HackHeLL'de ki son gelişmelerden memnun musunuz?

HackHeLL'de ki son gelişmelerden memnun musunuz?

• Kullanılan toplam oy
    64

react

Admin

Hackhell'de son 4 ayda belli başlı tüm forumu ilgilendiren aklıma gelen gelişmeler bunlardır. Bunların dışında da onlarca değişiklik, yenilik olmuştur. Bütün herşey bir yana, sizlerin düşünceleri bir yana diye düşünerek, anket aracılığıyla öneri ve şikayetlerinizi öğrenmeyi tercih ettim. Konu içerisinde ikili tartışma olmadığı sürece her türlü fikirinizi belirtebilirsiniz. Kişisel takıntıları bir kenara bırakmayı öneriyorum. Eksiklerimiz varsa düzeltme aşamasında adımlar atacağız. Hackhell.net adresiyle sitemizin yakalamış olduğu harekete siz üyelerimiz desteğiyle katkı sağlamayı hedefliyoruz. Arkamıza rüzgarı aldık, durdurabilene aşk olsun diyerek sözlerimi sonlandırıyorum. Şimdi sıra sizde :smile:

ps: Ankette uygun şıkkı işaretleyiniz.

Hackhell'de daha önceden görev almış yöneticilere geri dönüş çağrısı yapıldı.

Yönetici adaylığı konuları tek kişinin "insiyatifine" bırakılmaksızın hem üyelerin hem de yöneticilerin aktif katılımıyla değerlendirilmeye başlandı. ( Yöneticiler adaylık konularına olumlu/olumsuz mesaj atamazken, yönetim içerisinde adaylıklar ile ilgili anket sistemi kullanılıyor)

HackHell'e emek vermiş ve vermekte olan üyeler için bazı ayrıcalıkların sağlandığı "Altın Üye" sistemi devreye sokuldu.

Forum genelinde "Üye banlama" yerine "mesaj yasaklı" ibaresi getirildi. Böylelikle ceza alan üyelerin forum içerisinde mesaj yazamasalar bile dolaşabilmesine ve teşekkür eklentisini kullanabilmesine olanak sağlandı.

"Yanlışlıkla teşekkür ettim" klişesini ortadan kaldırmak adına üyelere ettikleri teşekkürleri "silebilme" yetkisi verildi.

ecstasy, kent55 smod olarak görevlendirildiler.

"Yeni üyelik" formuna "kan grubu" bilgisi girilmesi mecburi hale getirildi.

Kullanılan konu başlıklarında "türkçe" kullanımına dikkat edilmesi gerektiği genel duyuru olarak duyuruldu.

Ana Sayfa'da sadece özel paylaşımların, makalelerin yayınlandığı bölüm aktif hale getirildi.

Forum sayfası olabildiğince takip edilebilir hale getirildi, gereksiz kullanılmayan bölümler kaldırılıp yerlerine daha güncel bölümler eklendi. Forum index'i daha kısa ve takip edilebilir hale getirildi.

Hackhell facebook ve twitter'a adım atarak, yeniliklere açık hale getirildi.

BrAvE HeArT

New member
Emin olun gelişmelerden çok memnunuz. 2007'de bi üye oldum. Günlük girmezsem birşeyler okumazsam rahatsız oluyorum. Elinize emeğinize sağlık adminim.

Sadece bir Öneri : Davetiyeli Üyelik Sistemi...

Tunyukuk

New member
Gayet güzel gelişmeler mevcut. Herzaman takdir ve desteklerimizle yanınızdayız.

Kaçan Aşık

Yönetmen
Bunlar 1 Gelişme Değil Olması Gereken Şeyler Zaten..
Ve Çoğu İçin Geç Kalınmış Durumlar.
Bir Gelişme Göremiyorum , Aksine Gerilediğini Düşünüyorum.
Tabi Bunda Kimsenin Suçu Yok , Gerek Domain İsmi Gerek Telif Hakları Vs..
Forumların Kaderi Böyle.
Duraklama Dönemine Girdi Hackhell Acı Ama Gerçek.
Dip Not: Eski Demokratik Halinden Eserde Yok.

iSpiK

Kadim Dost
eski yonetıcilere cagrı yapıldımı biz cagrılcak kadar eskimedik mi daha : ))

