Fethullah Gülen'den Gazze yorumu

muammer-oz

New member
Fethullah Gülen, Murdoch'un Türkiye'yi günlerdir yerden yere vuran Wall Street Journal gazetesine Gazze yardım filosuyla ilgili Pnsilvanya'dan röportaj verdi, yardım filosunu eleştirdi!
--------------------------------------------------------------------------------

Fethullah Gülen, İsrail konusunda Türkiye'yi günlerdir yerden yere vuran Wall Street Journal gazetesine Gazze yardım filosuyla ilgili röportaj verdi.
Yardım filosunu sert şekilde eleştiren Gülen, "Organizatörlerin İsrail ile yardımın gönderilmesi konusunda uzlaşmaması otoriteye başkaldırıdır. İzin alınmalıydı" dedi. Gülen, uzun bir adaradan sonra ilk kez fotoğraflarının çekilmesine de izin verdi.

OTORİTEYE BAŞKALDIRI ANLAMINA GELİR!

İşte Gülen'in Amerikan gazetesine verdiği röportajdan çok tartışılacak sözleri:
"Haberlerde izlediğim şey çok çirkindi. Organizatörlerin İsrail ile yardımın gönderilmesi konusunda uzlaşmaması otoriteye başkaldırı anlamına gelir ve çok meyve veren sonuçları olmayacaktır. Ben İHH'nın ismini yeni duydum.Bu grubun politize olup olmadığını söylemek zor."
Bizim hareketimizden birileri Gazze'ye yardım göndermek istediğinde mutlaka İsrail'in iznini almaları gerektiğini söylüyorum. Een iyisi bu işin sorumlusunun kim olduğunu tespit etmek görevini birleşmiş milletler'e bırakmak.."

F 16 FOTOĞRAFI

WSJ Gülen'in evinde bir Türkiye haritası, Boğaz üzerinde uçan bir F16 jeti ve Kuran'dan ayetler bulunduğunu, kendisini bir apolitik öğretmen olarak tanımladığını yazdı. Gülen, "Ben kendimi takipçileri olan birisi olarak görmüyorum" dedi. Türk polisinin yüzde 70'inin Gülenci olduğu iddiasına ise, "Böyle bir iddiayı ancak insanların zihinlerini okuyarak doğrulayabilirsiniz. Ben bazı resmi görevlileri görevlerine rağmen beni takip etmelerini söyleyecek bir grubunlideri değilim" diye yanıt verdi. Ben hiçbir siyasi hereketle bağlantlı değilim. Ben sade bir Türk vatandaşıyım" dedi. "Ancak yerel siyasetçilere destek vermek İslami gelenekte vardır. Bu hem İslami hem de insani bir görevdir. Amerika'da bazı insanların Türkiye'nin radikalizmin merkesinde olduğunu söylediklerini duyuyorum. ABD'de kurduğumuz yeni federasyon Türkiye'nin gerçeklerini diyalog aracılığıyla açık görüşlü insanlara sunmaktır" diye konuştu.

GAZETEVATAN.COM

Eğer açkılama tam olarak bu şekildeyse yanlış ve talihsiz bir açıklama olmuş kabul etmek imkansız ama yinede bu şekilde söylediğini tahmin etmiyorum gerçek daha sonra ortaya çıkar

GemaR

Banned
: ) Niye acele ediyorsun haberin çarpıtılmadığı ne malum gerçeği bu mu Zaman gazetesi yine rezil etmesin Gazetevatanı.Bazen şaşıyorum size kardeşim defalarca bu medya haberleri çarpıtarak verdi yüzünüz yere geldi daha geçen gün rezil oldular hala bu adamların peşinden gidiliyor.Eyvahlar size...

oLdness_07

The Darkness
Bu konu hakkında daha kesin bir bilgi olmadığı için yorum yapmıyorum.
Ancak Fetullah Gülen'in dershanesinde ''FEM'' di sanırım polislik sınavında çıkan soruların aynısı verilmiştir.

Soruların çalındığından eminim.Arkadaşım da polislik sınavına girmişti çok iyi not bekliyordu.
Soruların çalındığının ortaya çıkması üzerine sınav iptal edilmişti.

Bu ve bu tarz konularda bu adamdan pek haz etmem...

aybars24

New member
: ) Niye acele ediyorsun haberin çarpıtılmadığı ne malum gerçeği bu mu Zaman gazetesi yine rezil etmesin Gazetevatanı.Bazen şaşıyorum size kardeşim defalarca bu medya haberleri çarpıtarak verdi yüzünüz yere geldi daha geçen gün rezil oldular hala bu adamların peşinden gidiliyor.Eyvahlar size...
haber doğru nıye inkar edıyosunuzkı

Fethullah Gülen'den Gazze yorumu - 04.06.2010 - Gundem - Yeni Şafak
alın baska bır kaynak.röportajın orjinal metnının lınkıde sayfada mevcut. okuyun da bıraz olsun gerceklerı gorun feto amerıkanın sefkatlı kollarında huzurlu bunuda bozmaya nıyetı yok

S

SqooK^

Guest
:) masallah ne cok gulenı seven varmıs asıl onun gıbılerı yuzunden geldı Türkiye bu hale adam kalkmıs carpıntı dıyo asıl sızın gıbılerı carpıntısınız olm

S

SqooK^

Guest
Acaba muslumanlıkla bı vatanı bırbırıne katan cok mu ınsan kalkmıs saygılı ol dıyorsun ?

OBARAKUS

New member
Amerikanın kucağına oturmuşsun...Gazze konusunda daha nasıl bir yorum yapacaksın ki...Amerikanın ve Amerikayı perde arkasından yöneten Yahudi lobisinin kuklası ve projelerinin taşeronu olmuşsun.....

