lütfen yardın edin

mam_92

New member
Arkadaslar sahibinden.com dan fotograf makinesi aldım parayı karşı tarafa bankadan yolladım yolladıktan sonra telefonu kapattı bidaha ulasamadım parayı gönderdiğim makbuz elimde napmam lazım çok kötü durumdayım lütfen yardım edin :/

αqqα уєкяυ

New member
Makbuzunuz varsa savcılığa şikayette bulunun. Sahibinden üzerinden kişiyle msjlaşmalarınız var ise onlarında bi dökümünü alın, hatta elinizdeki telefon numarasını da verin. Şikayetiniz üzere göndermiş olduğunuz banka hesap bilgilerinden sonuca ulaşılabilir. Daha sonrada sahibinden yetkililerine msj atıp kişinin siteden uzaklaştırılmasını sağlayın. bu yüzden bu tarz sitelerde kişilerden alışveriş yaparken "get" ilanı tercih edin.

mam_92

New member
get ilanının nasıl oldugunu bilmiyorum yardımınız için çok teşekkür ederim savcılıga verdiğimde vermiş oldugum parayı geri alabilirmiyim ?

αqqα уєкяυ

New member
Savcılığa başvurduğunuzda kişi hakkında dolandırıcılık suçundan yakalama emri çıkartılır muhtemelen. parayı almak içinde dava açmak gerekiyor.

Get ilan ( güvenli e-ticaret )

istediğiniz ürünü get ilan olarak açtırıyorsunuz. ürün alımını gerçekleştiğinde satıcı kargo bilgilerini sisteme giriyor ve takip etmenizi sağlıyor. ürün elinize gelmeden ödemeyi onaylamıyorsunuz. Ürün elinize geçtikten sonra site üzerinden ürünün geldiğine dair onay verip paranın satıcı hesabına akatarılmasını sağlıyorsunuz.

yani kısaca önce alınan mal sonra para..

mam_92

New member
nelere bulaştım be ya :( bilsem get ilan olarak alırdım üstad çok teşekkür ederim

αqqα уєкяυ

New member
Rica ederim geçmiş olsun , umarım paranı kurtarabilirsin.

SEYDİALİ

seyri alem
bu yüzden gg sitesi daha iyi aldığınız ürün ulaşmadan para hesaba yatmıyor

OceanGray

>EbruzeN
işini sağlama aldıktan sonra diğer sitelerde güvenilir gayet get olmadan alışveriş yapmayın üçkağıtçı cok piyasada