'' Kürt Sorunu Yok Kürt Istilası Var ''

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fatihozel

New member
Kurtuluş Savaşı’nda 33 bin şehit verdik, bunun ancak 700tanesi Kürttü:Yani %2!
Kaldı ki Kurtuluş Savaşı’na katılmayan Kürtler çıkardıkları isyanlarda bu devleti yıkmak için savaşmaktan ve ölmekten çekinmemişlerdir. Kürt isyanlarında ölenlerin sayısı Kurtuluş Savaşı’nda ölenlerin on mislidir!

Türkiye’de açıktan Kürtçülük yapamayanların önemli bir tezi Kurtuluş Savaşı’nı Türklerle Kürtlerin birlikte verdiğidir. Böylelikle denilmek istenir ki, ülkenin kurtuluşu ve kuruluşuna katılan Kürtlerin hakkı sonradan tanınmamıştır.
Gizli Kürtçülerin diğer propagandaları gibi bu da tümüyle yalandır. Yandaki haritada Kurtuluş Savaşımızda şehit düşen askerlerin hangi askerlik şubesine kayıtlı olduklarını gösteriyor. Hiçbir işgal olmamasına karşın, yani savaşa katılmalarının önünde hiç bir engel olmamasına karşın en az katılım Güneydoğu’dan olmuştur. Oysa işgal altındaki Marmara ve Ege bölgesinden bile insanlar savaşa katılmıştır. Kaldı ki Kurtuluş Savaşı’na katılmayan Kürtler çıkardıkları isyanlarda bu devleti yıkmak için savaşmaktan ve ölmekten çekinmemişlerdir. Kürt isyanlarında ölenlerin sayısı Kurtuluş Savaşı’nda ölenlerin on mislidir!

Nüfus artış oranı: Türkiye ortalaması %24. Ortalamanın üstündeki iller Kürt göçüne maruz kalan bölgeler: İstanbul %57, Ankara %33, İzmir %35, Bursa %48, Muğla %39, Antalya %77, Mersin %44, Adana %26, Antep %39, Diyarbakır %34, Şırnak %51, Mardin %37, Urfa %65, Malatya %29, Batman %47, Adıyaman %31, Hakkari %55, Van %55, Ağrı %29

Kurtuluş Savaşımıza katılmayan Kürtler, özellikle 1990 yılından itibaren yoğunlaşan bir şekilde Türk devletine savaş açmıştır.
Kürtçülerin en önemli tezlerinden biri de Güneydoğu’da ekonomik ve sosyal zorlukların olduğu ve devletin bu bölgeleri boşladığıdır.
Oysa nüfus artış oranları Kürtçüleri yalanlamaktadır. 1990’dan itibaren Türkiye’de 15 yıllık nüfus artış oranı ortalama %24’tür. Oysa bu rakam Güneydoğu’da %40’tır. Karadeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu’nun Türk nüfusu azalırken Kürt nüfusu artmaktadır.
Kürt nüfus artışı doğal bir artış değildir, bir istila hareketinin parçasıdır.
Diyarbakır merkezli Kürtçü hareket bu noktadan çevresine doğru bir Kürtleştirme hareketine girişmiştir. Irak ve İran sınırına doğru başarı ile tamamlanan hareket (yeşil bölge) artık kuzeye doğru yönelmiştir. Haritada turuncu renkte görülen bölge son beş yıldır PKK’nın sızmaya ve yerleşmeye çalıştığı bölgedir.
PKK stratejisnin en önemli ayağı ise, büyük şehirlere ve kıyı şeridinde hakim olmaktır. Bu nedenle Güneydoğu’dan bu bölgelere planlı bir nüfus kaydırma politikası izlenmektedir. Antap’ten İzmir’e kadar güney sahillerinin etnik yapısı değiştirilmiştir. Hedef alınan bölgenin özelligi denize açılma kapısı olması ve ekonomik rant kaynağı olmasıdır. Yandaki haritada görüldüğü gibi, Kürtler Türk nüfusun dört misli üremekte ve bu nüfus fazlalığının bir bölümünü Güneydoğu’da tutmakta, önemli bir bölümünü ise Türk bölgeleri istila etmek için göçertmektedir.

