FETHULLAH'ın GERÇEK YÜZÜ!

emrah1607

Banned
övenlerde doğru dürüst insanlar olsa gam yemicem .

zaten bu adamın nedense desteği çok .

amerikadaki davasında kendilerine bütün cıa ciler destek olmuş kefil olmuş . ona bakmak lazım

cıa cilerin kefil olmasına nasıl bir izah getirebilir taraftarları bu soruya cevap alamadım gitti kimsedenn nedense

delimran

New member
övenlerde doğru dürüst insanlar olsa gam yemicem .

zaten bu adamın nedense desteği çok .

amerikadaki davasında kendilerine bütün cıa ciler destek olmuş kefil olmuş . ona bakmak lazım

cıa cilerin kefil olmasına nasıl bir izah getirebilir taraftarları bu soruya cevap alamadım gitti kimsedenn nedense
Muhsin yazıcıoğlu senin MHP nin adamı değil miydi neyini dürüst bulmadın söyle

Barış Manço artık onuda dürüst bulmuyorsan nickinide al git

Nedense desteği çok diyor bide

CIA sanki yazılı açıklama yapmış biz CIA genel müdürlüğü olarak bu arkadaşa kefil oluyoruz diye

Ayrıca bunlar niye sizi ilgilendiriyor ki

emrah1607

Banned
Muhsin yazıcıoğlu senin MHP nin adamı değil miydi neyini dürüst bulmadın söyle
burda muhsin yüzünden zaman harcayamam . sanada ne olduğunu açıklayıp bbp cilerle kavga edip sözde dinci yobazlarıda sevindiremem şimdi .konu başka oraya gelelim

Nedense desteği çok diyor bide
CIA sanki yazılı açıklama yapmış biz CIA genel müdürlüğü olarak bu arkadaşa kefil oluyoruz diye
bu cia ciler neden fethulaha kefil olmuş arkadaşım bi soru sordum biliyorsan konuş bilmiyorsan herseye maydanoz olma sırf yazı yazcam diye

George Fidas
Gülen’in I-140 yeşil kart başvurusu için mahkemeye sunulan destek mektuplarının ilk sırasında yer alıyor. CIA’dan Analiz ve Prodüksüyon Direktörü olarak emekli oldu. CIA’nın Balkan politikaları uzmanı ve halen Washington Universitesi Uluslarası İlişkiler Bölümü’nde ders veriyor. Yunan asıllı, Joint Military Intelligence Council’de de görevli.

Graham Fuller
Eski CIA ajanı ve yine eski "National Intelligence Council" Başkan Yardımcısı. "RAND Corporation"’da danışmanlık hizmeti veriyor.

Alexander Karloutsos
Gülen için mahkemeye mektup gönderenler arasında ikinci sırada. Merkezi New York’ta bulunan Amerika Yunan-Ortodoks Başpiskoposluğu’nda rahip. Mektubunda Gülen’den övgü ile söz ediyor.

Morton Abramowitz
ABD’nin eski Ankara Büyükelçisi, halen "The Century Foundation" da görevli

kaynak

delimran

New member
ONA BAKARSAN GERİZEKALILARDA YİYEMİCEĞİ ŞEYİN ALTINA YATAR SONRADA İSYAN EDERLERMİŞ .

İŞİN İÇİNDEN ÇIKAMAYINCADA CEVAP VEREMEYİNCEDE HAKARET EDERLERMİŞ

SENİN CEVABIN NE OLDU BU ARADA
Atasözü bunlar arkadaş niye böle sinirlendin ben sana hakaret etmiyorum farkındaysan sen bana hakaret ediyorsun

Cevabım şu Fethullahtan SANANE

emrah1607

Banned
Atasözü bunlar arkadaş niye böle sinirlendin ben sana hakaret etmiyorum farkındaysan sen bana hakaret ediyorsun

