Halimiz iyi diyenler hangi halimize iyi dediniz??

shamur_80

New member
ülkenin dewlet büyükleri de ekonominin iyiye gitmedigini biliyor sadece laf olsun torba dolsun fikrindeler ve iyi iyi gidiyolar diyolar

Zagor270

New member
Tribute,

İşletme mezunu olarak ülkenin geleceğinin iyi olduğunu söylemeni kendi deyişinle az olan ekonomi bilgine weya saflık derecesinde iyi niyetine bağlıdır. Hangi ekonomik gelişmelere dayanarak iyi olacağımızı söylüyorsun. Aydınlatırsan bizi memnun oluruz. Yok eğer iyi dilekten öteyse daha fazla polemiğe gerek yok.
Sakın benim eğitimime laf etme !!! Neler okuduğumu, kimlerden eğitim aldığımı bilmeden yorum yapma ! Sen kimsin ki böyle birşeyi söyleyebiliyorsun ? Geç bunları. Benim eğitim hayatımı eleştirecek donanıma sahip değilsin.

tribute

New member
Tribute,

İşletme mezunu olarak ülkenin geleceğinin iyi olduğunu söylemeni kendi deyişinle az olan ekonomi bilgine weya saflık derecesinde iyi niyetine bağlıdır. Hangi ekonomik gelişmelere dayanarak iyi olacağımızı söylüyorsun. Aydınlatırsan bizi memnun oluruz. Yok eğer iyi dilekten öteyse daha fazla polemiğe gerek yok.
Sakın benim eğitimime laf etme !!! Neler okuduğumu, kimlerden eğitim aldığımı bilmeden yorum yapma ! Sen kimsin ki böyle birşeyi söyleyebiliyorsun ? Geç bunları. Benim eğitim hayatımı eleştirecek donanıma sahip değilsin.
Kimsenin eğitim durumuyla veya başka nedenden dolayı alay veya eleştiri yapmam. Tartışmayı sevmem. Senin yorumun ülkenin düzeleceğine inanmıyorsan bu sana ait. Eğer düzelmezse sen haklı çıkarsın.. Ben anlatacağıma sen bir araştır. Kendi yorumunu yap. bAŞKALARININ Kİ DEĞİL. Düzeleceğine inandığım çok neden var. Ama düzelirse sen yine bir bahane bulursun ama hadi neyse. Yani uzatmaya gerek yok. Bekleyip görürüz. Zaman çabuk geçiyor.

cakir

New member
Herkes sevinç naraları atmaya devam etsin ii oldu desin
eğitimde özelleşsin hele görün ozaman..
çocuklarınızı yıllk 2-3 milyara okutmaya çalışın anlarlar
Biz zenginiz bize bişey olmaz ama biz bize bişey olmuycağını bildiğimz halde susmdık ve susmayacağız
dediğim gbi sevinç çığlıkları atmaya devam etsinler bugün 2 parça kömür verip cebinize 2 kuruş atanlar yarın sizden onu kat kat alırlar
Çünkü ülkedeki cari açık durdulamıyor ve sürekli büyüyor tabi buda ekonomik gelişim demek deilmi ampül ve ampülcüler derneği üyeleri??

halimiz ii ALLAHA ŞÜKÜR diyenler şu kaynklara bi defada kendiniz ve ailenizi düşünerek bakın biz kendimize yardım etmessek ALLAHINDA BİZE YARDIM ETMEYECEĞİNİ GÖRECEKSİNZ!!!!
bu arda cari açığın ne oldunu bilmeynler:

http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=205170

ne kadar olduğunu bilmeyenler(bu arada tarihede bakın ve bide şimdiyi düşünün):

http://www.sabah.com.tr/2008/03/13/haber,809B08D53D744F38A5255605132A11C4.html

Ne Varmış Halimizde Allaha Çok Şükür Aç Değiliz Açıkta Değiliz,Elimiz Kolumuz da Tutuyor,Çalışıyoruz Da Ha Ne Olsun.Yada Daha Ne Olmalı,
Cari Acık Yaff Bunlar Olağan Şeyler,Sanki Başımıza CHP Yada Başka Bir Parti Gelse,
Ellerinde Sihirli Deynek Var ya,Ya da Gökten Zembille İndilrildiler de,Biran da Türkiye Kurtulacak.Kusura Bakma Ama Bu İşler Boş İşler,Türkiyenin Başına Ne Zaman Sağ Parti Gelse İsmi Lazım Değil,Türkiye Hernedense Ya Batıyo Ya Çöküyo,Bunlar Artık Demode Sözler,Türkiye Cumhuriyetin İlanından Beri Hep Çöküyo,Sonuç Türkiye Hala Ayakta.

raul_evs

Banned
Ne Varmış Halimizde Allaha Çok Şükür Aç Değiliz Açıkta Değiliz,Elimiz Kolumuz da Tutuyor,Çalışıyoruz Da Ha Ne Olsun.Yada Daha Ne Olmalı,
Cari Acık Yaff Bunlar Olağan Şeyler,Sanki Başımıza CHP Yada Başka Bir Parti Gelse,
Ellerinde Sihirli Deynek Var ya,Ya da Gökten Zembille İndilrildiler de,Biran da Türkiye Kurtulacak.Kusura Bakma Ama Bu İşler Boş İşler,Türkiyenin Başına Ne Zaman Sağ Parti Gelse İsmi Lazım Değil,Türkiye Hernedense Ya Batıyo Ya Çöküyo,Bunlar Artık Demode Sözler,Türkiye Cumhuriyetin İlanından Beri Hep Çöküyo,Sonuç Türkiye Hala Ayakta.
Renkdaş aslında bazı şeyleri yakalamışsın ama bu gercegi görmen için yeterli olmuyor.