İnsanımız bu haberi iyi yorumlamalı...gerçek bu kadar açık seçik ve net olarak kendini göstermez pek...

aquariusap

New member
müslümanın müslümana yardım etmesi için gayri müslimden izin almayı sana hangi kitap öneriyor, hemde kuranda açık ve net olarak birbirinize sahip çıkacaksınız derken. Çok şey söylerimde şimdi buradaki şakşakcılarıyla uğraşacak vaktim yok.

aybars24

New member
Biras saygılı ol,sevmesen bile hakaret etmek zorunda değilsin
ben yazdıklarımda hakaret goremıyorum. gercekleri soylemek ne zamandan beri hakaret oldu? asıl fetonun amerıka da yasayıp cıa nın uyusturucu parasıyla okullar acıp dunyaya TÜRK çe ogretıyorum demesı ınsanların zekasına hakarettır. o okullardan yetısen ''ILIMLI MÜSLÜMANLAR'' bu ulkede yonetım kadrolarına geldıgı zaman asıl hakaretı o zaman goruceksın amerıkanın ayak işlerini yapmaya basladıgın zaman anlarsın. burnunun ucunda olanları goremeyen bır zıhnıyet ılerısını hıc goremez oyuzden ıdrak edebılecegınızı sanmıyorum.

Tox!c

Banned
ben yazdıklarımda hakaret goremıyorum. gercekleri soylemek ne zamandan beri hakaret oldu? asıl fetonun amerıka da yasayıp cıa nın uyusturucu parasıyla okullar acıp dunyaya TÜRK çe ogretıyorum demesı ınsanların zekasına hakarettır. o okullardan yetısen ''ILIMLI MÜSLÜMANLAR'' bu ulkede yonetım kadrolarına geldıgı zaman asıl hakaretı o zaman goruceksın amerıkanın ayak işlerini yapmaya basladıgın zaman anlarsın. burnunun ucunda olanları goremeyen bır zıhnıyet ılerısını hıc goremez oyuzden ıdrak edebılecegınızı sanmıyorum.
İnsanlara iftira atmaya utanmıyor musun?
O adamın bu ülkeye hizmet etmekten başka ne faaliyeti oldu,

aybars24

New member
İnsanlara iftira atmaya utanmıyor musun?
O adamın bu ülkeye hizmet etmekten başka ne faaliyeti oldu,
sızın bı kere de anlayan turunuz yokmuya yazdıklarımı ıkılemekten bıktım. bızım en buyuk dusmanımız yukselen deger İSLAM dıyen amerıka deılmıydı bu adam hala nıye amerıka da amerıka bır dını lıderı nıye beslesın kullanmadıgı adamı korurmu hıc amerıka,hadı onceden yok tutuklancak yok su olcak bu olcak dıye Türkiye ye gelmıyo dıyodunuz suan gelmesı ıcın bı engel yok nıye gelmıyor? butun bunlara mantıklı tek acıklaman ıftıramı boyle dıyınce aklanıyosa apo da ben pkk lıderı deılım ıftıra desın cıksın dısarı. nerden tutsanız elınızde kalıyo hala su adamı savunuyosuz ya bosuna demedım bu zıhnıyet burnunun ucunu gormekten acız dıye. bıat duygusu ıcınıze oyle bır ıslemıskı hıc bır sey gerceklerı anlamanızı saglamıyor yazık.

slymnbrs1

New member
Sevgili Tox!c, bence Aybars kardeşimizin söylediği gerçekleri kabullenebilmek daha akılcı ve doğru bir hareket olur. Anladığım kadarıyla Bu adama meğillisin. Bu hiç sorun değil. Elbetteki doğru veya yanlış insanların bir düşüncesi bir eğilimi olacaktır. Ben şahsen seni bu anlamda kesinlikle eleştirmiyorum. Fakat el insaf diyorum. Birazda gerçekleri görmeyi denemeliyiz. Görünürde iyi işler yapan bu kişi aslında kendi ülkesine zarar veren, dışarıda konuşlanmış bir zattır. Bu gerçeği görmek istemesende, kabul etmesende ne yazık ki doğrudur.

sertari

Banned
Bu konu hakkında daha kesin bir bilgi olmadığı için yorum yapmıyorum.
Ancak Fetullah Gülen'in dershanesinde ''FEM'' di sanırım polislik sınavında çıkan soruların aynısı verilmiştir.

Soruların çalındığından eminim.Arkadaşım da polislik sınavına girmişti çok iyi not bekliyordu.
Soruların çalındığının ortaya çıkması üzerine sınav iptal edilmişti.

Bu ve bu tarz konularda bu adamdan pek haz etmem...
Aynen öyle oldu kardeşim.Bende girmiştim o sınava iyi hatırlıyorum sadece anayasada 2 yanlışım vardı ve süprizz bi baktım yedeklere bile girememişim.Yuhh dedim ya bari puanımı kesmeseydiniz!!

Bizim referansımız Fethullah Gülen değildir o kendi başını çekmiş orda burda yorum yapan birisidir.İstediği kadar çarpıtsınlar röportajı farketmez ben mağdur edildim bunu bilir bunu söylerim.Buda en alasından kul hakkıdır yazık günah benm gibi kaç kişinin hakkı yendi bakalım.Neyse kılavuzu iyi tayin etmek gerek yoksa burnumuz b.ktan çıkmaz..
Ha bu değildir ki ben fethullahçı arkadaşları sevmiyorum.'?Öyle değil ama bence başlarına fazla bağlanmamalarını akıllarını kullanmaları gerektiğini düşünüyorum.Çünkü beşer şaşar afallamamak lazım .
H

HTML