İsyan /Tarih/ Bölge /İsyancı /sayısı

Nasturi isyanı/ 28 Eylül 1924 /Beytüşşebab /1.000

Raçkoyan-Reman /2 Ağustos-11 Ağustos1925 /Siirt-Sason-Silvan /1.000

Şeyh Sait/ 15 Şubat-31 Mayıs 1925/ Diyarbakır-Kulp- Bingöl/ 3.000

Koçuşağı /7 Ekim-30 Kasım 1926 /Ovacık-Hozat- Çemişkezek/ 500

Bicar /7 Ekim-Kasım /Hani-Lice-Kulp/ 2.500

Zeylan/ 4 Temmuz 1930 /Tendürek-Erciş /1.000

1. Ağrı /16 Mayıs 1926 /Ağrı/ 200

2. Ağrı/ 1 3-18 Eylül 1927/ Ağrı /800

3. Ağrı / 7-14 Eylül 1930 /Ağrı /1.500

1. Tunceli /21 Mart-22 Ekim 1937 /Tunceli /1.500

2. Tunceli /1 Haziran-7 Ağustos 1938 /Tunceli /4.000

Toplam: 17.000 Kişi
TOPLAM: 17.000 kürt isyancı,
Kurtuluş için Cumhuritet için savaşan TÜRK ordusuna karşı savaştı!!!!!!!!!!
Atatürk’ün Kürt politikası

Kurtuluş Savaşı boyunca ve Cumhuriyet’in ilanından sonra Atatürk’ü en çok sıkıntıya sokan gelişmelerin başında Kürt isyanları gelmiştir. Kürt Teali Cemiyeti gibi Milli Mücadele’ye düşman örgütlerin yanı sıra Şeyh Sait isyanı gibi tipik Kürt isyanları ile her seferinde emperyalist ülkelerin desteklediği ayaklanmalar yaşanmıştır.
Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nda izlediği Kürt politikasına Nutuk’tan bir örnek: Dönemin ünlü Kürt liderlerinden Kamuran Ali Bedirhan İngilizlerin desteğiyle Mustafa Kemal’e suikat planları yapmaktır. Bedirhan, emrindeki bir kaç yüz kişilik Kürt grubuyla birlikte Sivas Kongresi’ni basmak üzere yola çıkar. Atatürk bu şahısları engellemek için Diyarbakır’da 13. Kolordu Komutanlığı’na, ayrıca Kurmay Başkanı Halit Bey’e ve Canik Mutasarrıfı’na durumu bildirir... Atatürk bundan sonrasını Nutuk’ta şöyle anlatır: “..10 Eylül’de İlyas Bey’e verdiğim talimatta belirttiğim başlıca noktalar; 1. Kaçakların süratle yakalanmaları 2. Kürtlük akımına asla elverişli ortam bırakılmaması...”
Bu son cümleye dikkat edilmelidir. Atatürk, “Kürtlük akımına asla elverişli ortam bırakılmaması”nı bu tür olayların bir daha gerçekleşmemesi için gerekli bir tedbir olarak görmektedir. Dolayısıyla Atatürk’ün bırakın Türk-Kürt ittifakını Kürtlükle ilgili her türlü gelişmeye müdahale edilmesi isteği vardır.

iSpiK

Kadim Dost
ilginc oldugu kadarda bilinen olaylar aslında..

baal

Fırtına tanrısı
teşk.
evet bilinen bir konu ama bir okadarda kayıtsız kalınan bir konu
onlar tarih boyunca bizim uzattığımız eli hep ısırdılar ve hala bunu yapmaya devam ediyorlar
ama onları biz değil tarih yargılayacak ve kendi hazırladıkları bataklıkta kendileri boğulacaklar