AngeL Of Death

Wishmaster
Memnun değiLim kendi adıma,bu görüşüm birşey değiştirir mi? :smile:

Ne zaman eLeştiriyi kaLdırabiLecek pozisyona geLirse üst yönetim; o zaman hackheLL de geLişme oLduğu söyLenebiLir.. =)

Benimde bu saydığınız değişikLikLerde birçok emeğim geçti..Uykusuz kaLdığım,sabahLadığım günLer oLdu..Ne oLdu?KonuşuLmayan,kaaLe aLınmayan,kötü adam iLan ediLdim..=)

Neyse ben esas meseLeye geLmek istiyorum: )

Eğer hackheLL i bu kadar seviyorsanız,şu anki değişikLerden ve hit durumundan memnun değiLseniz bence aranızdan birisinin çıkıp bu siteyi satın aLması gerekiyor sahipLerinden : )..Size söyLeyeyim;

Sitenin adminLeriyLe görüştüm..Dark angeL % 90 ihtimaLLe bir daha geri geLmeyecek..Arada bir teknik destek için vs geLiyor..Şu an admin oLduğu başka bir sitede 7/24 onLine..Ama hackheLL e geri dönmeyecek..

Yetki verdiğim react0r'ün sözü benim sözümdür,yetki konusunda sınırsızdır diyor ve bir daha dönmeyeceğini açık açık söyLüyor..(Arada bir destek oLma konusu haricinde)

SoLariz hem yeni evLiLiğin vermiş oLduğu sorumLuLukLardan hem de iş hayatından zaman ayırıp da hackheLL e geLemiyor..

Diğer yöneticiLeri de siz daha iyi tanıyorsunuz..

Diğer taraftan;

Forumda gördüğüm bazı yorumLarda da üst yönetim eLeştiriLiyor..

Bu kadar eski üyeLer böyLe konuşuyorsa bu forumda yanLış giden bazı şeyLer vardır demektir..

Bu sitenin webmaster' Lıktan anLayan üst yöneticiLere ihtiyacı var..

Şu şöyLe oLdu,bu böyLe oLdu diye uzun uzun yorumLamayacağım.

Eski üyeLerin gitmesi ve üye kaybının başLama sürecini size kısaca özetLeyeyim;

-Üye ve hit kaybı Dark angeL askere gitmesi ve askerden döndükten sonra foruma geri dönmemesiyLe başLadı : )

-Bu sürecin foruma en zarar verdiği dönemLer 2009-2010 oLdu..

Tabi en başta aduLt böLümün kapatıLması hiti oLdukça düşürdü..

-Yönetici adayı oLan kişiLerin adayLıkLarı 1 seneye yakın cevapLanmadı.(Yetki verecek admin oLmadığı için) Yönetimin oLmadığı bir forum oLarak düşünüLmeye başLadı..

-Forumdaki birçok eksikLik admin oLmadığı için yapıLamadı,ayLarca herşey başı boş bırakıLdı..

-Forumda 2005-2006-2007-2008 yıLLarında hackheLL de yapıLan değişikLikLerin hiçbirisi 2009 ve 2009 dan sonra yapıLmadı.(HH man LogoLarındaki yeniLikLer,ÖzeL günLerde hackheLL yazısının değişmesi,forumdaki bütün aktiviteLer dark angeL ın forumu bırakmasıyLa sona erdi..Ne yazıkki ondan başka kimse de bu değişikLikLeri devam ettiremedi..

-Ve en son oLarak 07.2010'da hackhell "zararlı site" ''saLdırı yapan site'' oLarak damgaLandı..Hackhell.com a giren herkes uyarı:burası saLdırgan bir sitedir gibi uyarıLarLa karşıLaştı..Uzun süre bu böyLe devam etti.Her ne kadar hackhell in bu zararLı siteLerden oLmadığı üyeLere açıkLanıp,çözüm yoLLarı sunuLsa da güvensizLikten doLayı üyeLer tek tek siteyi terketmeye başLadı..Benim tahminim en az 2k yani 2000 tekiL hit o zaman kayboLdu..

