klif.sys Rootkit..!

mc_erich

New member
arkadaşlar bilgisayarıma rootkit bulaştı bende ilk defa böyle birşeyle karşılaştığım için ne yapıcağımı bilemedim ve internetten araştırma yaptım biraz ... adında bir program indirdim c'yi tarattırdım NTDLR galiba bu dosyayı silmiş (daha doğrusu ben ne yaptığımı bilmediğim için bilmeden silmişim ) sonra bilgisayar yeniden başladı ve ...->

NTDLR eksik
Yeniden Baslat
ctrl + alt + del

aynen bu yazıyordu sonra bende eyvah dedim :saskin

sonra caktım formatı rootkit silinmiştir sanmıştım büyük bir ihtimalla 3 aydan beri tarattırmadığım yerel disk d'de olduğunu tahmin ediyordum ama spyware adlı programı buradan indirdim ve kurdum denilen herseyide yaptım forumda arattırdığımda rootkit yazmıstım programda spyware çıktı ve indirdim direk kurdum vs.vs. ama rootkit uyarısı hala geliyor avast kullanıyorum galiba program silemedi 4 kez tarattırdım ama genede banamısın demiyor ): sağlam bir program bekliyorum umarımm yardımcı olursunuz forumda programlarada bakmaya devam edicem :melek​

yha yardım edecek yokmu yha ):

trosem_

New member
Hocam Nı Hata Bana Da Gelmişti. Bu Sistem Doyası Ile Ilgili Bişi.
Senin Yapman Gerekn Hardiskini Başka Bi Pc Ye Tak Ve Biçimlendir.
Ve Tekrar Format çek
Yapabileceğin Başka Bişi Yok

laro

New member
hocam ntldr dosyası ve nt detect dosyası bilgisayarın açılması ile ilgili dosyalardır bunlardan biri giderse bilgisayar açılmaz bu sorununu şu şekilde halledebilirsin
sağlam bir xp cd sini tak
kurtarma konsolunu kullanarak gidderme seçeneğine tıkla 1 yaz entera bas yönetici parolan varsa gir yoksa boş geç sonra gelen ekrana
copy d:\i386\ntldr c:\
copy d:\i386\ntdetect.com c:\
yaz açılırken boot ini hatası alırsan onun içinde sağlam bir bilgisayardan boot ini dosyasını kopyalayıp yapıştır
boot ini dosyası sistem dosyası olduğu için gizlidir klasor seçeneklerinden gizli dosyaları göster seçeneğine tıkla (c deyken) dosyayı görürsün

ercem88

New member
merhaba ben bir anti vürüs programı indirmeye çalıştım ama yükleme için klif.sys dosyası istedi bilgisayarın her yerini aradım taradım ama böyle bir dosya yok... bilgisayar virüs kaynıyor her şey çok yavaş ama ben hiçbir şey yapamıyorum yardımınızı bekliyorum : (

cingozum

New member
Bende de bulaşmıştı. Combofix diye bi program var onunla temizledi sanırım.Şu anlık herhangi bi şey görünmüyor.Deyin isterseniz kaybedecek bi şey yok zaten öyle de böyle de gidecek sistem :)

bjkanstz

New member
arkadaşım rootkitler için antirootkit çıkarttılar bence deneyin ayrıca avg gibi güvenlik yazılımlarıyla entegre olarak gelmesinin dışında googleda antirootkit diye aratırsanız bulursunuz çoğu xp destekli ve vistada çalışmıyor vistada çalışan ise avg gmer avira avast ın ve dahası vardır bilmiyorum antirootkitleridir avast gmerin base'ini kullanıyor ve gmeride deneyimli değilseniz bilgisayar üstüne kullanmayın sistemi çökertebilirsiniz.Bence bunları indirin ve sistemi taratın şunuda söyleyeyim hepsini denemekte fayda var çünkü birinin bulduğunu diğeri bulamıyor.Saygılar.

HTML