FormaT aTamıyoruM

INTERFACEE

New member
1.arkadaşım biostan eger hepsi cd rom oluyosa hespsini cd-rom yap bu ilk öneri
2.eğer analartın asussa ve bide dvd-rh varsa onu cd degil dvd yap genelde asusta okmaz ama asus olmas bile yap eğer dvd varsa
3.daha sonra eğer hala çalışışmıyosa windows cdsi bozuk yanlış yakılmış kısacası hataldır.
yardımcı oldysam kolay gelsin

onekedisi

New member
Yok abicim, sorun ya BIOS'taydı ya da arkadaş first boot device ayarını doğru yapmamıştı, harddisk'i devredışı bırakınca CD-ROM'dan boot ettiğine göre first boot device olarak CD-ROM ayarlı değildi.

selimhan_k

New member
S.A abiler ben acemiyim ama jumper ayarına bak bazen windows ta cd yi okuyor ama format atamıyrsun ona dıkkat et abı

:goz:

osilis

New member
kardeş sen pc'ni bi bilgisayarcıya götür gariban ekmek parası nasiplensin senden .) bu arada windows'da okuması birşeyi değiştirmez...bence sen cd ve cd-rom'u bi deiştir benim çok başıma geldi günde 10-15 kere format atıyorum...

muratmun

New member
ama bu cd yLe daha önce atmıştım

eveT onu seçmeme rağmen okumadı
arkadaşım sidi sürücüsüne xp sidisini koy makinayı ac kapa delate tuşuna basılı tut bortayarı gelir filopiden sidi sürücüsünü sec entırla ef 10 tıkla sonra anlarsın sitemi

:saskin
ama bu cd yLe daha önce atmıştım

eveT onu seçmeme rağmen okumadı
arkadaşım sidi sürücüsüne xp sidisini koy makinayı ac kapa delate tuşuna basılı tut bortayarı gelir filopiden sidi sürücüsünü sec entırla ef 10 tıkla sonra anlarsın sitemi

xcrocodile

New member
tüm yazılanları okudum malesef çok gereksiz konulara girilmiş. win98 cd ile açıp fdisk yaparak çözebilirdin veya mini xp, yani cd den açılan windowsla bilgisayarı açıp oradan c yi formatlarsan, ve sonradan xp cd ni takarsan kuruluma başlayabılırdın. bu sorunu önceden bende yaşamıştım. bu şekil % 100 çözümdür. xp kurulumunda önyukleme ıcın bır tusa basın dedıgınde basmama ragmen malesef kurmuyordu. bu sekılde deneyınce olacagını goreceksın. % 100 çözüm budur.

HTML