Şimdiki yönetim;
Şahsi görüşüm; KaLan sağLar bizimdir mantığını gütmektedir..Hit in kendiLiğinden kaLkacağına inanan bir yapıda,foruma faydası oLan,oLmakta oLan herkese kapıyı gösterecek kadar kumar oynuyor bana göre..Yani ister 2005 in 2006 nın üyesi oL,ister bu foruma en çok emeği geçenLerden birisi oL;benim için farketmez..Ya dedikLerimize,kararLarımıza uyarsın ya da çekip gidersin..Üst yönetimin tavrı şu anda böyLe..

Foruma faydası dokunan kişiLerLe değiL de;Her deniLene aLkış tutan,hiçbirşeyde ses çıkmasını istemeyen;muhaLefetLiği ve eLeştiriyi kabuLLenmeyen kişiLerLe çaLışmayı daha münasip görüyor..

SaygıLarımLa..

SEYDİALİ

seyri alem
memnunum ama yeterli değil çok çalısmak lazım çok

bjkfeyyaz

New member
fazla aktif olmamama rağmen düzenli takip ediyorum.bi şikayetim yok iyi gidiyoruz ancak son yeniliklerden bazılarını (örn: vip üyelik) gereksiz görüyorum. tabiki hackhell'e yararlı olan üyelerin ödüllendirilmesi güzel bir durum.belki başka bir sistem olabilirdi. Teşekkürler Hackhell!!

Solariz

Administration
reactor güzel bir konuya deginmişi eleştriler herne kadar bizlerin yüzünü güldürmesede eksiklerimizi ve yapamadıklarımızı başka önceliklerimizden forumu aksatıgımızı göstermesi yerinde olmuş bende artık hackhell zaman ayırmaya allah izin verdikce devam edicem inşallah eski haline eski günlerine belkide daha iyi günlere dönecez..

Dark_Angel

Webmaster
Yönetici

Eğer hackheLL i bu kadar seviyorsanız,şu anki değişikLerden ve hit durumundan memnun değiLseniz bence aranızdan birisinin çıkıp bu siteyi satın aLması gerekiyor sahipLerinden : )..Size söyLeyeyim;

Sitenin adminLeriyLe görüştüm..Dark angeL % 90 ihtimaLLe bir daha geri geLmeyecek..Arada bir teknik destek için vs geLiyor..Şu an admin oLduğu başka bir sitede 7/24 onLine..Ama hackheLL e geri dönmeyecek..

Yetki verdiğim react0r'ün sözü benim sözümdür,yetki konusunda sınırsızdır diyor ve bir daha dönmeyeceğini açık açık söyLüyor..(Arada bir destek oLma konusu haricinde)

SoLariz hem yeni evLiLiğin vermiş oLduğu sorumLuLukLardan hem de iş hayatından zaman ayırıp da hackheLL e geLemiyor..

Diğer yöneticiLeri de siz daha iyi tanıyorsunuz..

Burası forumdan çok artık bir aile benim için, neredeyse 6 yılımızı verdiğimiz bir evlattan farksız. Nasılki hiçbir ebeveyin her ne koşulda olursa olsun evladından vazgeçmezse benide burdan maddi yada manevi hiçbir olumsuzluk vazgeçiremez.

Hackhell bizimle büyüdü bizimle noktalıycak yayını kimsenin gücü yetmez bu siteyi kapatmaya yada satın almaya evet hackhell'in yara aldığı doğru ben askere gittiğimden bu yana hızlı bir şekilde düşüş yaşadığı her geçen gün biraz daha yerinden kaydığı doğru.

Kimse unutmasın bu siteyi nerden nereye ne şekilde getirdiğimizi ve en önemlisi yine istersek kısa bir zamanda eski haline getirebileceğimizi. Şuan onca yara alan Hackhell en kötü durumunda bile ayda 1.8 mılyon kullanıcıya hitap ettiğini ve türkiyenin hala en büyük forumları arasında yeraldığını unutmasın kimse.

