HHPORTAL Güvenlik Kiti (AVAST) Resimli Anlatım

react

Admin

Evet arkadaşlar, son bir yılda artan güvenlik açıkları ve kişisel bilgilerimizin korunurluğunda yaşanan problemleri 15 dakikalık bir eforla tamamiyle olmasa bile büyük ölçüde ortadan kaldırmak mümkün.

AVAST, 2011 yılına en iddialı giren güvenlik programlarından bir tanesi.

İnternet Güvenlik kitiyle bilgisayarınızı internette dolaşırken, tam olarak korumalı hale getirirken, bilgisayarınıza zarar verebilecek sakıncalı dosyalarıda kolayca bulubiliyor, ortadan kaldırabiliyorsunuz.

Kurulumu diğer virüs programlarına göre biraz daha zahmetli ancak kullanımı ve kullanıcı dostu arayüzüyle, AVAST'ı kullandığınıza pişman olmayacaksınız. Ayrıca sağlamış oldukları ileri düzeyde türkçe destekle de herhangi bir sıkıntı yaşamanız durumunda, internette saatlerce çözüm aramayacaksınız.

Virüs programlarını veya internet güvenlik kitlerini kullanım aşamasında kullanıcıların başına dert açan karışık menülere, yeni AVAST! ile son verilmiş.

Yeni "SANDBOX" özelliği ise tam kullanıcıların güvenliği düşünülerek yapılmış. Şüphelendiğiniz, güvenmediğiniz bir kurulum dosyasına isterseniz sağ tıklayarak "SANDBOX ile ÇALIŞTIR" diyorsunuz, bu şekilde çalıştırdığınız dosya güvenli modda çalışıyor ve olası bir zarardan işletim sisteminz hiç bir şekilde etkilenmiyor.

Programın "Gerçek zamanlı koruma kalkanı", E-posta gönderilerini, p2p bağlantılarını, web site gezintilerini, anlık ileti programlarını(MSN,YAHOO,SKYPE) korurken ayrıca hiç bir programda bulamayacağınız kolaylıkla Ağ geçidinizi ve bağlantılarınızı da eş zamanlı koruma altına alıyor.

Ayrıca programın bir de "SAFE ZONE" özelliği bulunuyor, bu özellik sizin için kullanımı tamamen hash bağlantılarıyla şifrelenmiş, güvenli bir alan oluşturuyor. Sizin için önemli kredi kartı bilgilerini veya kişisel bilgileri internette girmeden önce bu özelliği aktif hale getirmeniz halinde, bilinen bütün deşifre trojanlarından korunmuş oluyorsunuz.

Programın diğer özellikleri hemen hemen bütün güvenlik kitlerinde bulunanlar, biraz kurcalamanız halinde, gelişmiş Türkçe desteğiyle kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Bu kadar anlattım şimdi de, programın kurulumuna ve tam sürüm olarak kullanımın nasıl olduğunu anlatmaya geçelim değil mi? :)

EN Aşağıda verilen linkteki dosyayı indirdikten sonra öncelikle "avast_.Internet.Security.6.0.1203-Final.exe" dosyasını çalıştırın ve programı kurmaya başlayın. Kurulum sırasında size lisans bilgisi soruldugunda mutlaka "TRİAL - DENEME" seçeneğini işaretleyin ve kurulumu tamamlayın.

Kurulum tamamlandıktan sonra hiçbir işlem yapmadan bilgisayarınızı baştan başlatın.

Bilgisayarınız açıldıktan sonra programı sağ alttan çalıştırıp sağ üstten "AYARLAR" sekmesine tıklayın ve sol menüden "SORUN BULMA" yazan kısıma tıklayın. Açılan menüde resimde işaretli olan yerdeki "TİKİ" kaldırın ve TAMAM'a tıklayın. Ardından bilgisayarınızı yeniden baştan başlatın.

