Joomla 1.5.8 ücretsiz hosta kurulum resimli anlatım

CyberTURK

Bir Tufan Olurum Sustuğun Her Yerde
ilk önce ücretsiz bir hosting firmasından hesap acıyoruz. yalnız burda dikkat edilmesi gereken free hosting özelliklerinin joomla kurulumu için yeterli
olması. bircoğunda problem yaşanıyor. ben burda anlatırken www.000webhost.com da joomla kuracağım.

1-)joomla 1.5.8 türkce dosyasını bilgisayarınıza indirin ve rardan cıkartın bu dosyalar bir kenarda beklesin

http://rapidshare.com/files/171793097/Joomla_1.5.8-Stable-Full_TR_Package.zip.html

2-)şimdi ftp hesabımıza bakalım. c panelde view ftp detailse tıkladığımızda ftp detaylarını ve bilgilerini göreceğiz.

3-)ben upload için filezilla kullanacağım. eğer elinizde yoksa indirip kurabilirsiniz ardından programı calıstırıyoruz. resimde görüldüğü gibi bilgilerimizi
giriyoruz ve rardan cıkardığımız joomla dosyalarını sürükleyerek public_html dosyasına bırakıyoruz.

4-)database olusturmamız gerekiyor. c panelde MySQL'a tıklıyoruz. hesap olusturduktan sonra bilgilerimizi bir kenarda bekletiyoruz.

5-) dosya aktarımlarımız bittikten sonra browsera www.siteadiniz.com yazıyoruz. karsınıza kurulum sayfası gelecek.
ilk cıkan sayfa dil secimi türkceyi işaretleyip sonraki butonuna basıyoruz.

6-)denetimler kısmına geldik. burda bazı kısımlarda sorun olduğunu belirtiyor fakat kuruluma devam edebiliriz. ilerde configuration.php dosyasının kodunu
verecek o kısmı kurulumun sonunda yapacağız. sonraki tusuna basalım

7-)lisans kısmını sonraki diyerek geciyoruz.

:cool:veri tabanı kısmında olusturduğumuz mysql bilgilerimizi giriyoruz.

9-)ftp ayarları kısmında hiçbir değişiklik yapmadan sonraki butonuna basıyoruz

10-)yapılandırma bölümünde sitemizin görünmesi istediğimiz kısımlarını belirtiyoruz. ve kişisel bilgilerimizi giriyoruz.

11-)bitiş kısmında dikkatli olmamız gerekiyor installation dosyasını silmememiz gerekiyor. ardından configuration kodlarını not defterine kaydedip farklı
kaydetten configuration.php yazalım ve filezilla ile public_html dosyasına atalım. fakat dosyamızın ismi configuration.php.txt yazacaktır bunun .txt kısmını
silerek yeniden adlandıralım
.

12-) artık sitemiz hazır :)

en son olarak sitemizin sağlıklı çalışabilmesi için aşağıdaki dosyaların yazılabilir olması gerekli manuel olarak sayısal değerlerini 777 yapalım.

administrator/backups/
administrator/components/
administrator/language/
administrator/language/en-GB/
administrator/language/tr-TR/
administrator/modules/
administrator/templates/
components/
images/
images/banners/
images/stories/
language/
language/en-GB/
language/pdf_fonts/
language/tr-TR/
media/
modules/
plugins/
plugins/content/
plugins/editors/
plugins/editors-xtd/
plugins/search/
plugins/system/
plugins/user/
plugins/xmlrpc/
templates/
Önbellek Dizini cache/
Önbellek Dizini /administrator/cache
Kayıt Dizini ($log_path) public_html/logs/
Geçici Dosyalar Dizini ($tmp_path) tmp/

not: kendi anlatımımdır. bazılarını resimde anlattım. onlarıda takip etmeniz lazım. herkese kolay gelsin.