1-2 haftaya artık tamamen dönüyorum ve yokluğumda bana bize verdikleri sözleri unutan benden bizden en önemlisi Hackhell'den ümidini kesip yollarını ayıran arkadaşlara tek sözüm hayal kırıklığına ugrattınız beni giden herkesin yolu açık olsun kalan dostlarla Hackhell bıraktığı yere hızlı bir şekilde tırmanmaya devam edicek. :)

W.PiTToN

W.C.ConsuAllen
Dünyanın en güzel forumlarından biri, yıllardır işlene işlene yerine oturmuş bir Kaya görünümünde

Teşekkürler

__crazy

New member
Yeni üyelik formuna kan grubunun girilmesini zorunlu hale getirmişsiniz.Böyle yapmanız saçma olmamış mı?Böyle yapmanız üyelerin kayıt işlemini zorlaştırıyor.

HardRhymeR

Çǿκ کε√díκ طę ∂طí
Her şey iyi güzelde yeni üyelerin konulara katılımı oldukça az. Bakıyorum tüm bölümlerde hep aynı kişiler yazmakta. Bende daha önceden bunlardan biriydim aslında. Üyelik tarihime bakın, bir de düzenli mesaj attığım tarihin başlangıcına bakın. Arada yıllar var. Yeni üyeler "Program Download ve Oyun Dağıtımı" bölümleri için üye oluyor. İstediği programı indiriyor, oyunu indiriyor, işletim sistemini indiriyor... Ama mesaj yazmıyor. Üye sayısı 1.25 Milyon oluyor ama aktif kaç kişi var? Benim için online şu kadar kişi vardan ziyada aktif olan haftada 2-3 kez ya da her gün gelen üye önemli.
Yeni üyelerin foruma katılımı sağlanmalı. Bu download linklerini görmek için belli bir mesaj sayısına gelmeleri şartıyla gerçekleşebilir. Ama aynı zamanda da user kaybına da yol açabilir. Forumdan yana herhangi bir hoşnutsuzluğum yok. Yönetim iyi, herkes sevecen, sıcak kanlı, dostane. Sadece dediğim gibi veya başka yolla yeni üyelerin foruma kazandırılması gerekli diye düşünüyorum.

Kopuk Dadı

Moderator
dark son noktayı koymuş aslında ama.birkaç şey eklemek istedim..bi tohumu ekersiniz beslenir büyür çiçek açar vs evreleri vardır tohumu attım hemen çiçek açsın diyemeyiz değilmi?demek ki bazı şeylerin de zamanı var.herzaman emin ve ağır adımlarla ilerlemek daha faydalıdır.ki ilerlemelerde iç açıcı

emeği geçen herkese teşekkrler

yahlin

New member
benım sozum ne kadar onemlı bılmıyorum ama ben bu ben kımım bolumunu cok yapmacık buluyorum ınsanların bırbırlerını pohpohladıgı bı bolum :)
Benım tanıdıgım kısı olmadıgı ıcın yenı mesajların sadece bu konuyla dolu olması benı cogu zaman forumdan cıkarıyor konu bulamıyorum bakmak ıcın yenı mesajlarda

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Başka konularda açılıyor ama :)

Ben kendı fikrimi söyleyecek olursam memnunum..güzel oldu bence ; )
Hakarete varmadan herkes birbiri hakkında kı düşüncelerını eksılerını artılarını söyleyebılır. Kendımıze birde dışardan bakarız :) Tabi eleştırıler gercekten eleştiriyse :)

Neyse uzun lafın kısası gelısmelerden memnunum hersey daha ıyı olacak hepbırlıkte inş..

Yahlın bu arada senınde konu açmanı beklıyoruz :))) :)

Son Nokta: Hachell de herkesın sözü önemlıdır .Elbette senınde önemlı olacak

biosx

New member
yukardaki alıntıya istinaden...

1 önerim var.

serbest kursu ve guncel bölümündeki konu açma limiti artırılsın.

paylaşmak isteyipte hackhell ailesiyle paylaşamadığımız çok...

bize bu ortamı hazırlayan,hackhell'i buralara getiren ekip'e sonsuz teşekkürler.

saygılar iyi çalışmalar.

Günlük konu açma limiti 5 konu olarak değiştirilmiştir..
http://www.hackhell.net/serbest-kursu/661746-siyaset-politika-serbest-kursu-bolum-kurallari-konu-acma-limiti-5-dir.html

Konu açma limiti 8 konu olarak değiştirilmiştir..
http://www.hackhell.net/guncel/691489-guncel-bolum-kurallari-konu-acma-limiti-8-konudur.html

çok tşk ederim.:001_smile: