Hz. Muhammed (s.a.v) in Son Saniyeleri

¢кfєиa

kнизяиapαe
Gerçektende niye ağladı şimdi çok merak ettim...

eline sağlık arkadasım.

capo_one16

New member
Bismirrahirrahmanirrahim

ALLAH ' ım Affet ...

ALLAH ' ım Afffet..

ALLAH ' ım Affet.

büyük günah işledim , Ayet-i Kerime 'nde bildirdiğin gibi dünya dar geldi, onlarca insana rağmen 1 tek insan yoktu etrafımda ,(sevdiğimden terkedilmiştim) ama ben biliyordum işlediğim hataların bedeliydi o acılar...dünya öyleydi ki artık madem o yok, madem bu sevgi yok ben neden varım (diye beni kandıran şeytan) deyipde kaç defa Hz.Azraili aradım, kaç defa kendimi yollara attım arabaların önüne(kornalar bağırmalar) , öyle olmuştum ki sefer çıksa ilk giden ben olacaktım.kafama koymuştum öldürecektim kendimi ( evet -bile bile kim sadece sözde dahi olsa dayanmaktan korktuğu cehenneme gitmek ister) ama en azından bir işe yarasın ölümüm diyordum , yolda biri birine karışsada , bir zulüm görsemde ayırsam gerekirse ölsem diyordum. Yemin ediyorum ecel gelmedikçe kimin gücü yeter.belki kendimi uçurumdan atmadım korktum ama yinede eceli aradım -çok özür dilerim ,yanlış anlamayın bu sözler tehlikeli ama gerçek- evet ben müslümandım ,elhamdülillah müslümanım diyordum ama elhamdülillah demek çekici gelmiyordu,gerekliliğini görmüyordum, ÇÜNKÜ BİLMİYORDUM , yaşamıyordum müslümanlığı , evet cuma namazına gittiğimiz oluyordu ,zaman zaman arkadaşların çağırmasıyla namaza gittiğimizde oluyordu ,bayram namazlarıda kılmaya çalışıyorduk , oruç da tutuyordum , kendime göre ben iyi biriydim , kötü biriyim demiyorum ama hergün şeytana öyle çok yeniliyordum ki bunun farkında değildim...

ALLAH AŞK ' I İÇİN YALVARIRIM NAMAZA GELİN

Affet ALLAH ' ım Affet

dünya gitmiyordu kardeşlerim , yemin ediyorum -çektiğimi şöyle anlatayım , evden çıkıyordum akşam olmasını istemiyordum ,ölmek istiyordum , akşam olması zaten beni bitirirdi ,evde annemle konuşmaz , ne olduğunu anlamayan küçük kardeşimle konuşmazdım , herkesten ve herşeyden öylesine uzaklaştırılmıştım ki , herşey ve herkes öylesine vurdumduymaz olmuşku öyle uzak olmuşki ya evladınız ölüyor hiç mi görmezsiniz , en sevdiğim dediğiniz kardeşiniz,oğlunuz,yiğeniniz ölüyor hiç mi görmezsiniz. görmüyorlardı çünkü ALLAH bir kere hükmünü vermişti. elden ne gelirdi ,ben böyle bir hükmü hiç okumamıştım ,hiç duymamıştım ,ölecektim,yanacaktım,ebediyen,umutsuz gidecektim, bu yola gitmemin yegane 1. sebebi hatalarım 2. sebebi bir kızı ALLAH Rızasını kazanmaktan fazla sevdim. evet bu bir itiraftır ,resmen bir puta tapar gibi taptım, o sevmedimi sevdi ama ALLAH bilinmezse , şeytan görülmezse hata yapmamayı kim garanti verir , KİM HA KİM -KİM DERKİ BEN İYİYİM - KİM DERKİ BEN TEMİZİM - EY KÖR AYNAYA BAKMANA GEREK YOK KALBİNE BAK...peki ne oldu sonra hergün yangın .arkadaşlar bu yangın lafını ateş olarak algılamayın azap lafınıda - tabii ki onlarda var ama -yolculuk da bi azaptır- bu bahsettiğim bunalmak ,göğsün sıkışması ,şimdi söyleyeceğime belki inanmazsınız ama gerçek .tam hatırlamıyorum ama 1 hafta yakın kalbimin üzerinde tam bir noktada öyle bir acı girdi ki neredeyse o anda ölüyormuşum gibi oldum ,kurtuluyormuyum diye düşünmedim de değil. o acı yükseldi alçaldı ama hiç gitmedi nasıl katlandım , bilmiyorum...yine ALLAH ' ın yardımıyla daha büyüklerinden alıkoyuldum. gece olduğunda sabah olmasın diyordum ,sabah olduğunda gece olmasın diyordum.3,5 ay tam bir felaket böyle 7 ay geçti . artık ne ölüm vardı nede kurtuluş. ecel gelmeden ölüm gelemez derlerdi.bende baktım evde haplar var aldım avucuma doldurdum (annem ile kardeşim şehirdışına kardeşini ziyarete tatile gidiyorlardı) attıcaktım ağzıma koydum , evet mi hayır mı diye düşünedururken annem bi açtı kapıyı , haplar ve kapsüller boğazımdan mideye...
sonra oldu bi kere yapacak bir şey yok dedim kendi kendime , annemleri yolcu edene kadar 10 dk geçti , tam çıkarlarken 3 gün sonra görüşürüz dedi , bende ALLAH kısmet ederse İnşAllah dedim, döndü bana baktı ,tamam anne görüşürüz dedim sonra kim ölür kim kalır,hakkını helal et hayırlı yolculuklar dedim. kardeşim -abi gözüm kıpkırmızı - dedi. farkedilcek diye korktum (madem korkuyon neden yapıyon demeyin -ALLAH düşmanıma dahi öyle bi acı yaşatmasın- yaptım evet ama deşifre olması , en azından ben yaşarken çok utanç verici bir durumdu.) uykusuzluktan dedim ,sonra gittiler. bende telefona koştum ve aradım onu.bir slmdan sonra ,beni yaktın ,dedim. ve sordum , benim için intihar etmiştin nasıl olmuştu anlatsana dedim (birliktelik- 2,5 sene) ,
(kız)-neden ki?
(ben)-işte ,sana birşey soracağımda merak ettim.
-ya yaptık işte .
-neden , bi salaklık olduğunu mu düşünüyorsun?
-iyi birşey mi?
-yoo tabii ki değil ama ne bileyim seven kişinin çaresizliği diye aklımda kaldı.
-evet o zamanlar çaresiz bırakıyordun beni.
-peki ya şimdi
-şimdi ise çaresiz değilim
-tabii ki olmazsın kızım , içinde ki aşk alınınca böyle oluyor işte insan.
-üff - ya ne diyeceksin
-seni seviyorum.
- !?
-hayatımda sadece sevebileceğim tek bir kız olsun istedim ,onunla büyüyüp , onunla yaşlanmak istedim,
-!?
-ama olmadı,sana demeyeceğim sen suçlusun ve yahutta ben haklıyım . çünkü artık bunun bir önemi yok.
-neden!?
-sen yoksun
-ben burdayım
-evet burdasın ama ben senin içinde sevgi ateşinin söndüğünü görebiliyorum ,görmesem dahi aylardır çektiklerim yetmez mi?
-ya saçmalıyorsun sen?
-sen yoksan ben yokum - hakkını helal et .(teli kapadım)

(kız-arıyor)-ya sen ne yaptığını sanıyorsun ,neden kapatıyorsun derdin ne?
-sen hala anlamıyorsun.sen yoksan ben yokum.madem bir kişi olsun dedim ,bunca zaman sabredip yaşamadıklarımı,evleneceğim insanla paylaşacağım dedim ve bunu senle yaşadım ve sen bugün gittin ya.
-eee?
-cehennemin dibine git. bende midemde ki bir avuç hapla oraya geliyorum. (teli kapadım.)

sürekli çağrılar,aramalar - dayıma hbr vermiş , evi aradı - yok öyle birşey dedim.

dışarı çıktım arkadaşımın yanına gittim.durum bu dedim. "ya sen manyak mısın olm? " ne yaptığını zannediyorsun , yürü hastahaneye gidiyoruz dedi.yok dedim.bir süre konuşmalar.sonra kusmaya ikna etti.ama olmadı. Vallahi sanki vücudum bana isyana kalktı. midem öyle bi gurulduyordu ,gözlerimdeki damarlar kırmızılaşmış , etrafı morarıklık gelmiş , sallana sallana yürüyorum , ve bir süre sonra en basit şey bile komik gelmeye başladı sanki hiçbirşeyin ağır önemi kalmamış gibi.sanki o bunaltıdan kurtulmuş gibiydim.3 saat vakit geçirdik.arkadaşıma bu kadar zaman bir şey olmadı şimdide olmaz dedim , hadi ben eve gidiyorum dedim.kapattığım telefonu açtım eve giderken , o anda çaldı telefon - arayan oydu-o yalancı-...
1 hafta süre geçti ona olan sevgim öyle bir gitmişti ki.artık o yoktu.bitmişti.o olay yaşandı ya,o benim içimden silinmişti.daha 1 gün öncesine kadar köle gibi her istediğini yapabileceğim kıza artık bir bağım yoktu.tabii bunca acıya sebep o bunca dönemlerde - benden bağımsız davranması devam ediyor ve sevmiyor vs. vs.
sonuç olarak o acılar tekrar tekrar devam etti.bir keresinde samatya sahilde ışıklardan hastahane tarafına geçeceğim - attım kendimi caddeye - vurursa vursun araba dedim - adam kornaya inadına bastı bastı - bende cadddede öylecene bekledim durdum-döndüm öyle bir bağırdım ki - umursamadan geçmeye devam ettim -transit bölümüne geldim -aslında bakmak istemiyordum geçeyin ezileceksem ezilirim dedim , en azından hastahane ziyaretinde sevdiklerimi yanımda görürüm dedim. sağ tarafa baktım -eminmişim gibi devam ettim-halbuki büyük şehirlerarası yolcu otobüsü soldan acayip bir hızla geldi-ben adımımı caddeye attım ,(o sırada sağ tarafa bakıyordum -bahsettiğim transit yenikapı-bakırköy transiti-)kafamı sola çevirmiş olsaydım araba burnuma çarpardı. o kadar yakınımdan rüzgar gibi geçti - esintisi ardından geldi. buz kesilmiş gibi kaldım ,ölüm sanki bana sınırı aşma der gibi suratıma bir tokat çarptı...

