işte yeni paralar 2009

madlife

New member
arkadaşlar bence YUNUS EMRE ve MİMAR SİNAN vazgeçilmezimiz ATATÜRK ona laf atan olamaz ama diğer resimler yerine osmanlı hatırası olan padışahlarımız olabilirdi..... veya ATATÜRK ün diğer resimleride olabilirdi. Varmı atamdan başka heybetli biri....

ali2can

New member
Resimler güzel ama adamların hiç birini tanımıyorum, Yunus Emre haricinde... Resimlere Atatürk resmi koyulabilirdi:mad:

bluetankk

New member
şekli ve güvenliği acısından iyi ama dedikleri tl ye dönüp halkın alım gücünü eskisi gibi yükseltmekti nerde 200 lira cıkacak nolcak sanki 1000 lira için yani eski tabirle bize cok gelen 1milyar için 5 tane kağıt atacak adamlar buda en kötü gene halkımızı etkileyecek kısacası krizzz ve krizzzler kapımızda...

XX1971ZZ

New member
Aferin böyle devam etsinler aslında hersene deyiştirseler çok süper olur maşallah çalışınca oluyor .Türk ögün çalış para bas helal olsun.........

SEGMEN

İstiklal Mahkemesi Hakimi
bu

türk parasının değer kaybetmesi değildir de nedir

bu

develüasyon değildir de nedir

bu

bir gecede fakirleşmemiz değildir de nedir

geldiler

50-100-200 bastılar

en büyük paramız 20.000.000 idi

6 yılda

geldik

200.000.000 a

bu mudur halkı korumak sevmek

budur

akarme

New member
bence güzel olmuş arka yüzüne kültürümüze ait değerli insanların koyulması bozuk paralarda euro özentiliğinden kurtulup osmanlı türk tarzının benimsenmesi güzel olmuş öze dönüş.... bunca seneden sonra kimlik kazanmış paralar...
Katılıyorum ama en büyük paranın miktar olarak artması kötü olmuş ama gende recep abiyi seviyom yaff:D

~~~~

Banned
Türkiye Cumhuriyetine de bu yakışr

Çok güzl olmuş sahip olmak için günleri sayıyorum
kaldı 7

megacity

New member
İlginç bir para stili ama bu paraların çıkması özellikle 200 TL kağıt paranın çıkması Enflasyon demektir.2009 yılı gerçekten krizle geçecek anlamına geliyor hayat standartı denen bir kalmıyor direk artık paraya bakılıyor ama yine de TÜRKİYE 'nin bu yükün altından çıkacağına inanıyorum ve yeni paralarımız hayırlı olsun diyorum.Demek ki artık çocuklar bayramlarda daha fazla para alabilecekler büyüklerinden ÖRN:100 YTL verebilirler. :D

kareser58

New member

Benim görüşüm ister 12 ister 102 önlem de alınsa kalpazanların babalar gibi sahte parayı basacağıdır. Hatırlarsanız YTL için sahtesi basılamaz diyorlardı ancak YTL piyasaya sürülmeden sahteleri sürülmüştü.

HTML