Şimdi CTRL+ALT+DELETE tuşlarına basın ve GÖREV YÖNETİCİSİNİ ÇALIŞTIRIN ve "AvastSvc.exe, AvastUI.exe, afwServ.exe" çalışmalarını sonlandırın(işletim sisteminizde tamamı gözükmeyebilir, siz gözükenleri sonlandırın)

İşlemleri sonlandırdıktan sonra, indirdiğiniz dosyadaki CRACK dosyasının içerisindeki "ashBase.dll" dosyasını kopyalayın ve "C:\Program Files\AVAST Software\Avast" klasörünün içine yapıştırın. (aynı dosya bulunduğu için değiştirmek istiyormusunuz diye soracaktır "EVET"i seçin)

Ve şimdi bilgisayarınızı son kez BAŞTAN BAŞLATIN.

Sıra en son ve en önemli işlemimize geldi.

AVAST İNTERNET SECURİTY'İ SAG ALTTAN CİFT TIKLAYARAK CALISTIRIN

resimdeki gibi sağ üstten "AYARLAR" sekmesine tıklayın ve sol menüden "SORUN BULMA" yazan kısıma tıklayın. Açılan menüde resimde işaretli olan yerdeki "TİKE" tıklayın ve kutuyu aktif hale getirip TAMAM'a basın.

Sonra resimdeki gibi sol menüden "KORUMA"ya tıklayın ve o menünün altındaki "ABONELİK" seçeneğine tıklayın. Karşınıza açılan pencereden işaretli olan kısıma tıklayın(LİSANS DOSYASI GİR). İndirdiğiniz dosyalardaki "LİSANS" klasörü içerisindeki dosyayı seçin ve TAMAM'a basın.

Artık sisteminiz AVAST! güvencesiyle 25.01.2012 tarihine kadar GÜVENLİ!

SON OLARAK:

Sol menüden koruma menüsüne girin ve "GÜNCELLE"ye tıklayın. "Motoru ve Virüs Tanımlamalarını Güncelle"ye basın. ANCAK asla RESİMDE üstü çizili olan kısıma yani "PROGRAMI GÜNCELLE"ye basmayın, bu işlemin size yararı olmayacağı gibi LİSANSINIZIN yanmasına neden olur.

Lisansta sorun çıkması durumunda konuda en güncel LİSANS'lar paylaşılacaktır.

Okuduğunuz için teşekkürler.

Artık sizde GÜVENDESİNİZ :smile:

Olası sorunları için başlık altından yazabilirsiniz, ayrıca AVAST! akranlarıyla karşılaştırıldığında sisteminizi en az yoran güvenlik kitidir. Bilgisayarınızın özellikleri ne olursa olsun, kurmadan önce "acaba bilgisayarım yavaşlar mı? endişesini taşımayın!

ARCHANGEL

ANGEL OF JUSTICE
Eline emeğine sağlık ustat

Shawn Michaels

New member
Sistemde şu anda Avast 2011 yüklü..Kendi sitesinden account aldım ücretsiz.Eski sürümleri berbatdı , hatta berbat ötesi.Kendi exe sine bile öten programdan ne beklersin ki..Ota b..a öttüğünden bu programı kullanmıyordum ve kimseye kullandırtmıyordum.Ama şimdi veri tabanı ve arayüz yenilemesi gibi birçok değişikliğin ardından Avast ilk kez kullanılabilir bir program haline gelmiş.Üstelik sistemi de kasmıyor ve aptal aptal uyarılar vermiyor.

