Herkese SeLamLar

AngeL Of Death

Wishmaster
AskerLik münasebetiyLe uzun sayıLabiLecek bir süredir hh den uzak kaLdım.Bugün usta birLiğine gitmek üzere evime döndüm.Tabi ilk işim hh ye girmek oldu : )

Biraz anı anLataLım dedim =)

Bilen arkadaşLar biLiyordur,Jandarma Komando oLarak Kırkağaç a gittim.Şu anda Bombaatar Komando onbaşı'yım.Usta birLiğimdeki duruma göre çavuş rütbesine yükseLme durumum oLacak.

Neyse hadi anLatmaya başLayaLım (=

Bayram nedeniyLe acemiLiği 15 gün erken bitirdik.YakLaşık 58 günLük bir acemiLik yaptık.

İlk gittiğimiz gün baya bi zorLuk çektik.Komando dansı,karınca yürüyüşü,sürünme cezaLarı,ördek yürüyüşü,Ağaca tekmiL verme,bereyi ağzına alıp bekLeme,birbirine tokat atma gibi siviL hayatta absürd oLarak tanımLayacağız birçok ceza şekiLLeri öğrendik.Tabi bu cezaLarı ben çekmiyordum.MeseLa biz 309 kişiLik bir komando böLüğüydük.309 kişiden biri tabiri caizse maLLık yaptığı zaman 309 umuzda bu yukarıda saydığım cezaLarı aLıyoduk.Askeriyenin değişmez kuraLı bir kişinin yaptığı hatayı herkes çeker. : )

Hiç unutmam öyLe bir maL askerimiz vardı ki; gittiğimiz 3.gün komutanLar sabah,öğLe,akşam içtima aLıyodu,İsim okunuyodu ali,veLi konya gibi..İçLerinden GiresunLu bir asker vardı.Komutan Adamın adını okuyo,adam sesini çıkarmıyo.Komutan tekrarLıyo Yılmaz Melikoğlu nerde diye.Gene ses çıkmıyo.Halbuki böLüğün içerisinde o sırada herşeyi duyuyor.
Tabi ilk günLer oLduğu için kimse kimseyi tanımıyo ki birisi bu adam burda desin..Sonra
kaLkıp bunu aLay içerisinde aramaya kaLkıyorLar acaba firar ettimi diye.Bizim böLükten 3 asker seçip gidin bu adamı buLun diyor komutan.Ve bu 3 askerden biri Yılmaz Melikoğlu :D

Adam kendi kendini arıyo ve sonra buLamadım diyor..Neyse işte gürüLtü patırtı,ceza faLan :D Bölük Komutanından,Tabur komutanına kadar herkes kıçıyLa güLüyor bu oLaya.Bu nasıL böLük bu nasıL asker diye.

Buna benzer birçok oLay gördüm maLum her cinsten asker geLiyo.

Her gece koğuş nöbetimiz vardı.Haftada 1 kez banyo yaptırırLardı bize.Sadece ''3 dakika''.Eğer 3 dakikayı geçersen ya seni çıpLak bir şekiLde miLLetin önüne çıkarıp reziL ederLerdi ya da 200-300 kişiLik banyo nun temizLiğini yapmaya kaLırdın.

Kırkağaç ın en yüksek rakımLı dağLarında intikaL e çıktık.1 er hafta arayLa 2 şer gün dağda kaLdık.Dağda ateş yakmamız yasaktı.Gece nöbetinde komutanLar taştan,dal parçaLarından yaptığımız mevziLere gece baskına geLirLerdi.Acaba nöbet sırasında uyuyorLarmı diye.Uyuyan oLdumu kış soğuğu faLan dinLemez,Altında don kaLıncaya kadar soyar dağın en tepesine kadar çıkartır ve soğuktan yere düşünceye kadar orada bekLetirdi.

309 kişilik bölükte 19 tim oLuşturuLdu.Her tim 14 kişiden oLuşuyor.Her timde çeşitLi görevLerdeki askerLer mevcut.Sıhhiye asker,Roketatarcı,Mayın dedektörcü,Kanasçı,Bixici,Bombaatarcı vs şekLinde.

Biz 18.tim oLarak eLazığ Jandarma Komando Taburuna düştük.Bizim böLük GeneL oLarak doğu ve güneydoğu'ya komando gönderdi.Hakkariye,Şırnak'a,Bitlis'e,Diyarbakır'a,Tunceliye düşen timLerimiz oLdu.19 tim arasından 3 tim Trabzon,Kastamonu,Tokat a düştü.Geri kaLanLarın hepsi doğu ve güneydoğuya gitti.

AnlattıkLarım dışında burada yazmaya fırsat buLamayacağım birçok anımız oLdu kırkağaçta.

Kırkağaç askeri oLmak koLay değiL =)

Sorusu oLan varsa 6 gün burdayım.6 gün sonra Elazığ a gidiyorum.

Herkese keyifLi forumLar,herkesin kurban bayramı şimdiden mübarek oLsun..;)

Siara

| . Uzαkтαn Seуiяci .
Aramızda seni tekrar gördüğüme çok sevindim,iyi ki geLdin ;
Hadi bu bir haftanın tadını çıkar,iyi eğlenceler diliyorum sana ;
Allah Yar ve Yardımcın oLsun inşa Allah,umarım sağsalim dönersin . :) .

NicTes

New member
Allah yardımcın olsun üstad. Hayırlı tezkereler şimdiden. Yılmaz Melikoğlu iyimiş çok güldüm sağol :)