istediğiniz arcade oyunu sitenize ekleyin

ahmee4

New member
Türkiyede hiçbir forumda anlatılmayan şeyi anlatıyorum : ) sadece ben 2 forumda yayınlamıştım.. bide burda yayınlıyayım dedim :sigara:
başlıyoruz;
arcade oyunları birçok site kullanıyor ama kendi istedikleri oyunları siteye eklemek istiyorlar.. tabi birçoğu başaramıyor:( ben birsüre kullandıktan sonra herşeyi çözdüm : ) sizinle paylaşmak istedim : )
anlatım, linkler, emek... hepsi bana aittir... alıntı yapacaksanızda lütfen adım geçsin yada resimleri değiştirmeyin : )
başlayalım arkadaşlar: ) : ) : )
//=======================================\\
\\=======================================//

ilk önce sitelerden flashları kaydedeceğiniz bi program gerekiyor.. burdan indirebilirsiniz... sadece internet explorerde çalışır onagöre : )

sonr arcade oyun bulacaz.. ben kraloyunu seçtim.. herhangi bi oyuna giriyoruz ve oyunun açılmasını bekliyoruz.. resimdeki gibi adres çubuğunun sağındaki disket resmine tıklıyoruz.. {[(resim yoksa adres çubuğunun olduğu menüde sağ tılayın ve saveflash seçeneğini onaylayın..) (disket sarı olduğunda sayfada flash var demektir..)]}

oyunu kaydettikten sonra ornek.game.php dosyasını açıyoruz.. resimdeki gibi yapıyoruz...

benim indirdiğim oyun cilginmotorlar.swf idi.. sizde resimdeki oyun adı yazan yere cilginmotorlar yazacaksınız.. (oyunun adı neyse aynısı olacak.)
açıklamayı yapacaksınız (türkçe karakterler kullanmayın bozuk çıkar.)
herşey bitince dosyayı farklı kaydet diyoruz ve cilginmotorlar.game.php olarak kaydediyoruz...

resim gerekiyor 2 tane.. biri 50*50 diğeri 30*30... onları anlatamıycam çünkü elimde program yok.. siz kafanıza göre takılın : )
resimlerin isimleride cilginmotorlar1.gif ve cilginmotorlar2.gif şeklinde olacak...

sıra geldi upload yapmaya...

cilginmotorlar.game.php dosyasını ftpde admincp > arcade içine,
cilginmotorlar.sef dosyasını ftpde games klasörüne,
cilginmotorlar1.gif ve cilginmotorlar2.gif resimlerini ftpde images > arcade içine upload edin.

sıra geldi admincpden oyunları yüklemeye...
admincp > arcade > games tools > game import kısmından "import"a basın.. ftpye attığınız oyunlar çıkacaktır. ileri deyin ve işlem tamam : )
kendi istediğiniz oyunu sitenize ekleyebildiniz: )

size ornek.game.php dosyasını veriyorum.. onun içinde gerekli ayarlamaları yaparsınız.
bide benim yaptığım oyunu veriyorum.. ama resim yok :D olsun resimsiz idare ederiz : )
buyrun İNNDİRİN

tüm dosyaların rar şifresi & saveflash şifresi > ahmee4