--dostlarım bunlar yaşadıklarımın bir bölümü bu acılara düşmeden önce gelin (bence kurtuluş sebebimin bir bölümü gibi tabii ki herşeyi hakkıyla bilen alemlerin RABB ' I ALLAH ' dır ) bir gece (yangınlar içindeyken her gece ellerimi RABBİM ' e açardım) ,o gece öyle bir gece ki , gözlerim yaşlardan yanıyordu, sanki acı çektiriyordum gözlerime , yeter diyordu sanki , öyle bi yanıyordu ki sanki kör olacağım gibi hissettim.ellerim o günahkar ellerim açıldı bekliyorum , affet diyeceğim , ancak bu kadar yüzsüz hissettim kendimi ,bu kadar aciz , bu kadar kirli , bu kadar hata işlemiş bugün zora girmiş ve çaresiz kalmışım ellerimi açmış af dilemek için -düşünüyorum ki , be günahkar bu güne kadar kaç defa böyle yalvararak geldin bu kapıya...hiç... ve biliyormusunuz kardeşlerim o eller o gece açıldı ve utancından bir tek şey söyleyemeden yavaş yavaş ALLAH ' ım affet diyerek indirdim - affet dememin sebebi hatalarım için af dilemeden ellerimi indirdim onu affet diyordum... bir başka gecede ise gözler yaşlarda ama bu sefer başım secdede ALLAH ' ım ben pişmanım , ben ettim hataları , ben zaafiyetimden dolayı düştüm bu hallere , yalvardım beni kurtarsın diye , kardeşlerim o beladan kurtuldum ama kolay değil ... zor gerçekten zor.

peki kurtuluş nedir? diye sorar gibisiniz?

o yola düşmemek için Kuran-ı Kerim ' e sarılın Sünnetin en az bir tanesine can-ı gönülden bağlanın ve bırakmayın - Düşmemek için Kurtulmak için kalbinizden ALLAH deyin ALLAH deyin ALLAH deyin... bir kez andınızmı gönülden ,işte o haftalar kendinize dikkat edin nurlar nasıl tecelli ediyor...

Elhamdülillah Çok Şükür RABBİM SEN ne güzelsin ...
bugün ben Müslümanlığı yaşadım , korkmayı bugün öğrendim ,gerçekten Allah rızasını yaşayarak öğrenmeyi gördüm...Kurtuluş İslamda
aslında gerçekten merkez nerede biliyor musunuz? Sevmekte vallahi Resulü seven mahsun değil. Putları sevmek mi ? Gerçeğin , Aşkın , Sevginin , Güzelliğin kayneğını Sevmek mi?
ben bugün O ' nu ve Resulünü (S.A.V.) seviyorum... sizce herşeyin sahibini olan ALLAH ' ı seveni ALLAH da sevmez mi ? VALLAHİ SEVER BİLLAHİ SEVER...

bugün etrafımda kimse beni anlamıyor , olsun ALLAH biliyor ya o yeter...

Hakkınızı Helal Edin - konuşma sahneleri belki birebir değildir.

togiiii

New member
Gel vur...

VEFATINDAN bir gün önceydi. Herkes nefesini tutmuş bekliyordu. Çünkü az evvel Hz.Muhammed , Bende bir hakkı olan varsa gelsin alsın dediğinde, orada bulunanlardan biri; evet, benim bir alacağım var. Bir gün kırbacınızın ucu o sıra açık olan sırtıma değmişti de, canım yanmıştı dedi. Hz.Muhammed hiç tereddüt etmeden üstündeki kıyafeti sıyırdı, arkasını döndü ve vur dedi. Herkes şaşkındı. O sahabe hemen koşturdu ve elini yüzünü Hz.Muhammed'in mübarek sırtına sürdü, doyasıya öptü. Ardından da, teninizin değdiği yerleri cehennem ateşinin yakmayacağını bildiğimden, mübarek bedeninize dokunabilmek için mahsus böyle söyledim dedi. Hz.Muhammed bu davranışıyla, kul hakkının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha göstermiş oldu. --------- burda eksık anlatılan bısey var eklemek ıstedım s.a.v peygamber efendımızın peygamber simgesını sırtında duran özellikle de onu öpmüştür arkadaslar bı aklınıza getırsenıze boyle bır olayı o yuce peygamberımızın tenıne dokundugumuzu....

HTML