Hz.Mehdi Nasıl Tanınacak?

stilend

New member
Arkadaşlar ben bu mehdi'nin geleceğine pek inanmıyorum.Eğer böyle bişey olsaydı bence kaynaklar içerisinde birde ayet gösterilebilirdi.Hadis derseniz eğerki,gerçek hadisler sayılıdır bilirsiniz ve bildiğim kadarıylada gerçek olduğu şüphesiz olan hadislerde mehdi geçmez.Mehdi inanışı bize hiristiyanlıktan geçmiştir(Hz.İsa).

heater

New member
Bu tür kavramlarla meşgul olarak bir kurtarıcı beklemek şeytanın hilesinden başka birşey değildir. Beşeri ve ebedi hayatımızı düşünmekten, yaşadığımız dünyada faydalı işler yapmaktan bizleri alıkoyan ve tembelleştiren bir paradokstur. Son Resul ve Nebi Allah'ın elçisi Resulallah Muhammed Mustafa'dır.

Bunu bilmek ve kıyamete kadar işlerimizle ilgilenerek ibadetimizi sürdürmek gereklidir.

GemaR

Banned
Bir sır

Ümmetim arasında Mehdi gelecektir... Ümmetim onun zamanında iyi ve kötünün, benzeriyle nimetlenmediği bir nimetle nimetlenecek, sema üzerlerine bol yağmur yağdıracak, arz nebatından hiçbir şey saklamayacaktır.

(Kitab-ül Burhan Fi Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, sf. 9)

Şeytandan Allah'a sığınırım...

Bakınız 2006 da sıcaklıklar artmış bilim adamları bilirkişiler dünya çapında uyarılar vermişlerdi.Hatta klipler falan çekilmişti tabi filmlerde.
Okullarda düzenlenen küresel ısınmayla ilgili aktivitelerede bizzat kendim bulundum...
Konu:Küresel ısınmaydı 2030-2050 ye kadar herkes afrikalılar gibi olacak.Buzulların erimesi barajların yok olması susuzluk sonucunda ölümler katliyamlar....

“Büyük şehirler dün sanki yokmuş gibi helak olur.” (Kitab-ül Burhan Fi Alamet-il Mehdiyyil Ahir Zaman, s. 38)

Başkada vardı ama bulamadım. neyse konuya girelim inşaAllah

Ama hadislerde bunun 3 yıl süreceği yani 2006-2009 vede öyle oldu geçtiğimiz haziranda seller birbirini kovaladı..

Şöyle bir hadis vardı:"Daha önce dua ettikleri gibi şimdi yağmasın diye dua edecekler"
Yanlış hatılamıyosam...
Evet buda oldu.Rizede İstanbulda yağmasın diye dua ettiler inşaAllah...

Ümmetim arasında Mehdi gelecektir... Ümmetim onun zamanında iyi ve kötünün, benzeriyle nimetlenmediği bir nimetle nimetlenecek, sema üzerlerine bol yağmur yağdıracak, arz nebatından hiçbir şey saklamayacaktır.

İşte bu ayetin şu kısmı "sema üzerlerine bol yağmur yağdıracak, arz nebatından hiçbir şey saklamayacaktır."
Bu aralar yağmur çoğaldı ve medyada bir oynama oldu teşkilatlarda yenilenmeler.Kimin kim olduğu.Aslında ne yapmak istedikleri.Herkesin hiç ortaya çıkmaz dedikleri şeylerin ortaya çıkışı Tükiyede aslında kardeşi kardeşten ayırmak istemeleri.Provakasyonlar.Devleti ele geçirme planları...Bu hadise bakıyoruzda artık hiçbirşey saklanmayacak ve herşey gün yüzüne çıkacak.Bunu birden söyleseydim inanmazdınız ama gördüğünüz üzre herşey olacağına varıyor...

Bu yazı kendime aittir.İnanıp inanmamanız sizin elinizde inananda sağolsun inanmayanda
Burda açmamın sebebi ise İslami bir konu ve Ahir zamana ait olmasıdır...
Selam ve Dua ile...

Allah biliyorki söylediklerinde yalan görmüyorum .. Ve Allah biliyorki yalancının yalanı gün gibi ortada , kafir in küfrü gün gibi ortada , fesat ın fitnesi gün gibi ortada .. Ve Allah ın vaad i gün gibi ortada ...
Peki ey kendini sahipsiz sanan bu dünyaya eylence için zevk için gönderildiğini sanan ahmak topluluğu .. Sizin bu şaşırmışlığınızda bu sapıklığınızda bu çaresiz acizliğinizde , size Allah tan başka kim yardım edebilir .. İnandıklarınız ve taptıklarınızı buyrun yardıma çağırın , medet umduklarınızı ve ölülerinizi buyrun yardıma çağırın ... Siz istesenizde istemeseniz Allah ın vadi gelecektir .. Allah u alem .. Selam ve dua ile ...

GemaR

Banned
Allah biliyorki söylediklerinde yalan görmüyorum .. Ve Allah biliyorki yalancının yalanı gün gibi ortada , kafir in küfrü gün gibi ortada , fesat ın fitnesi gün gibi ortada .. Ve Allah ın vaad i gün gibi ortada ...
Peki ey kendini sahipsiz sanan bu dünyaya eylence için zevk için gönderildiğini sanan ahmak topluluğu .. Sizin bu şaşırmışlığınızda bu sapıklığınızda bu çaresiz acizliğinizde , size Allah tan başka kim yardım edebilir .. İnandıklarınız ve taptıklarınızı buyrun yardıma çağırın , medet umduklarınızı ve ölülerinizi buyrun yardıma çağırın ... Siz istesenizde istemeseniz Allah ın vadi gelecektir .. Allah u alem .. Selam ve dua ile ...
Amin inşaAllah....
Sadece birden yakaladığım bir hadisin işari anlamını paylaşmak istedim....
Ama diğer konuda dediğim gibi burdada var bazı arkadaşlar işte 2012 gibi onlarda neyin ne olduğunu görecekler onun için ben pişman olacağınız şeyler söylemeyin sizi kışkırtmak istiyorlar diyorum inşaAllah...
Selametle...

Peki 2012 de kıyamet kopsa , inanan bir kul için hiç bir zarar ve korku yok .. Ölüm müslüman için sadece bir ahiret e bilet vasfındadır bir nimettir ... Biz kıyamete inanırız ve bekleriz .. Peki ya inanmayan lar ? Bence onlar düşünmeli ve korkmalı her an her saniye , ölüm her yerde .. Bu 2012 yada 2022 en doğrusunu Allah bilir ..

GemaR

Banned
Peki 2012 de kıyamet kopsa , inanan bir kul için hiç bir zarar ve korku yok .. Ölüm müslüman için sadece bir ahiret e bilet vasfındadır bir nimettir ... Biz kıyamete inanırız ve bekleriz .. Peki ya inanmayan lar ? Bence onlar düşünmeli ve korkmalı her an her saniye , ölüm her yerde .. Bu 2012 yada 2022 en doğrusunu Allah bilir ..

: ) 2012 de kıyamet kopacak demedim birşeylerin farkına varacaklar....

: ) 2012 de kıyamet kopacak demedim birşeylerin farkına varacaklar....

2012 için 3-4 farklı yorum dinledim .. Foton enerji kuşağı da bu dinlediklerimin içerisinde
Yinede En doğrusunu Allah bilir kardeşim .. Gaybı ancak ve ancak o bilir bence o gün için pek yorum yapılmasın .. Zaman kanıt ısbat zamanı ve gelecek için ve kanıt biraz zorlaşır ..

HTML