işlemci sıcaklığı

hellguards

New member
arkadaşlar intel t7200 çift çekirdekli datron marka laptop var sıcaklık 70-72 decere arası çıkıyor sizce bu normal mi.bilgileriniz için teşekkürler.bu sıcaklık bilgisayar çalışrken normal fazla yüklenmeden oluşan sıcaklık.fazlaysa ne tavsiye edersinizi.laptop kullanıcısıyım.
[/IMG]

a&v

New member
daha güzel olsun istiyosan işlemci üstüne iyi bi fan alabilirsin önerebileceğim marka zalman

visi0n

ѕтαη∂.ву &
daha güzel olsun istiyosan işlemci üstüne iyi bi fan alabilirsin önerebileceğim marka zalman
a&v kac zamandır sormak istedigim birsey var Zalman ile antlasmamı imzaladım :durdurun

Herneyse arkadasım eger cok sıcak oluyor icim rahat degilse a&v nin dedigi gby bir fan alırsan iyi olur.Ama bence gerek varmı var tabii...

60-70 derece sıcaklıkla da karısınca nerden baksanız 80-85 derece arası ısınabilir.Bende a&v ' ye katıLıyor ve bir fan almanı tavsiye ediyorum =))..

hemenyardim

New member

a&v kac zamandır sormak istedigim birsey var Zalman ile antlasmamı imzaladım :durdurun

Herneyse arkadasım eger cok sıcak oluyor icim rahat degilse a&v nin dedigi gby bir fan alırsan iyi olur.Ama bence gerek varmı var tabii...

60-70 derece sıcaklıkla da karısınca nerden baksanız 80-85 derece arası ısınabilir.Bende a&v ' ye katıLıyor ve bir fan almanı tavsiye ediyorum =))..
Fanı laptopun neresine takması konusunda da bilgi verir misin:vur

µ.CastieL

New member
arkdaslar sıcaklıgı iyi demeyin ne kadar soğuk işlemci o kdar rahat demektir bı bakıma işlemcini iyi soğutman lazım laptopların altına takılan laptoplara özel soğutucular war ekran kartı hard disk işlemci hepsine genel bi soğutma kaynagı ama bunuda sabitken kullanabılırısn yanı pil ile kullanım sırasında elktrıge takılı olmadıgından kullanamassn

puppet

New member
Zalman'ın yada CoolerMaster'in Notebook soğutucularından almanı tavsiye ederim.Alüminyum yüzeylileri tercih etmelisin.Çok işe yarıyorlar.

a&v

New member
notebook aksesuarları arasında laptop altı soğutucuları var içinde fan olan zalmanın ve cooler master ın var işlemcisini ve anakartını soğutan ama o an dalgınlığıma gelip yanlış yazmışım fakat yinede değiştirilebiliniyo diye biliyorum iç fanın Qosmio gibi makinalar desktop fanı desktop ekran kartı kullanıyo mesela

bide vision kardeşime hitaben
zalman hayranıyım abi zalmanistim
zalmancıyım ben:D

visi0n

ѕтαη∂.ву &

Hacker-22

Atam izindeyiz!
laptop soğutucuları var tepsi gibi laptopu onun üstüne koyuyorsun ama ne kadar işe yarar bilemem... gerçe bu mobil işlemciler biraz daha fazla ısınıyo ama 70 derece banada biraz fazla geldi:S

can604

New member
Bu kadar ısınma normal değil dostum normalde olması gereken 35-50 derece fazlası sistemine zamanla zarar verir.

Newwave

Altın Üye
Bu sıcak yaz aylarında normalin biraz üzerinde benimde notebook'um 60 - 70
dereceler arası ısınıyor ama illada daha fazla soğutmak istiyorum
dersen notebook soğutucularından almanı öneririm seçim senin tabi.

45 sen fanı bi temizle......

mchasso

New member
Alıcaksan en kalıtelısın al aradakı performans farkını goruceksın ayrıca nasıl takıcam degıl gıdıceksın taktırıcaksın...basıcaksın parayı :D

gitaristimam

New member
t7200 65 nanometre teknolojisi barındıran bi işlemci sen düşün fazla mı çok mu pek anlamıyorum bu nanometre işinden benimki de t8100 işlemcili 2.1ghz 45 nanometre teknolojisi barındırıyo ama bilmiom hiç bakmadım sıcaklığına

HTML