Kapıdan Satış Mağduru Olmayın!

PAUL_88

New member
Merhaba Arkadaşlar;

Kandırılarak kapıdan satış yapılıp yüksek miktarda taksidi ödemeye mahkum kalmamak için bu yazıyı mutlaka okuyun !

Öncelikle başımdan geçen hikayeyi anlatayım...

Kültür Bakanlığı sertifikalı ve sanayi ticaret odasına kayıtlı bir firmadan çalıştığımız şirkete gelen 2 genç konuya yabancı diliniz varmı diye girdi ve daha sonra ürünün bi dünya abuk subuk özelliğini ballandıra ballandıra anlatmaya başladılar. Aslında dil öğrenmeye meraklıyımdır ama hem kişilerden şüphelendiğim hemde fazla zamanımın olmadığı gerekçesiyle teklifi reddettim. Daha sonra Satışı yapan genç biz sana deneme için ürünü bırakalım sen arkadaşlarınlada görüş beğenirsen ödersin beğenmezsen 7 gün içinde şu numarayı ara arkadaşlar gelip alacaklar diye kapıdan satış sözleşmesini imzalatıp ürünü bıraktılar.

Olay Bundan Sonra Başlıyor...

O anki boş bulunmamla bana bırakılan ve her gördüğümde sinirimi bozan ürünü 1 saat sonra satışı yapan genci arayarak iade etmek istediğimi bildirdim 1 saat önce can ciğer ürünü satmak için 4 dönen genç telefonda bahaneler uydurup telefonunu kapatıyordu. Daha sonra şirketi arayarak iade etmek istediğimi bildirdim.Onlarda sözleşmenin kendilerine gelmediğini gelince iptal işleminin gerçekleştirileceğini söylediler.
Ertesi sabah aradığımda kaydınız alınmıştır vs... dediler daha sonraki aramamda kaydınız alınmamış alıyoruz dediler.

Bu şekilde kendimin oyalandırıldığını düşünüp kapıdan satışlarda 7 gün cayma hakkımın 7 gün geçirilerek sözleşmedeki 1000 küsür tl nin tarafıma ödettirileceğini düşünerek. Sözleşmeyi imzaladığımın ertesi günü bulunduğum bölgedeki Tüketici Haklarına giderek onların aracılığıyla şirkete ihtarname gönderdim.

7 gün firmayı hiç aramadım 8 ci gün aradığımda ihtarname yolladığımdan öncelikle bahsetmedim. Dedim ki bizim 7 günümüz doldu siz kayıt altına almıştınız. Daha sonra bişey çıkmasın falan. Onu söyledikten sonra 1 haftadır bana ihtarname çekmem gerektiğini söylemeyen beni oyalamaya çalışan firma yazılı birşey gönderdiniz mi dedi bende gönderdim dedim. Eğerki ben firmaya güvenip kayıt altına alındığını sanıp ihtarname çekmeseydim bana 1000 küsür tl yi ödeticeklerdi.

İhtarname çektiğimi anlayınca, peki o zaman kargoyla ürünü gönderin bizde size sözleşmeyi göndeririz dediler.. Bende ürünü kargoyla karşı ödemeli yolladım ve yolladığıma dair kargodan fatura aldım. Ürün ellerine ulaşmış. 2-3 defa daha arayarak sözleşmemi göndermelerinde ısrarcı davrandım. Sözleşmeyi gönderdiler.Göndermeseler Kaymakamlıktaki hakem heyetine başvuracaktım..

Bana bunların toplam maliyeti:

Tüketici Haklarına : 20 TL Bağış
İhtarnameyi Göndermek için Posta ücreti : 5 TL
Sözleşmeyi Alırken Kargoya ödenen ücret : 5 TL

Toplam : 30 TL masraf ettim.

Bu tarz bi sıkıntısı olan varsa bu adımları kullanabilir.

Siz Siz olun bu sıkıntıya girmemek için kesinlikle bu tür dolandırıcıların tuzağına düşmeyin.
Banada iyi bir ders oldu. Milletin iyi niyetini suistimal edenlerin işine engel olmak için bu yazıyı yazdım. Toplumu Bilinçlendirelim...​

yyildirayy

Moderator
En güzeli bunlara konuşma fırsatı vermeden göndermek
Konuşunca insanı kandırıyorlar

Adolf_139

New member
acı tecrübenizi bizlerle paylaşıp bu kötü duruma düşmemiz için gösterdiğiniz duyarlılğa minnettarız, teşekkürler.