Hesap Kapatılması Sebepleri Süreleri Bu Konuda

ali06can

Çǿκ کε√díκ طę ∂طí
Forumlarda bu aralar sıkça sorulan bir soru, kaç gün ban yedim?, niye?

Şimdi bunu resimli olarak anlatmaya çalışacağım.

Anlatıma geçelim :

1-) " Knight Online World – Free to Play Online Fantasy MMORPG & Massive PVP Multiplayer Game – Gamers First " sitesine giriş yapıyoruz.

2-) Sağ taraftan "Giriş" butonuna tıklıyoruz; ID ve Password yazarak giriş yapıyoruz.

3-) Profil sekmesine tıklıyoruz :

3-) Karşımıza çıkan ekranda aktif yazıyor ise 2 veya 30 gün ban yemişiz demektir :

--

Sorulan sorular:

1-) 2 gün mü yedim 30 gün mü?

Cevap: 2 gün yediğinizde oyundan atılmadan önce uyarı alırsınız "..... 24 Hours ....." yazar. Aslında bu 44 saattir ve 2 gün ban yemişsinizdir.

Dc yiyerek oyundan çıktığınızda, girince blocked uyarısı aldıysanız ya 30 gün ya da 999 gün yemişsinizdir. (Bunu anlamak için üstteki anlatımı uygulayın.)

2-) Ben anlatıma güvenmiyorum, kesin olarak nasıl anlayabilirim?

Cevap: Bunun için ticket atmanız gerekmektedir.

Ticket örneği şöyledir:

Dear Sir,
My account has blocked. I would like to learn how many days and why. Thanx in advance, have a good work.

ID: zzz
Nick: xxx
Server: yyy

(Yani diyoruz ki: "Benim üyeliğim bloke edildi. Kaç gün süreceğini ve bloke sebebini öğrenmek istiyorum. Değerlendirmeniz için teşekkürler, iyi çalışmalar.)

(Atacağı cevabı ise Türkçe'ye Google Translate ile paragraf paragraf çevirebilirsiniz.

Google translate: http://translate.google.com/)

3-) Nasıl ticket atacağım?

3.1-) İlk olarak " GamersFirst – Free2Play, MMO, Knight Online World, War Rock, Sword of the New World, Go Go Racer, Animax LaMB, Victory, Taikodom, Parabellum " adresine giriyoruz.

3.2-) Daha sonra alttaki resimlerden Knight Online'nin resmine tıklıyoruz.

3.3-) ID ve Password soracak; giriş yapıyoruz.

3.4-) Sizi tekrar baştaki sayfaya atacak, tekrar Knight Online'nin resmine tıklıyoruz.

3.5-) Karşımıza bir sayfa gelecek ve bu sayfada "Hesabınızı Seçin" denilen yerden hesabımızı seçeceğiz. Seçtiğimiz zaman altta "Yardım Al" kutucuğu çıkacak, tıklayıp devam ediyoruz.

3.6-) Açılan sayfada karşımıza şunlar gelecek: Cevaplar, Soru Sor, Bölümüm.

3.7-) Soru sora tıklayıp devam ediyoruz.

3.:cool: Şimdi ise bir form gelecek ekrana. Burayı gereken şekilde doldurup devam diyoruz.

3.9-) Site otomatik olarak cevap arayacak ve altta linkler çıkacak, bizi burası alakadar etmiyor. Demin devam tuşuna bastığımız yerde şimdi "Finish Submitting Question" seçeneği çıktı; tıklıyoruz ve ticket yollamış oluyoruz.

3.10-) Bu anda mail kutumuza bir mesaj geliyor ve ticket'ımıza 24 saat içinde cevap geleceği söyleniyor. Bununla birlikte ticket'ımız tamamlanmış oluyor.

Yaklaşık olarak 15-16 saat sonra cevap geliyor...

Böylelikle ban hakkındaki sorumuza cevap almış oluyoruz.

--

Ekleme yapayım!

Sitede, gösterdiğim yerde aktif yazıyor bende; ticket attım cevap 30 gün olarak geldi.

Gamersfirst'in sitesinden değilde Knight'ın kendi sitesinden baktığınızda oradaki durum, charınızın şu an ki durumunu gösteriyor. Yani şu an banlısınız, orada blocked yazıyor. Orada böyle yazmasının sebebi bu.

İyi forumlar, iyi oyunlar.