sideline

New member
paylaşımın için saol peki biz para ödeyip normal domain aldığımızda joomla programından yüklemesi aynı şekilde mi olucak bilgilendirirsen sevinirim

dogancis

New member
arkadaşım ftp wiew details tıklıyorum senin dediğin açıklama çıkmıyor?eksik bi yermi var sende yada bende

CyberTURK

dostum olmuyo ıpconfig.exe die bişy yuklemek lazım vista benmki :S:S:S:S:S çalıstırmıyorr
hostun aldığı bir önlem aynı ipden baska hesap açılmaması için. onu yapmak gerekiyor eğer sorun olursa maalesef hesap açılmıyor.

arkadaşım ftp wiew details tıklıyorum senin dediğin açıklama çıkmıyor?eksik bi yermi var sende yada bende
ftp details kısmı zaten otomatikmen olusuyor.

shephard_9

New member
kardeş ben joomla bilmiyorum.herşeyi anladım da biz joomla ile siteyi önceden hazırlayıp ta mı bu işlemleri yapıcaz yoksa joomla pakedini söylediğin gibi public e attıktan sonra mı siteyi tasarlıyacaz?yardımcı olursan sevinirim...

CyberTURK

kardeş ben joomla bilmiyorum.herşeyi anladım da biz joomla ile siteyi önceden hazırlayıp ta mı bu işlemleri yapıcaz yoksa joomla pakedini söylediğin gibi public e attıktan sonra mı siteyi tasarlıyacaz?yardımcı olursan sevinirim...
kardes tamamen sana kalmış seçim ikiside olur. ama benim seçimim genellikle free hosta ya da bir aylık sponsor bulup tasarlayıp sonra paralı hostinge geçiyorum. free hosting sürekli problem yasanabiliyor. burda mantığını anlatmak için yaptım. kolay gelsin

jocker67

New member
vazgeçme bak şimdi

anlamadım ben bu işi beceremiycem sanırım vazgeçiiim
malzemeler
1) Joomla 1.5.10
2)Ftp Programı
3)Host

Hazırlanışı

ftp prgramından hosta dosyalar atılır .. daha sonra adres cubuguna adres yazılır otomatik olarak instal gelir oradaki işlemleri zaten arkasımız anlatmıs daha sona instal klasorunu kaldırara
www.adresin.com/administratorden admin paneline bağlanılır

servis yapılır
AFİYET OLSUN

şaka bi yana anlamadın aşama hangisi söle biz ona göre ayrıntılayalım o bölümü joomla; kullanımı cok kolay bir yazılımdır.

psatha

New member
merhaba arkadaşlar, peki bu joomlayı dediğiniz gibi indirdim fakat offline olarak tasarlamayı nasıl yapacağım? baktım ben html sitesi gibi frontpagede görsel olarak tasarlayabiliyormuyum? tasarlayabiliyorsam nasıl yapabilirim bunu bana açıklayacajk bir arkadaş varmı?
peşinen teşekkürler, iyi çalışmalar

CyberTURK

merhaba arkadaşlar, peki bu joomlayı dediğiniz gibi indirdim fakat offline olarak tasarlamayı nasıl yapacağım? baktım ben html sitesi gibi frontpagede görsel olarak tasarlayabiliyormuyum? tasarlayabiliyorsam nasıl yapabilirim bunu bana açıklayacajk bir arkadaş varmı?
peşinen teşekkürler, iyi çalışmalar
offline olarak wampserver kurabilirsiniz kendi bilgisayaınızda çalışabilirsiniz. php mantığını bilmek gerekiyor editleyebilmek için tam anlamıyla htmlye benzemiyor. dreamweaer bence daha kapsamlı ve rahat olabilir frontage göre.