Leke

Altın Üye
Kurtuluş savaşında olanlar biliniyor .
Kürt Teali Cemiyetinin ayaklanmaları . Diğer ayaklanmalar .
Vs.. Tarihi iyi bilen herkes bu konuları bilir .
Ama Kürtleştirme tezi biraz saçma geldi bana .
Zaten doğuda yıllardır yapılamayan aile planlaması ve ebeveynlerin ilgisizliği yüzüne 10-20-30 ve daha üstü çocuk yapılıyor . Bunların % 4-5'^lik kısmıda pkk tarafından ( zorla yada aile tarafından istenilerek ) toplanıyor vede militan olarak Türk devletine geri dönüyor .
Bunları bilmeyen biri zaten T.C'de yaşamız olamaz .
Adam hakkari'nin bilmem ne köyünde çamurdan evde oturuyor 20 çocuğu var birini vermese kesin birini zorla alıyorlar .
Tabi devletinde zafiyeti var ama büyük suç bölgede yaşayan halkta .
Kimse cahiller gibi saçma şeler sölemesin olayın cahillikle alakası yok . Bilinçli yapılan şeyler bunlar . Doğu sorun olarak görünecekse bu kısmından bakılsın olaya .
Yok azınlık hakkı filan gibi teoriler kimse g..ten uydurmasın .
Buna çözüm bulunsun .

MAJESTE

Kadim Dost
Leke' Alıntı:
Kurtuluş savaşında olanlar biliniyor .
Kürt Teali Cemiyetinin ayaklanmaları . Diğer ayaklanmalar .
Vs.. Tarihi iyi bilen herkes bu konuları bilir .
Ama Kürtleştirme tezi biraz saçma geldi bana .
Zaten doğuda yıllardır yapılamayan aile planlaması ve ebeveynlerin ilgisizliği yüzüne 10-20-30 ve daha üstü çocuk yapılıyor . Bunların % 4-5'^lik kısmıda pkk tarafından ( zorla yada aile tarafından istenilerek ) toplanıyor vede militan olarak Türk devletine geri dönüyor .
Bunları bilmeyen biri zaten T.C'de yaşamız olamaz .
Adam hakkari'nin bilmem ne köyünde çamurdan evde oturuyor 20 çocuğu var birini vermese kesin birini zorla alıyorlar .
Tabi devletinde zafiyeti var ama büyük suç bölgede yaşayan halkta .
Kimse cahiller gibi saçma şeler sölemesin olayın cahillikle alakası yok . Bilinçli yapılan şeyler bunlar . Doğu sorun olarak görünecekse bu kısmından bakılsın olaya .
Yok azınlık hakkı filan gibi teoriler kimse g..ten uydurmasın .
Buna çözüm bulunsun .
BU kadar basit olay aslında ama dediğin gibi halk cahil ne denirse kanıo

