Joomla 1.5 Kurulumu., Resimli anlatım

thy.willen

New member
Joomla 1.5 sürümü indirip FTP ile sitemize yüklüyoruz.

ve kuruluma başlayalım.

Önce cpanel bölümüne girip veritabanı bilgilerimizi oluşturuyoruz. Kurulum esnasında gerekli olacak.

Veritabanı bilgilerini oluşturup ve sitemizi açıp kuruluma geçiyoruz. Açıklamalar Türkçe olduğu için herhangi bir sıkıntımız olmayacak.

1- Kurulum aşamalarını gördükten sonra burada dil seçimini yapıyoruz.

2- Bu öğelerden desteklenmeyenler (Hayır olarak işaretlenenler), sisteminizin en küçük gereksinimleri karşılamadığını göstermektedir. Lütfen hataları düzeltmek için gerekli işlemleri yapınız. Bu hatalar, Joomla!nızın kurulmasına ve çalışmasına engel olabilir.

3- Bu bölümü okuyup geçiyoruz.

4- Veritabanı bilgilerimizi giriyoruz.

5- FTP ayarlarımız yapıyoruz. Ben hayır seçeneğini seçip bu bölümü geçiyorum. Evet derseniz FTP bilgilerinizi girmeniz gerekir.

6- Sitemizin adı, e-posta adresimiz ile parolamızı oluşturuyoruz. (Kullancı adınız herzamanki gibi otomatikman admin olacak. 7. aşamada bu ismi göreceksiniz.)

7- Kurulum işlemi bitti. Şimdi installation klasörünü silmeden şimdilik ismini değiştiriyoruz. Kurulum yanlış olursa tekrar lazım olur. Daha sonra isterseniz silebiliriz.

Alıntıdır.

1001Design

330i ///M3 Design
resimler acilmiyor
imageshack resimleri acilmiyor hackhell'de
photobucket.com yada tinypic.com sitesini kullan
kolay gelsin =)

MAJESTE

Kadim Dost
harika bunun üzerinde çalışıyordum büyük bir dertten kurtardın birdahaki paylaşımlarında resimlerde hackhell yaz nikini de yazmayı unutma farkın olsun ;) bu arada sabitte...

MoRTaL_23

New member
Ne İşe Yarıyo Bu ? :( waLLa biLmiYom . Bi Açıklasan.Ne Proqramı Bu ???
Bilmemek Ayıp deiL Öğrenmemek Ayıp :D

MAJESTE

Kadim Dost
est olurmu öle şey bu bir web sitesi sistemi burdaki resimler ve anlatımlarda onu nasıl kuracağınız hakkında bilgi veriyor..

cums

New member
majesta arkadaşm werdiğin bilglrden dolayı cooookkk tşkkr ederim...şimdi ben bi domain adı aldım yeni ama tam olarak nasıl yapcağmı bilmyrum bu siteyi..isim alındı tamammda bu senn paylaşmna baktımda zor gelyo böle bakınca...böle daha hazır daha basit bi sisem warmıı sadce böle pcmde yapmaya çalşıp işte en sonda işi bitrblceğmm...? verdğm rahtszlktan dolayı özr dlerm...tşkrler şimdiden

CasperBjK

New member
Flood yapma lütfen. Bu yapabileceğin en basit hazır portal şablonu. Yüklemeyi başardıktan sonra gerisi tamamen türkçe ve çok kullanışlıdır. Bilgisayar veya kodlama bilginin olmasına çokda fazla gerek yok. Professional bi portal hazırlayabilirsin bununla... İnternette ve Hackhell.com 'da joomla ile ilgili dökümanları tara ve çalışmaya başla kolay gelsin...

MAJESTE

Kadim Dost
majesta arkadaşm werdiğin bilglrden dolayı cooookkk tşkkr ederim...şimdi ben bi domain adı aldım yeni ama tam olarak nasıl yapcağmı bilmyrum bu siteyi..isim alındı tamammda bu senn paylaşmna baktımda zor gelyo böle bakınca...böle daha hazır daha basit bi sisem warmıı sadce böle pcmde yapmaya çalşıp işte en sonda işi bitrblceğmm...? verdğm rahtszlktan dolayı özr dlerm...tşkrler şimdiden
domaini aldın hayırlı olsun hosting aldın mı hosting i alırken joomla desteklemesini mutlaka iste bu konudada istersen güvenilir hosting firmaları tanıdığım var yardım edebilirim daha sonrası kolay bir ftp programı ve dökümanlarımı okuman yeterli arkadaşım

glhn1

New member
Biz de bu dönem joomla görcekmişiz.burda bulduğum ii oldu baya:biggrin..teşekkürlerr:goz:

hakigen

New member
Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in /usr/export/www/vhosts/funnetwork/hosting/hakigen/libraries/joomla/session/session.php on line 102

Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in /usr/export/www/vhosts/funnetwork/hosting/hakigen/libraries/joomla/session/session.php on line 105

Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in /usr/export/www/vhosts/funnetwork/hosting/hakigen/libraries/joomla/session/session.php on line 682

Parse error: syntax error, unexpected $end in /usr/export/www/vhosts/funnetwork/hosting/hakigen/libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 109

dediklerini aynen yaptım bu hata çıktı sayfaya erişemiyorum instalıda sildim ama bu çıkıo karşıma bundan acaba hosting aldığım sunucumu desteklemio joomlayı
www.funpic.de/register.php?mode=register&sid=aea547924c3091c28a2c3334f1ea6de6 burdan aldım hostingi bi el atın :)

keskin12

New member
ya arkadaşlar bn müzik sitesi yapacam muzik teması attım ama kullanamıyorum yardımcı olun proje derrsim bu

BlueMan_AK

New member
öncelikle teşekkür ederim

arkadaşlar bu joomla programıyla
domain ve hosting almadan kendi bilgisayarımda sanal olarak bir site kurup üzerinde çalışabiliyormuyum?

şimdiden teşekkürler