35deniz

New member
ılk webhosta uye oldum ardından joomla 1.5.8 indırdım ve rardan cıkrttım sonra webhostta wıew ftp detaılsı tıkladım olusan
hostname,username,ve pasawordu fılezıllaya gırdım sunucuda basında ftp. ve porta21gırıp baglan dedım ama baglanmıyorum

Hata: Bağlantı zaman aşımına uğradı
Hata: Sunucuyla bağlantı kurulamıyor

CyberTURK

ılk webhosta uye oldum ardından joomla 1.5.8 indırdım ve rardan cıkrttım sonra webhostta wıew ftp detaılsı tıkladım olusan
hostname,username,ve pasawordu fılezıllaya gırdım sunucuda basında ftp. ve porta21gırıp baglan dedım ama baglanmıyorum

Hata: Bağlantı zaman aşımına uğradı
Hata: Sunucuyla bağlantı kurulamıyor
arkadas bazen host yoğun oluyor ve bağlantı problemi yasanabiliyor. problem hosttan kaynaklanıyor. farklı zamanlarda bir daha denemelisin.

35deniz

New member
bu hosta ayın 16 sında yuklemeye baslamısız 19 hala yukleyemedım

aslında bıraz ılerledım ama onuda sunucuya ftb.sıteadı veya ıp numarası vermıs ıp numarası ıle geldım oda bayagı bır yukledı bırden sunucu kapandı

enson durum fılzılladan

Durum: ******* bağlantısı kuruluyor...
Durum: Bağlandı, hoşgeldin iletisi bekleniyor...
Yanıt: 220---------- Welcome to Pure-FTPd [TLS] ----------
Yanıt: 220-You are user number 25 of 500 allowed.
Yanıt: 220-Local time is now 13:01. Server port: 21.
Yanıt: 220-This is a private system - No anonymous login
Yanıt: 220 You will be disconnected after 3 minutes of inactivity.
Komut: USER ******
Yanıt: 331 User *******OK. Password required
Komut: PASS ***********
Yanıt: 230-User ******* has group access to:********
Yanıt: 230-OK. Current restricted directory is /
Yanıt: 230-4801 files used (80%) - authorized: 6000 files
Yanıt: 230 19226 Kbytes used (1%) - authorized: 1536000 Kb
Komut: SYST
Yanıt: 215 UNIX Type: L8
Komut: FEAT
Yanıt: 211-Extensions supported:
Yanıt: EPRT
Yanıt: IDLE
Yanıt: MDTM
Yanıt: SIZE
Yanıt: REST STREAM
Yanıt: MLST type*;size*;sizd*;modify*;UNIX.mode*;UNIX.uid*;UNIX.gid*;unique*;
Yanıt: MLSD
Yanıt: ESTP
Yanıt: PASV
Yanıt: EPSV
Yanıt: SPSV
Yanıt: ESTA
Yanıt: AUTH TLS
Yanıt: PBSZ
Yanıt: PROT
Yanıt: 211 End.
Durum: Bağlandı
Durum: Dizin listesi alınıyor...
Komut: PWD
Yanıt: 257 "/" is your current location
Komut: TYPE I
Yanıt: 200 TYPE is now 8-bit binary
Komut: PASV
Yanıt: 227 Entering Passive Mode ***********)
Komut: LIST
Yanıt: 150 Accepted data connection
Yanıt: 226-ASCII
Yanıt: 226-Options: -a -l
Yanıt: 226 5 matches total
Durum: Sunucunun zaman dilimi kayması hesaplanıyor...
Komut: MDTM .ftpquota
Yanıt: 213 20090417223724
Durum: Zaman dilimi farkı: Sunucu: -25200 saniye. Yerel: 10800 saniye. Fark: 36000 saniye.
Durum: Dizin listelendi
Hata: Bağlantı sunucu tarafından kapatıldı

alfonzolog

New member
Arkadaşım dünden beri kurmaya çalışıyorum ya bağlantı kesiliyor yada hata veriyor, öğrendiğime göre 00webhost ta bir defada 5mb den daha fazla büyüklükte dosya yükleyemiyorsun...

Yok eğer yükleyebiliyorsam bana bu durumu nasıl aşabileceğimi söylersen sevinirim şimdiden tesekkür ederim...