gecube vs.sapphire vs.his ekran kartı

sniper845

New member
arkadaşlar sormak istediğim şu;Hd4870x2 de his mi daha iyi sapphire mı yoksa gecube mi arada çok büyük fiyat farkları var.neden herkes saphire diyor.Bunu öğrenmek istiyorum sonuçta hepsi sonuçta ati neden bu markalar arasında ne fark var hangisi daha iyi?

muratyumuk

New member
Hepsinde de aynı GPU hızı, Ram kapasitesi ve Ram frekansı v.s. gibi değerlerinin aynı olduğunu düşünürsek. Soğutma ( fan yada pasif soğutucu) sistemi kaliteyi etkiler. onlarında aynı olduğunu düşünürsek kullanılan devre elemanları vs. gibi etkenlerde bu kaliteyi etkiler. Şunu söyleyeyim her iki kartta aynı yapıdaysa ve aynı soğutma sistemini kullanıyorsa (örneğin her ikiside aynı model fan kullanıyor.) bu ufak tefek farkları göz ardı edebilirsin.

sniper845

New member
saolun yorumlar için serseri o videoyu çıktığı gün izlemiştim ama gecube ve his in video incelemeleri olmadan pek adil olmaz sanırım.yani benim sormak istediğim şu hd4870x2 adına konuşuyorum.sapphire ın fiyatları nette 900 ytl de gezerken gecube de bu fiyat 700 ytl lerde his desen 1000 ytl ye dayanmış.Yani fiyata bakıp gecube almak çok büyük bir hata mı olur.sapphire la arasında çok uçuk bir performans mı olur?

visi0n

ѕтαη∂.ву &
Her zaman biLindik markadan yana oL yane Sapphire..

HTML