Cevabım şu Fethullahtan SANANE
benimkide atasözü arkadaşım niye kızcam

fethullahı savunuyorken birden geri vites yaptın . soru zormu geldi arkadaşım

neden bu cıa ciler fethullaha kefil oluyor diye sordum . ortaya idi . cevaplıyamıcam diyorsan çekil kenara gölge etme savunucularının ağa babaları gelsin

delimran

New member
benimkide atasözü arkadaşım niye kızcam

fethullahı savunuyorken birden geri vites yaptın . soru zormu geldi arkadaşım

neden bu cıa ciler fethullaha kefil oluyor diye sordum . ortaya idi . cevaplıyamıcam diyorsan çekil kenara gölge etme savunucularının ağa babaları gelsin
O sözü senin ataların söylemiş heralde çok bayağı bi sözmüş

Fethullahta fethullah bu kadar zikir çekseydiniz alim ulema olmuştunuz benim anlatmak istediğim kısa ve öz olarak; kişilere ve kurumlara saldıranlarda kendilerine yapılacak şahsi eleştiri ve saldırılara katlanmak zorundadırlar.

Bu yüzden bana bişey söyleme ben senin yaptığını yapıyorum ve soruyu sanane diye cevaplıyorum bu çok tatminkar bi cevap bence

DÜZCELİ MEHMET

Kendini Arayan Adam
Yo haşa Emrah, ağababası diye bişey yok. Herkes kendi çapında sever bu insanı. Üstelik Amerikan vatandaşlığı ya da CIA sevgisi falan da değil mesele. Sadece oturma izni almış olmasıdır. Amerikalılar da Gülen' in karakaşı karagözü için değil, bak avukatı ne diyor Gülen için direkt ondan dinleyelim. Ben bir konuya cevap vermeden önce tamamını okurum. Lütfen sen de tamamını oku rica ediyorum, ondan sonra konuşalım...

Gülen'in avukatından iddialara cevap
Fethullah Gülen'in Amerika'da kalıcı oturum izniyle ilgili bazı gazetelerde gündeme getirilen iddiaları, avukatı Ronald Klasko cevaplandırdı.

Samanyolu Haber’e açıklamalarda bulunan Klasko, Gülen'in vatandaşlık için herhangi bir başvurusunun söz konusu olmadığını dava sonunda sadece kalıcı oturum izni aldığına dikkat çekti. Dava sürecinde Türkiye'den kararı etkilemeye yönelik baskı ve yanlış bilgiler gelmiş olabileceğini söyleyen Klasko, mahkemenin bunları ciddiye almadığını ifade etti.

Dinlerarası Diyalog ve eğitim çalışmalarıyla bütün Dünyanın ilgisine çeken ve düşünceleri Dünyanın önde gelen üniversitelerinde masaya yatırılan Fethullah Gülen kısa bir süre önce sağlık sorunları sebebiyle kaldığı Amerika’da oturum izni aldı. Ancak Türkiye'de bazı medya organları hem mahkeme sürecini hem de mahkemenin aldığı kararı çarpıtarak vermeyi tercih etti.

Gülen ve mahkeme süreciyle ilgili iddiaları avukatı Ronald Klasko, Samanyolu Habere anlattı. İddia edildiği gibi Gülen'in hiçbir zaman vatandaşlık için başvurmadığını anlatan Klasko, mahkemenin verdiği kararla Gülen'e sadece oturum izin verildiğini söyledi.

SAYIN GÜLEN, AMERİKA'DA VATANDAŞLIK DEĞİL, KALICI OTURMA İZNİ ELDE ETTİ. KENDİSİ BANA VATANDAŞLIK STATÜSÜ HAKKINDA HERHANGİ BİR ŞEY SORMUŞ BİLE DEĞİL, BUNUNLA İLGİLENİP İLGİLENMEDİĞİNE DAİR ELİMDE BİR BİLGİ YOK. BİZİM YAPMAYA ÇALIŞTIĞIMIZ VE KENDİSİ İÇİN ELDE ETTİĞİMİZ HAK OTURMA İZNİYDİ. AMERİKAN VATANDAŞI OLMAK ÇOK FARKLI BİRŞEYDİR Kİ, BU GÜNDEME BİLE GELMEDİ.

