Kan Grubunuz! Bir hayat verin!

react

Admin

Kan gruplarının profil alanında gösterilmesi daha önce gündeme getirilen bir öneriydi.
Söz konusu öneriyi yerinde buldum ve üyelerin "kan gruplarını" belirtme opsiyonu bulunuyor.
Kan bağışının ülkemiz genelinde ne kadar düşük seviyelerde kaldığı Kızılay'ın yayınlamış olduğu dönem raporlarında ortaya çıkmaktadır.
Bu yeni uygulamayla çorbada bizimde tuzumuz bulunsun istiyoruz.
Sizlerinde bu konuya hassasiyetle yaklaşacağınızı umut ediyorum.
Kan kaynağı yanlızca insan olan tek ilaçtır!

Bilmeyenler için kan bağışının faydaları?

• Kemik iliğinin yağlanmasını önleyip, kan yapımı canlı tutulur.
• Verilen kanın yerine, anında vücuttan genç hücreler dolaşımına katıldığı için, bağışçı daha dinç ve canlı olur.
• Kandaki yüksek yağ oranı düşer.
• Kan bağışı kalp krizi ihtimalini %90 azaltır.
• Kan bağışlayan kişide baş ağrısı, stres, yüksek tansiyon, yorgunluk gibi rahatsızlıkların giderilmesinde çok büyük katkısı olur.
• Kan bağışçısı her kan verdiğinde: AIDS , Hepatit B , Hepatit C , Sifiliz
• Kan grubu taramasından ücretsiz olarak yararlanmış olur.
• Bağışlanan kan, Trafik kazasında yaralanan bir kimsenin, kan uyuşmazlığı olan bir bebeğin, kan bulunmazsa ölecek bir hastanın hayata dönmesine bir vesile olacaktır.
• Kan bağışında bulunanlara KAN SİGORTA KARTI tahsis edilir. Bu kart gerçekleşmesini arzu etmediğimiz acil kan ihtiyaçlarında size ve soyadınızı taşıyan bütün yakınlarınıza Kızılay Kan Merkezlerinden azami öncelikli kan alma ve sosyal güvencesi olmayanlar için ücretsiz kan temin edilmede kullanılır.

PirAdam

Ayın Üyesi
Teşekkurler adminim..valla hemen gerekli duzenlemeyi yaptım...:smile:

Junior - Kacan

Forumun Küçük Kaçanı
Teşekkürler Hüseyin Abi..

En güzeli

HeCToR

New member
Henüz bütün profiLLerde geçerLi deiL sanırım benim profiLimde kan grubu çııkmıyor

Mayhoş

mayhoş
Yaş: 18 - 65 yaşları arasında olan her sağlıklı kişi kan verebilir.

Sıklık: Erkekler,en sık 2 ayda bir; kadınlar ise, en sık 3 ayda bir olmak üzere ve yılda toplam 4 üniteyi geçmemek koşuluyla kan verebilirler.

Vücut Ağırlığı: 50 kg'ın üzerinde olan herkes kan bağışı yapabilir.

Hep birlikte daha faydalı olmak dileği ile..
Büyüksün HackheLL

speedup1

New member
B rh+ kan grubum.bu davranışın çok beni cok sevindirdi şimdiden yardımcı olacak arkadaslarımıza teşekkür ederim.özellikle sana reactor cok düşüncelisin:D

RuTH

Altın Üye
Hem ihtiyacı olan insanlara yardım etmek mutluluk veriyor,
hem de kendi sağlığım açısından düzenli olarak 4 ayda bir kan veriyorum.

bballa23

New member
Yaş: 18 - 65 yaşları arasında olan her sağlıklı kişi kan verebilir.

Sıklık: Erkekler,en sık 2 ayda bir; kadınlar ise, en sık 3 ayda bir olmak üzere ve yılda toplam 4 üniteyi geçmemek koşuluyla kan verebilirler.

Vücut Ağırlığı: 50 kg'ın üzerinde olan herkes kan bağışı yapabilir.

Hep birlikte daha faydalı olmak dileği ile..
Büyüksün HackheLL
Peki 16-17 yaş grubu kişiler kan veremezmi yada yanında reşit olan bir aile üyesi mi gerekli ?:001_smile:

яєℓαχℓιƒє

KaFaSıNa GöRe
faydamız olacaksa ne mutlu.. hemen gerekli düzenlemeleri yapalım..