Kürk Giyenler Dikkat! O Çok Sevdiğiniz Kürkler...

KnockOut

Super Sonic

O Çok Sevdiğiniz Kürkler!

Merhabalar. İlk makalemde sizlere Çin, Kuzey ve Güney Kore’de ve çeşitli ülkelerde bulunan kürklü hayvanlara yapılan işkencelerden bahsetmek istiyorum.

Açıkçası çocukluğumdan beri bana aşılanan hayvan sevgisinden falan değil bu tepkim. Hayvanları sevemeyen insanlar (!) dahi bu eziyete katlanamaz. Zira ben videoları izlerken kendime hakim olamayıp hüngür hüngür ağladım.

Peki, nedir kimdir bu kürkleri için eziyet edilen hayvanlar?

En bilinenleri ‘Su Samuru’, ‘Rakun’, ‘Tilki’, ‘Kunduz ve Foklar’dır. Bilirsiniz parası çok olanların en çok tercih ettiği kürklerdir bunlar. Oldukça pahalıdır da. Suda boğarak ve döverek öldürülürler. Hiç bir şeyden haberleri olmaksızın ayaklarından bir yere asıp vururlar kafalarına öldüresiye döverler. Bazen ölmeden önce vahşice yüzerler derilerini, atarlar bir kenara.

Hiç bir şeyden haberi olmayan hayvancıklar bunu bana neden yaptınız dercesine bakarlar kanlı gözlerle. Bunları yapan sözde insanlar da hiç umursamadan sözde işlerine devam ederler. Biri gider, biri gelir. Ne o günahsızların kanlı vücutlarını umursarlar ne de sorgularcasına bakışlarını. Onların tek derdi paradır! Ve bunu yapmalarına sebep ise o çok sevdiğiniz kürkleri elde etmektir!

Siz ki ölü görmeye korkan sözde insanlar (!) üzerinizde ceset taşıdığınızın farkına varın artık. O günahsızları rahat bırakın. Rahat bırakın ki, dünya yaşanılabilecek bir hal alsın. Rahat bırakın ki, o masumların canları yanmasın daha fazla.

Rahat bırakın ki, katil damgasından kurtulun. Çünkü eğer hayvanlara eziyet edenleri bulursam onları öldürüp, bana verilen katil sıfatını da gururla taşırım üzerimde!