ozdemir01

New member
Ben bu filmi daha öncede seyrettim

Ben bu filmi daha öncede seyrettim.Bundan 27 sene önceydi A.B.D. Rusyaya karşı bölme ve yıpratma siyaseti uyguluyordu.Türkiyeye biçilen rolde Rusyaya karşı ilk savunma ve karşı taarruz pozisyonu idi.Türk cumhuriyetleri kullanılarak Rusya yıpratılacak ve bölünme sürecine girecekti.Devletin içinde bir bölüm vatansever bu tuzağın farkına vardı,ve karşı harekat başlattılar.Fakat öyle bir bölümde vardıki Rusyayı tam bir öcü ve tehlike olarak gösteriyordu.
O zaman ne PKK terörü vardı nede kürt sorunu ABD ve Avrupalıların egemenliklerini genişletme sorunu vardı.Rusyanında buna karşı gizli çabaları.Neyse Allaha şükür o badireyi Türkiye hiçde hoş olmayan askeri bir darbeyle atlattı.12 Eylül 1980.Kenan Evren darbe lideri.
Ve kendisini cumhurbaşkanı seçtirdi.İşte ne olduysa ondan sonra oldu Yunanistan Nato'ya girdi
Kenan Evrenin izniyle.Sonra belalar yağmur gibi yağmaya başladı.O zaman kardeşi kardeşe öldürten batı ve Rusya vardı.Şimdide yine kardeşi kardeşe öldürten batı var.PKK'nın arkasında hangi güç var?Türkiyede bu olaylardan en fazla Kürtler madur.Devletimizin resmi rakamları dağda 3000-4000 arası terörist var diyorlar.Koskoca Türkiye Cumhuriyetini bunlarmı bölecek?
Burada asıl tehlike Türk milletine Türkiyeyi seven milyonlarca Kürt insanını düşman göstermektir.Allah korusun o zaman asıl belalar yağmur gibi üzerimize gelir.Asıl hedef Türkiyeyi yıpratmak ve zayıf düşürüp sürekli batıya mahkum hale getirmek.Bununda tek yolu içeride etnik unsurları kaşıyıp birbirine düşürmek.Bir tehlike daha var İslamı tehlike gibi gösterip yeni bir cephe daha açtılar.Benim asıl hayrete düştüğüm nokta devletimizde benim gibi bu filmleri daha önce seyretmişti.Neden bunlara kontrollü bir şekilde izin veriyorlar.
İnsanımıza tek kurtuluş yolunun batı devletleri olduğunu zoraki kabul ettiriyorlar.Şimdi soruyorum asıl suçlu bizi bölmeye çalışan batımı buna ortak olup izin veren siyasiler ve bürokrasinin bir bölümümü? Karar sizin.

poly_rey

New member
aslinda doğudaki cahil halkın ne yaptığından haberi bile yok onları kullanan insanlar zenginlik içinde yaşarken bu halk perişan oluyor.

fatihozel

New member
arkadaşlar burası msn deil ne anlarsın filan lütfen özel mesaj yollayın birbirinize.Emeğe saygı..!

cerrahh

New member
haklısın ama ben kurlerin kurtulus savasına katılmadıgının yazıldıgı kısıma katılmıyorum. cunku dogu cephesinde ermeni ve ruslara karsı mucadele etmişlerdir. birinci dunya savasında gonullu ala bile olsuturmuşlardır ve bunların bir kısmı rusyaya esir dusmustur bunlardan biri de gonullu alaya katılan cok sevdigim bir sahsiyet olan aynı zamanda bediuzzaman olarak bilinen Said Nursi'dir

sah83

New member
şimdi yıllardır türkiyede yapılan oyunlara sen de destek veriyorsun bu yazınla.zamanında arapları ,ermenileri,rumları vb.. milletleride boyle ayrılıkcı söylemlerle kendi devletlerini kurmaya teşvik ettiler ve bunların ayrılmasında osmanlıdaki aşırı milliyetci türk kesiminde katkısı hiç de az değildi.çünkü onlar kışkırtıldı ve ayrılık ve savaş kacınılmaz hale geldi.şimdi bu oyun kürtler aracılığıyla yapılmaktadır.bu kurtuluş savaşından beri devam eden bir politikadır.sorarım sana bu kürtler 600 yıl osmanlı himayesinde nasıl yaşamıştır madem bu kadar ayrılmak istemekteydiler.biraz düşünmenizi istirham ediyorum.....

hakkarealy

New member
ülkede yaşayan ırklara saygı... hiçbir şey doğuştan gelen özelliklerle donatılmış diğer insan atfedilemez bu ülkede şu an dağlarda vatan için ölen kürtlerin sayısı bile yeterlidir... kürtler bu ülkede cumhurbaşkanlığı da yaptı askerlik de şarkıcılık da, türkiye vatandaşı kimse diğeri tarafından suçlanamaz türkiye bir bütündür!