GKTG

New member
usta teşekkürlerde windows xp de programı yükleyip yeniden başlattım ancak avast acılıyor ama içindeki güvenlik duvarı olsun gerçek zamanlı kalkanlar olsun bunlar çalışmıyor belki tam sürüm olmadıgındandır diye düşündüm devam etmeye calıstım ayarlar>sorun bulmadaki tiki kaldırıp tamam diyorum tekrar ayarlara girince hiç değişmemiş olarak gösteriyor hangi ayarı değiştirirsem aynı ayarları değiştirtmiyor ne yapabilirim?

react

Admin
usta teşekkürlerde windows xp de programı yükleyip yeniden başlattım ancak avast acılıyor ama içindeki güvenlik duvarı olsun gerçek zamanlı kalkanlar olsun bunlar çalışmıyor belki tam sürüm olmadıgındandır diye düşündüm devam etmeye calıstım ayarlar>sorun bulmadaki tiki kaldırıp tamam diyorum tekrar ayarlara girince hiç değişmemiş olarak gösteriyor hangi ayarı değiştirirsem aynı ayarları değiştirtmiyor ne yapabilirim?
Program kurulum aşamasındayken "TRİAL" seçeneğini işaretledin mi? Programı tam sürüm yapabilmeyi anlattığım gibi adım adım yaparsan herhangi bir sorun çıkmaz. Sorununu daha net anlatabilirsen yardımcı olabilirim

innuendo

HANZALA
Emeğine sağlık.

GKTG

New member
Program kurulum aşamasındayken "TRİAL" seçeneğini işaretledin mi? Programı tam sürüm yapabilmeyi anlattığım gibi adım adım yaparsan herhangi bir sorun çıkmaz. Sorununu daha net anlatabilirsen yardımcı olabilirim
Trial -Deneme sürümü işaretledim kurulum bitti tekrar başlat dedim sonra bilgisayar acıldıktan sonra başlatıldı avast ama program tam calısıyordu ama açınca arayüzünü tamir et gibi bir secenek vardı aşağısındada program bozuldu veya tam olarak calısmıyor diyor ayarların hangisini değiştirip tamam desem mesela ayarlar>sorun bulmadaki tiki tekrar ayarlara tıkladığımda eski haline dönmüş oluyor yani ayarlarıda kabul etmiyor

react

Admin
Trial -Deneme sürümü işaretledim kurulum bitti tekrar başlat dedim sonra bilgisayar acıldıktan sonra başlatıldı avast ama program tam calısıyordu ama açınca arayüzünü tamir et gibi bir secenek vardı aşağısındada program bozuldu veya tam olarak calısmıyor diyor ayarların hangisini değiştirip tamam desem mesela ayarlar>sorun bulmadaki tiki tekrar ayarlara tıkladığımda eski haline dönmüş oluyor yani ayarlarıda kabul etmiyor
özelini kontrol edin lütfen

LuCaSgr

New member
Bu key patladi sanirim hocam avast stop etti bende illegal versiyon falan diyo yeni versiyon icin key nezaman gelir acaba ?

oz_K_an

New member
Güncel lisansları takip edecem. Teşekkürler
avast son yıllarda kendini geliştirmesiyle bilgisayarı kasmayan gayet kullanışlı bi program.
güvenliğide normal düzeyde

LLEHKCAH

Anarchist
bunu gerçekten sevdim ancak biraz geç farkettim sanırım lisans bitmek üzere bi el atabilirmisiniz acaba? şimdiden teşekkürler...

e.pamuk

New member
hocam bne kurulumu söylenen şekilde yaptım lakin crack yapamadım crack işlemi sırasında acık dosya var filan diyo görev yöneticisinden kontrol ettim açık olan yok.....

cgokhans

New member
Nod32 fix ile virüslere tamamen geç diyordu yani bence nod32nin cracklenmiş hali çalışmıyor gibi bir şey. bu yüzden crackli antivirüslere pek güvenim olmuyor. bu cracklemeyi deneyen arkadaşlar gerçekten koruma yapıyor mu (flas diskteki virüsleri falan bulur falan buradan anlaşılır az buçuk)? Ona göre şimdi ki lisans patlarsa cracklerim. ve konu için teşekkürler. birde tavsiyem sorun bulmada ilk iki tiki kapatın sistem açılışına hemen hemen hiç etkisi olmuyor o zaman. ayda bir tekrar açarsınız o iki seçeneği bilgisayarı baştan aç virüs yoksa tekrar kapat ve bilgisayar kasılmadan antivirüs kullanmaya devam et :)