chp de gelse akp de gelse sorun suankinden cok farklı olmayacak bu dogru.Sadece chp geldiginde sistem sorunu olmayacak ama Türkiye yine abd güdümünde olmaya devam edecek.

akp ise zaten abd nin kuyrugu bir parti ve + cumhuriyeti tamamen tasviye etmeye çalışıyor.Liberal kesim akp sayesinde para kazandıgı için sesini çıkarmıyor,dinci kesim ise hem para hemde itibar kazanıyor.ahmet hakan fehmi koru gibi 2 kelimeyi yanyana koyamayan kişiler bile entellektüel oldular bu sayede..

akp ye oy veren cogunluk ise hiçbirşey kazanmıyor.Ekonomi gündengüne kötüye gidiyor.Dogalgaza elektirge ekmeğe yılda 3. kez zam geliyor.ama 4 yılda bir 10 kilo kömür dagıtılarak çogunlugun oyu alınabiliyor.

Sonuç olarak insanların daha rahat yaşaması için sistemin degişmesi gerekiyor ama dahada önemlisi insanların bunu kavraması gerekiyor.
Türbanla,ergenekonla günler akıp giderken hayat bitiyor.
ve ülkemizde 40 milyon kişi açlık sınırının altında yaşıyor.

Hemde öbür dünyada cennete gidecegine inanarak katlanıyor tüm bunlara.Oysa bu dünyada da güzel yaşamak mümkünken...

cmtsysn

New member
2 gün önce doğalgaza 17 lik zam geldi.
elektiriğe zam kapıda
dünyanın en pahalı petrolü bizde
halimiz cok iyi.

Zagor270

New member
2 gün önce doğalgaza 17 lik zam geldi.
elektiriğe zam kapıda
dünyanın en pahalı petrolü bizde
halimiz cok iyi.

Doğru söylüyorsun ama burada suç akp'de değil önce halkta sonra sistemde. Dewletin topladığı werdilerin %72 si dolaylı yollardan, ancak %28'i gerçek wergilerden (2006 yılı sonu itibariyle). Wergi wermeyi sewen bir millet değiliz. Bu çok çarpık bir düzen. akp'de düzeltmek bir yana tam tersine bu çarpık düzeni destekliyor.
Ayrıca gelen zamları hükümet yumuşatıp yapıyor. Sanırım eleştiri konusu yapılmasın diye böyle yapıyorlar. Hiçbir yapısal önlem alınmıyor. Çok geriden takip ediyoruz. Şimdi alacağımız ekonomik önlemler etkilerini uzun wadede göstereceği için geleceğimizide kaybediyoruz. Halimiz tam anlamıyla duman

Kimsenin eğitim durumuyla veya başka nedenden dolayı alay veya eleştiri yapmam. Tartışmayı sevmem. Senin yorumun ülkenin düzeleceğine inanmıyorsan bu sana ait. Eğer düzelmezse sen haklı çıkarsın.. Ben anlatacağıma sen bir araştır. Kendi yorumunu yap. bAŞKALARININ Kİ DEĞİL. Düzeleceğine inandığım çok neden var. Ama düzelirse sen yine bir bahane bulursun ama hadi neyse. Yani uzatmaya gerek yok. Bekleyip görürüz. Zaman çabuk geçiyor.

Bu forumda insanlar bana "amerikan uşağı", "komünist", "chp'li" hatta "ergenekoncu" bile dediler ama "başkalarının fikirlerini" yazmakla suçlanacağım hiç aklıma gelmemişti. Ekonomi uzmanlarından alıntı yapmakta hataymış demek ki. Kaldı ki fikirlerimin çoğu kendimindir. Alıntılarım hep rakamlardır. Örneğin Seyfettin Gürel Hocanın incelediği konudaki rakamları her zaman ilgi çekici oluyor. Fanatik bir şekilde bu insanları reddeteceğime her zaman onları okumayı tercih ederim.
Gerek bu başlıkta gerekse başka başlıklar altında defalarca yazdım ; dış borç, cari açık, ihracatın ithalatı karşılama oranı, kredi kartı-çek senet problemi, işsizlik, kapanan şirket sayısı we benim için en önemlisi sıcak para - yüksek faiz denklemi gibi daha birçok sorun warken bunları göz ardı ederek partizanca bir tawırla ekonomi iyiye gidiyor demek benim için kabul edilebilir bir durum değil. Borçla yaşamaya razı, bütçesi hep açık weren, bazı insanlarının ekonomik derdi olmasından rahatsız olmayan insanlara bir sözüm war; eğer bu seçim sizin kişisel hayatınız olsaydı umrumda bile olmazdı ama her yeni doğan çocuğumuza ilk iş olarak üzerine $ 5'000 borç bırakıyorsak o zaman kişisel tercihlerimiz olmaktan çıkar. Ülkemizi krize süreklemeye kimsenin hakkı yok.

HTML