neroline

New member
Kurtuluş Savaşı’nda 33 bin şehit verdik, bunun ancak 700tanesi Kürttü:Yani %2!
Kaldı ki Kurtuluş Savaşı’na katılmayan Kürtler çıkardıkları isyanlarda bu devleti yıkmak için savaşmaktan ve ölmekten çekinmemişlerdir. Kürt isyanlarında ölenlerin sayısı Kurtuluş Savaşı’nda ölenlerin on mislidir!
anlamadım kürt isyanlarında 330 bin kişi mi ölmüş diyorsun ben mi öle anladım acaba.. ayrıca atatürk kürt isyanına neden olabilecek ortamları, durumları ortadan kaldırın demek istemiş olabilir.. kürtleri yok edin manasını nerden çıkardın anlamadım.. peki senin yazdıklarının bi dayanağı var mı yani güneydoğudan az katılım olmuş diye.. peki kurtuluş savaşında gümrü antlaşması yapıldıktan sonra doğudaki birlikler egeye kaydırılmadımı ki kaydırıldı o zman senin bu sölediklerin biraz saçma omuyor mu

Øguz

Altın Üye
Unutmayalım ki Güney Doğu'da PKK'ya karşı savaşta Türklerden yani bizden çok Kürt kardeşlerimiz zarar görmüşlerdir. Oarada şehit olan korucuların cenazeleri TV'lerde neden gösterilmez anlamıyorum. PKK'ya destek vermediği için basılan köyler olmuş halktan zorla haraç toplanmıştır.
Ama tabi destek verenlerde vardır. Elmaya Armutu ayırmalıyız. Destek verenler en ağır şekilde cezalandırlmalı. Türklerden PKK'ya destek veren yok mu? var. Örneğin Ufuk Uras operasyona karşı olduğunu anlatmama bile gerek yok.

Kürt kardeşlerimizin en büyük şansızlığı bölgenin etnik yönden karışık olmasıdır. MEsela Türkiye İran sınırı aslında gerçekte Türkiye-İran sınırı değildir. Şii Kürtlerle-Sunni kürtlerin sınırıdır. Kürt kardeşlerimiz bizden ayrılmak istemiyorlar.

Bir başka örnek daha veriyim. Eminimki çok şaşıracaksınız. İsrail'in bundan iki önceki Genel Kurmay Başkanı Mardinli Musevi bir kürtdür. Askerlik yapmadığı için Türk vatandaşlığından çıkarılmıştır.

Sonuçta bölgenin etnik yapısının karışık olmasını dış güçler bize karşı kullanıyorlar. Bunu yapanlarda dost müttefik dediğimiz ülkeler.

cerk001

New member
kürtlerin nüfus yoğunluğu gibi ve göç ile ilgili bir bölüme yer vermişsiniz,eğer sizin dediğiniz gibi bütün kürtler ayrılma ve bölünme yanlısı olsaydı emin olun geçmişteki beyrut,yakın geçmişte tanık olduğumuz yugoslavya bizim yanımızda cennet kalırdı.lütfen elmaları çürük ve çürük olmayan şeklinde ayırt ederseniz bu ülkeye saygısızlık edenlerle bu ülkeye namusları gibi ölümüne kadar bağlı olan ve olmaya devam edecek olan diğer vatandaşlarınıza haksızlık etmemiş olursunuz.konu batılıların istediği istikamette gelişmesin,lütfen biraz daha hassas olalım.

firatay

>>>> ALESTA
Bunlar Aramıza Ayrımcılık Sokmak İsteyen Bazı Kişilerin Düzmece Seneryoları, Türkiyede Milyonlarca Kürt Var ve Kanlarını Vatan İçin Akıtmayı Bir Nebze Bile Düşünmeden Vatanı Savunacakları Aşikar... Lütfen Nette Dolaşan Böyle Saçma Senaryoları İyice Tarttıktan Sonra Forumda Paylaşalım...Kapalı...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HTML