Linux Mint 15 Olivia Final Tüm Sürümler Tek Link - Linux

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

n€d!mbur@k

Çǿκ کε√díκ طę ∂طí
.......................

n€d!mbur@k

Çǿκ کε√díκ طę ∂طí
bu paylasımı neden degıstırdın acaba kardesım

bytan

LinuX GeeK
bu paylasımı neden degıstırdın acaba kardesım
Amacın paylaşım olduğu söyleniyorsa, bu soru da sorgulanmalıdır.

Serbest, ücretsiz ve kolay erişilebilir bir ürünü kısıtlı bağlantıların arkasına saklamak "paylaşım" ruhuyla bağdaşmıyor. Vermiş olduğum açık bağlantıların tutulması, hedef ruha uygun olandır.

n€d!mbur@k

Çǿκ کε√díκ طę ∂طí
sen forum ne demektır bılmıyorsun herhalde. bak bakalım kac tane ucretlı program yuklenmıs buraya. onemlı olan ınsanların arama motorlarında aradıkları herseyın forumdada mevcut olmasıdır. kac tane ucretlı program paylasımı yaptıgını lınklerıyle verırsen sevınrım bakalım gorelım...

bytan

LinuX GeeK
sen forum ne demektır bılmıyorsun herhalde.
Bu bölümün felsefesini bilmediğini görüyorum; bunu da bir yere kadar anlaşılır bulup tartışmıyorum. Meselenin sadece ücretli program paylaşıp paylaşmama çevresinde dolandırdığında, bu bölüm bazında ücret konusunun üzerine eğilerek araştırma yaptığında bazı şeyleri fark edeceğini düşünüyorum:

Philosophy of the GNU Project - GNU Project - Free Software Foundation

Paylaşım, gerçek anlamıyla paylaşım olduğunda anlamlıdır. Arama motorunda arama yaparak bu sayfalara gelmiş bir kullanıcının söz konusu bağlantıları görebilmek için üye olması gerektiğinde üye olduğu, API CLICK bağlantılarını görüp tıkladığında ulaştığı yerdeki sayfanın da indirme bağlantıları için üyelik istediği bir durumda, hele hele o indirmeye çalıştığı ürünün/uygulamanın açık ve serbest şekilde gerek dağıtıcısı gerek üniversiteler tarafından sorunsuz sağlandığı bir durumda paylaşım olarak yapılan şeyin aslında paylaşım olmadığı ortadadır. Bununla karşılaşan kullanıcının, hele hele her şey açık ve serbest olarak dağıtılıyorken kendisini bağlantıdan bağlantıya gönderen oluşumlara bakış açısının ne olacağını, sıfır ileti sayılı üyeliklerin tüm forum üyeliklerine oranını aldığında -forum ne demektir bilen biri de olduğun için- rahatlıkla görebileceğini düşünüyorum.

Tüm bu yazışmalar yerine, yaptığın "paylaşım" içeriğini tamamen silmek yerine API CLICK bağlantılarını kaldırarak açık ve serbest bağlantılarla bulundursaydın ve talep etmiş olduğun geri bildirimler amacıyla ALINTI veya KAYNAK olarak ilgili siteni verseydin, paylaşım ve kullanıcıya fayda o zaman gerçekleşmiş olurdu.

kac tane ucretlı program paylasımı yaptıgını lınklerıyle verırsen sevınrım bakalım gorelım...
Nicelikten çok niteliğe önem vermen dileğiyle..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...