Impex nedir ? Ne işe yarar ?

Dark_Angel

Webmaster
Yönetici
Impex ; vBulletin (Jelsoft) firması tarafından geliştirilen bir ara geçiş scriptidir. Forum olarak farklı bir script kullanıyorsanız ve vBulletin 'e geçiş yapmayı düşünüyorsanız; forumunuzdaki bilgileri (üyeler, konular, eklentiler vs...), yeni vBulletin'e aktarmayı sağlayan bir scripttir. Normalde manuel olarak db'deki tablolardaki bilgileri vBulletin'e taşıyamazsınız; çünkü farklı scriptlerdeki db tablo yapıları da farklıdır. Ve normal SQL query şeklinde transfer etmek zordur. Impex ile bu farklı db'ler arasında farklı taban kodlar kullanılarak bağlantı kurulur ve gerekli bilgiler uygun bir şekilde dönüştürülerek vBulletin db yapısına sokulur ve aktarılır. Şahsen phpBB'den vBulletin'e geçiş olayını denedim ve gayet güzel çalışıyor; fakat sadece vBulletin 3.5.0 üzerine çalışıyor şuan.. 3.0.x sürümlerini desteklemiyor.. Impex'i vBulletin'in kendi sitesinden indirebilirsiniz (lisanslı kullanıcılar tabi). Altta; Impex'in hangi scriptleri destekleyerek vBulletin'e dönüşümünü sağladığı listeyi verdim...

* agora
* allaire
* ASPPlayground
* bbBoardv2
* beehive
* cutecast
* DCFm
* deluxeportal
* digipost
* discus_file
* discuz
* discuz2
* dotnetBB
* e107
* encoreII
* eve
* freethreads
* fudforum
* fusetalk
* geeklog
* ikon_mysql
* ipb
* ipb2
* jiveforum_mysql
* maxportalweb
* megaBBS
* mercury
* MyBB
* mytopix
* openBB
* OT
* oxygen
* phorum3
* phorum5
* photopost
* phpBB1
* phpBB2
* phpwind
* PNphpBB
* punbb
* simpleboard
* siteframe
* sitenetbbs
* smf
* snitz
* thwboard
* tritaniumbb2
* trollix
* trubb
* ttcms
* txt_file
* ubb_classic
* ubb_threads
* vb2
* vb3
* vBB
* vblite
* vbzoom
* wBB
* webcrossing
* webwiz
* wowBB
* xmb
* xoops
* yabb_gold
* yabbse
* yahoogroups_text
* zeroforum

organik arkadasımıza tesekkurler..

dalgic

New member
bu konuyu http://www.hackhell.com/showthread.php?t=12839 burada acmistim IMPEX in linkide mevcut, anlattigim phpbbden gecisti, burdada baska ne tur forumlardan transfer yapilabilir listelenmis, belki ornek olarak bu konu altina alinabilir. tesekkur dark angel.

hidden_17

New member
dalgic' Alıntı:
bu konuyu http://www.hackhell.com/showthread.php?t=12839 burada acmistim IMPEX in linkide mevcut, anlattigim phpbbden gecisti, burdada baska ne tur forumlardan transfer yapilabilir listelenmis, belki ornek olarak bu konu altina alinabilir. tesekkur dark angel.

dalgıc ben senınkını denedım hep hata verdı index.php online bilmem ne hatası confıg.php ıyı yaptım hersey tam
fakat hep hata verdı bende en sonunda yıldım :S

UfuckLık

New member
Geçiş Nasıl Yapılıyor ßende Impex Var..vBulletin Kurcas mı önce?

Srotube

New member
Beyler tüm linkler sizlere ömür. Elinde olan bi upload etsene ortalık şenlense...

Acil lazım. elinde olan varsa msn den de halledebiliriz.

FaLCoN_TiGeR

∂єѕιgη ву ƒαℓ¢ση
impex ucretli bir scripttir paylasimi yasaktir.

Burda sadece ne işe yaradığı hakkında bilgi verilmiştir.

FaLCoN_TiGeR

∂єѕιgη ву ƒαℓ¢ση
office 2007 ücretsiz mi? onun neden linkleri var konularda :001_rolleyes:
sadece gülüyorum. gereksiz mesaj kasmaya gerek yok.
Bölüm yöneticisi benim insanları bilgilendirmeye çalışıyorum. Ayrıca mesaj kasmak gibi bir derdim yok öyle bir durum olsa vbulletin değil forum oyunları bölümünde takılırdım. Soruna şöyle cevap vereyim; Microsoft Office programını kurduğunda ve crackladığın zaman kaybedecek biseyin olmaz en fazla program çalışmaz kaldırırsın tekrar kurarsın alternatif bulursun ama impex lisanslı bir scprittir bir scpritin databasesini başka bir scprite uyarlar ve sağlam yedekler almazsan kalıcı sorunlar olur elindeki sitendede olursun ki zaten impeks ile taşınan sitelerde sorunlar oluyor. Üyeler siliniyor, yok mesajları siliniyor vss. sorunlar oluyor. Bu tarz konularda ve özellikle benden alıntı yapıp sırf laf olsun diye yobazca konuşup kendinize güldürmeyin,

kadir2357

New member
sitenin adı HACKhell ama lisanslı ürün dağıtımı yasakmış peh peh peh
demekki oyunlar programlar lisanssız ürün oluyor...

Ewet elinde olan varsa bi şekilde paylaşırsa ii olur nette çalışan link yok