Laptop bu 1kere alınıyor, geliştirilemiyor. Özellikleri çok iyi mi olmalı?

İSKETE

New member
Malum laptoplar masaüstü bilgisayarlarımız gibi geliştirilemiyor. Bu sebeple laptop alırken bu sorunun satın alma sırasında öncelikle göz önünde bulundurulması gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca pc sektörü çok hızlı gelişen bir sektör; çok çabuk eskiyor ve çok çabuk yenileniyor. Aşağıdaki sorular doğrultusunda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

1. Laptopun özellikleri ortalamanın üzerinde mi olmalı? Böylece laptopu uzun süre kullanabiliriz sanırım.Ama ilk etapta elimizden çok fazla para çıkar.

2. Yoksa ortalama bir laptop alıp, zamanı geldikçe değiştirmek mi akıllıcadır?

Örneğin ekran kartı ve diğer özellikleri göz önünde bulundurmazsanız 2,4ghz işlemcili,3 gb ramli, 250gb harddiskli laptopları ortalama 1800-2000 YTLye alabiliyorsunuz şu anda. Ya da 2 ghz işlemcili, 1-2 gb ramli, 160 gb harddiskli laptopları 1200-1500 YTLye alabiliyorsunuz.

Siz olsanız hangisini alırsınız? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

gorgoroth)

New member
şimdi kardeş alacağın aletin öncelikle işlemcisi hissedilir bi hızda olacak ve ekran kartı 512 md ve en az ddr 2 frekansında olmalı ram problem değil 1-2-3-4 gb artık bu sitemdeki laptop standart 4ü destekler yani demek istediğim atıyorum işlemci ekran kartı şahane ram 2 gb diğerinin ram 4 gb ekran kartı yok elbette ekran kartı iyi olanu alacaksın ram sonrada arttırılır artık ucuzladı zaten artık işlemci ve ekran kartını göz önunde bulundur tabi chipseti'de dikkat et 965pm chipset olsun hem hız hem rahatlık açısından saygılarımla...

a&v

New member
yüzeyselde olsa geliştitlebiliyor ama yinede tabiki iyisini almak en avantajlısı

can604

New member
En güzeli ihtiyacını belirleyip ona göre bir laptop alınmalıdır ve gelişmeleri takip etmek istiyorsan 2-3 yılda bir değiştirmende fayda var

visi0n

ѕтαη∂.ву &
Merhaba ;

Arkadasım iki tane secenek sunmussun..Biri Ortalamanın üzerinde Laptop Alıp Uzun süre kullanmak ve istedigin oyun ,program vs. gibi yazıLımları calıstırmak ve pc'nizde takılma vs gibi gecikmeler olmicaktır.
İkincisi Her zaman Laptop aLınmaz..Bence bir kere al ve taki bozulana kadar veya senin isteklerinin karsılıyamıyacak duruma gelene kadar kullanırsın.

Yane iLk secenek daha mantıkLı :goz:

ahmetcan

New member
Dikkat etmek lazım Centrino 2 teknolojisi geldi ve bu teknoloji 8 GB ram ve 640 GB HDD destekliyor. HDD için bu sadece bir başlangıç. Keza ram için de öyle. Yani kısa bir süre içerisinde yukarıda bahsi geçen fiyatlara çok daha uçuk özelliklere sahip aletlere alınabilecek. Centrino 2 teknolojisi hakkında araştırma yapmanı öneririm. Bu tür sıçramalar uzun aralıklarla oluyor o yüzden laptop alacaksan biraz daha beklemende fayda var.

Tabi bir dizüstü için de 2000 YTL'den fazlası biraz gereksiz kalıyor. Çünkü 2000 YTL civarında bir bedeli olan dizüstü ile piyasadaki hemen hemen tüm oyunlar rahatça (bakın abartılı demiyorum) oynayabiliyorsunuz. Zaten o kadar özellik de oyundan başka bir şeye yaramaz profesyonel işlerle uğraşmıyorsanız.

HTML