Kriptoloji Hakkında

SEPTAGH

New member
Arkadaşlar Kriptoloji hakkında sormak istediğiniz soruları bu başlık altında soralım ve cevaplayalım.Hem forum kirlenmemiş olur hem de merak ettiğinzi diğer soruları da görme şansınız olur.Konular alıntıdır.Fakat cevabını vermeyeceğim hiçbir konuyu açmam...Önce ben okuyup anlıyorum daha sonra sizlerle paylaşıyorum ki sorularınıza cevap verebileyimdie ve makçup olmamayayım diye...Ayrıca daha önce HERTELDEN bölümünde sabitlenen Kriptoloji konusunu Dark_Angel ın açtığı konu altına topladım.Merak edenler bu bölümden faydalanabilir.Yeni konular için ayrı başlıklar açılacaktır.

Teşekkürler

Cr4ck3r

New member
sebb sen bana kendimi sınayacağım bir site söyler misin? Kripto çözmeye göre puan veren ;)

Cr4ck3r

New member
çok saol baba ya ana dilim gibi almanca biliyorum :p

golge46

New member
arkadaşlar herkese meraba..
bana kriptoloji kaynaklarınız varsa varebilirmisiniz.Ben daha yani başlicam herkese şimdiden teşekkür ederim

SEPTAGH

New member
golge46' Alıntı:
arkadaşlar herkese meraba..
bana kriptoloji kaynaklarınız varsa varebilirmisiniz.Ben daha yani başlicam herkese şimdiden teşekkür ederim

bu bölümmü ilk konudan itibaren okumaya başlarsan 0 dan başlayıp temel kavramlarını kapabilirsin.kendi algoritmalarını kendi yöntemlerini geliştirebilirsin.Ama dediğim ilk konulardan başlaman lazım...

joker1515

New member
meraba arkadaşlar ben lise öğrencisiyim
matematikte yıllık ödevim şifreleme algoritmaları
bana yardım edebilirmisiniz

sagopaz33

New member
merhaba,

ben kendimi bu konuda daha cok bilgilendirmek ve gelistirmek istiyorum, nasil baslamaliyim? neyi nasil ögrenmeliyim?

GENERAL***

New member
Slm Beyler Bu Konuda UzmanlaŞmak Istiyorum Nereden BaŞlamaliyim Bu Kolda Gorevli ArkadaŞ VeyaarkadaŞ Guruplari Sekilsel Olarak Alnata Bilirmisiniz Simdiden TeŞekkur Ediyorum

KniqhT

New member
cenki katminyum' Alıntı:
askım napıyosun

hocam o da ii ya askım nabıosun demis:D

buarada bende ilgilenmeye basladım ama ben kriptolojiyi programlama ile birlestirmek istiorum yardımcı olabilecek warsa sewinirim...

tubilis

New member
arkadaşlar kriptolojiyle ilgili akademik eğitim yurtdışında en iyi hangi ülkede veriliyo bi bilginiz var mı

spdpervert

New member
'/3P pr1D3, 0|\|3 0Ph 7|-|3 $3\/3|\| d34DL'/ $1|\|$. |-|0\/\/ 4B0U7 \/\/3 (|-|4|\|93 7|-|3 $UBj3(7? L37$ 90 0|\| 70 9r33|< /\/\'/7|-|0L09'/. L3\/3L 6 1$ @ Z3U$.|-|7/\/\

bunu cozermisiniz nooolurrr

celikgirl

New member
j12gi34mı52gi32g6v4mi7 8mm91çm9i7m9 a0i7i3a0ı5a02fa0i7 4mi7ö3a0i7i3a06v4li7 8mm91çm9i7m9 a0i7i3a0ş5a0ı5a00zö34li7
iyi çözmeler kendim tasarladım kolay ama olsun 1 olmadan 2 olmaz değil mi önce kolayı tasarlayabileyim ki sonra zorunu yapabileyim:)

SEPTAGH' Alıntı:
bu bölümmü ilk konudan itibaren okumaya başlarsan 0 dan başlayıp temel kavramlarını kapabilirsin.kendi algoritmalarını kendi yöntemlerini geliştirebilirsin.Ama dediğim ilk konulardan başlaman lazım...
Hangi bölümden bahsediyorsunki,ben bu bölümde adam gibi bu işi öğrenmek isteyenlere hitap eden bilgi göremedım henuz.Boş konular ve gırgır şamata içerikli mesajlar dolu... :eek:ha

U_zak_Lar

New member
arkadaşlar kırılacak bi proğram şifresi var bilmiyorum yalnış yerdemi konu açıyorum ama gezmediğim ne alman ne arap ne amerika sitelerinde bu proğramın passvord u nu bulamadım... yapımcı işi sıkı tutmuş... proğramın ismi ''dvbviewer ge''...2.3.2ve 2.4.3 gibi sürümleri var... umarım yardımcı olursunuz...