Linux-Slax İndir(Cd ve USB için

AnaToLiaN

MeCCaH
Slax'ı destekleyenler

Slax herkes için ücretsizdir, bu asla değişmeyecektir. Diğer yandan, geliştirmeler oldukça fazla zaman ve paraya malolmaktadır. Bağışlarınız çok önemlidir. Eğer Slax'ı beğendiyseniz ve eğer birkaç dolar (YTL) sizin için önemli değilse, lütfen her ay sabit bir miktarda bağışta bulunmayı gözden geçiriniz. Bağışta bulunmayı her an durdurabilirsiniz, bu sorun olmayacaktır.​

cesurata

New member
Kullanıyorum çok güzel bir program.Eh işte biraz da olsa Linuxa yabancı kalmıyalım.Emeğin için teşekkürler.

gamil

New member
ben bişey soracağım belki çok cahilcedir ama kusuruma bakma ben bu programı usb şeklini indirsem pc ye kurulur mu? kurulursa windowssa zarar verir mi? yani beğenmeyip kaldırmak istersem windows un yerinde yeller mi? eser belki saçma oldu ama kusura bakma

youngster

New member
özellikle flash a virüs bulaştıgında yahut bulaşma tehlikesi olduğunda slax ile açıyorum ben bilgisayar usb'den. virüsleri silmenin en etkili ve kolay yolu Linuxta açmak bence. Tabi sadece bunun icin kullanmıyorum slaxı video izlemek icin de iyi bazı interneti olmatyan bilgisayarlar divx gibi dosyaları calıştıramıyor hemen slax ile ac işin görülsün... Bunun dışında nero olmayan bir bilgisayarda cd yazma, açılmaan windowsu formattan evvel yedeklemek icin de bire bir.

tama temel işletim sistemi olarak bile kullanabilrsiniz ama tavsiye etmem...

skarcx

New member
ben bişey soracağım belki çok cahilcedir ama kusuruma bakma ben bu programı usb şeklini indirsem pc ye kurulur mu? kurulursa windowssa zarar verir mi? yani beğenmeyip kaldırmak istersem windows un yerinde yeller mi? eser belki saçma oldu ama kusura bakma
Flash sürümü harddiskine kurulmaz..:victory:victory:victory
Mandriva veya Pardus indir onları bi dene istersen..........

3mr

£ м ρ α χ
bende linuxa yeni gectim.sirasiyla Pardus , Turkix , Ubuntu yu denedim..
suan ubuntu gnome kullaniyorum. linuxa adim atacaklarin kafasinda ki soru isaretlerine kararsizliklarina bir nevi isik tutmak icin sunlari diyebilirim;
pardus beni tatmin etmedi daha zamana ihtiyaci var. Turkix yanindan bile gecmeyin....

ve UBUNTU!!! pc de xp ve ubuntu kurulu. ubuntuyu kurdugumdan beri zorunlu kalmadikca xp yi acmiyorum. ubuntu xp yi unutturdu diyebilirim.
bi ara Mandriva yi deniyecegim. Cd den calistirdim ama kasiyor diye sistemi kurup deniyecegim.ama Mandriva 2009 gordugum kadariyla gorsellik ariyanlar icin bire bir. pencereler show yapiyor :D

...
Bu arada yukardaki sistemide siraya alacagim. onuda denerim. paylasim icin sagol =)

pehlivan76

New member
emeği geçen arkadaşa çok teşekkürler...yaklaşık on gündür pardusu 2. sistem olarak düşünüyordum..önce kullan cd sini indirdim hata verdi çalıştıramadım, sonra pardus2007.3 lynux indirdim. d: sürücüme kurarken cd kontrolde 3 kez hata verdi, bu kez yılmadım ubuntu 8.04 indirdimancak kurulumda oda başarılı olmadı........
sanırım bu kez linıx-slax sayesinde linuxla tanışacağımmmmmm
tekrar tekrar teşekkür ederim ellerin dert görmesin.......

seyyah_ua

New member
Üstad saolasın paylaşım için, bir r,,cam daha var senden, bu slax cd için olanı farklı bir şekilde cd ye yazmak mı lazım yosa bildiğimiz klasik cd ye yazma şeklinde mi yazacaz...( iso falan mı yoksa?)

hubset

New member
arkadaşlar bunu flash bellekten nasıl çalıştırıyorsunuz ben başaramadım biri bana anlatabilirmi?
en basit yöntemi: slax iso dosyasını indir. winrar ile klasöre çıkar. çıkardığın dosyaları usb içine at ve boot dosyası içindeki bootinst.bat dosyasını çalıştır. hepsi bu.

slax, usb için mükemmel. modüller ile istediğiniz uygulamaları direkt içine koyup çalıştırabiliyorsunuz. bu arada ubuntu gerçekten güzel ama benim favorim Debian. ubuntu kullanıcıları için zorlanmayacakları bir temel dağıtım. ne de olsa ubuntu, debian türevi bir dağıtım. hızı ve güvenirliği sarsılmaz.

__crazy

New member
Eğer USB ile çalıştıcaksanız.BIOS'a girin
BIOS>>Advanced BIOS Features>>Boot Squence>>First Boot Device>>USB diyin varsa tabi
Eğer CD ise; BIOS>>Advanced BIOS Features>>Boot Squence>>First Boot Device>>CD-ROM diyin ve ESC ile ana menüye gelip Save and Exit diyin mutlaka soru soracak klavyeden y basıp ENTER diyin zaten Y yazıyosa ENTER demeniz yeterli ve PC yeniden başlıcak ondan sonra boot edebilirsiniz.Bilmeyenler için anlattım.