Joomla1.5.3 Son Sürüm

bernard

New member
Teşekkürler, ama rapide gerek yok. Joomla Open Source (Açık kaynak kodlu) bir CMS (İçerik Yönetim Sistemi) olup, sayfa tasarımı ile uğraşmadan çok şık web siteleri yapmanızı sağlayan bir paket programdır. Ücretsiz olarak sunulmaktadır. 0'dan kuracaksanız bununla ilgili çok sayıda Türkçe destek sitesi var, oralardaki resimli kılavuzlardan faydalanarak hiç birşey bilmeseniz bile adım adım kurulumu yapabilir, en fazla 10-15 dakikada içerik girmenize hazır bir site sahibi olabilirsiniz. Güncelleme paketleri ise 1.51 to 1.52, 1.50 to 1.53 gibi, sadece değişen paketler halinde eklenebilmekte ve en fazla 2 dakika sürmektedir. Ayrıca lokal olarak sitenizi oluşturup sonra da yayınlayabilirsiniz. Eklentileri olan modülleri kurarak sitenizde video yayınlamaktan, otomatik haber akışlarına kadar aklınıza gelebilecek her şeyi yapabilirsiniz. Web tasarımına meraklıysanız ve Joomlayı ilk kez duyuyorsanız mutlaka tanışın..Seveceksiniz.

FirstSoldier

New member
MAJESTE Joomlayı kendi teması ile kurdum. Üst menüye yeni bi sayfa ekledim mesela haberler kısmı. sonra yeni yazı ekledim. ama Üst menü ile bu yazdıgım haberi nasıl ilişkilendirecem ?
yani haberlere tıklayınca benim olusturdugum sayfaya yönlendiremedim.

aslında duzenleme kısmında adres gosteriyor ama değiştiremiyorum.

MAJESTE

Kadim Dost
hayır yanlış yoldasın gerçi öylede verebilirsin url olarak ama şunu yap

Menu - Main Menu - Yeni - Solda Bağlantı Sabit İçerik - Adını Yazıp Sabit içeriği işaretle - kaydet dersen menuden direk geçiş köprüsü vermiş olursun

FirstSoldier

New member
Yeni dedikten sonra bende solda acılan secenekler..

Menü Öğesi Türünü Seç
İç Bağlantı
Makale
İletişim
Haber Beslemeleri
Anketler
Arama
Kullanıcı
İnternet Bağlantıları
Sarıcı
Dış Bağlantı
Ayraç

Sabit içerik yok ? :S

Düzenlemeye Çalıştıgım siteye Buradan Ulaşabilrisin.

MAJESTE

Kadim Dost
iç bağlantıyı dene oda olmazsa haber beslemeleri ya bunlardan birini seç bende 1.0x kurulu ondan ama bi yere 1.5x kurmam lazım