Ronald Klasko, eğitim çalışmalarına verdiği destek ve fikirleriyle dünyanın önde gelen entellektüeli seçilen Gülen'in bu özelliklerinin oturum izni almasındaki en büyük etken olduğuna dikkat çekti.

SAYIN GÜLEN, OLAĞANÜSTÜ YETENEK KATEGORİSİ ALTINDA, HALİ HAZIRDA MEVCUT OLAN EN YÜKSEK KATEGORİDE BU İZNİ ALDI. BİZ, BÜTÜN DÜNYADAN PEK ÇOK İNSAN İÇİN BU TÜR VAKALARI ÇOK YAPTIK VE BUNLARIN HEPSİNİ DE BAŞARIYLA YAPTIK VE BUNLARDAN ELİMİZE YÜZLERCESİ GELDİ. VE SAYIN GÜLEN, BU YÜZLERCE KİŞİ ARASINDAN BUNUN İÇİN EN YÜKSEK NİTELİKLERE SAHİP OLANIYDI. VE NİHAYETİNDE DE FEDERAL YARGIÇ, SAYIN GÜLEN'İN OLAĞANÜSTÜ YETENEK VASFINI KARŞILADIĞI GÖRÜŞÜNÜ ÇOK GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE SAVUNDU. VE EĞER OLAĞANÜSTÜ YETENEK VASFINI KARŞILIYORSANIZ, KALICI OTURMA İZNİ ALABİLMEK İÇİN GEREKLİ TEMEL GEREKLİLİĞE SAHİPSİNİZ DEMEKTİR.

Gülen'in avukatı dava sürecinde Türkiye'den bazı çevrelerin mahkemeyi etkilemek için baskı oluşturmaya çalışmış olabileceğini ancak mahkemenin bunları ciddiye almadığını vurguladı.

DAVA SIRASINDA HÜKÜMET, BAZI İDDİALAR ÖNE SÜRDÜ VE BU BİLGİLER TÜRKİYE'DEN GELMİŞ DE OLABİLİR GELMEMİŞ DE. ONLARIN BİLGİLERİ NERDEN EDİNDİKLERİNİ KESİNLİKLE BİLMİYORUM. AMA BENİM GÖRÜŞÜME GÖRE, BUNU SAVUNMAK İÇİN HERHANGİ BİR DELİLLERİ YOKTU VE AMERİKAN SİSTEMİNDE DELİL OLMADAN BİRŞEYİ SÖYLEMEK HİÇBİR ANLAMA GELMİYOR. YARGIÇ BUNLARA HERHANGİ BİR ÖNEM ATFETMİŞ GİBİ GÖRÜNMÜYOR. BU MAHKEMENİN KARARINI ETKİLEMEMİŞTİR VE ÖYLE GÖRÜNÜYOR Kİ MAHKEME DE BUNA HİÇ AĞIRLIK VERMEMİŞTİR.

Gülen'in avukatı, dava sonunda mahkemenin verdiği kararın Amerikan yargı sistemine olan güveni de ortaya koyduğuna dikkat çekti.

BİZDE BİR DENGE SİSTEMİ VARDIR. EĞER SİZİN İSTEMEDİĞİNİZ BİR ŞEYİ YAPAN BİR BİRİM VARSA O ZAMAN BAŞKA BİR BİRİME BAŞVURABİLİRSİNİZ. O YÜZDEN ŞAYET AMERİKAN GÖÇMENLİK BÜROSU SAYIN GÜLEN'İN KALICI OTURMA İZNİNE SAHİP OLMASINI SAĞLAYACAK NİTELİKLERE SAHİP OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORSA MAHKEME SİSTEMİNE BAŞVURMA ŞANSINIZ VAR. AMERİKA'DAKİ YARGIÇ DA, BİZİM, SAYIN GÜLEN'İN KESİNLİKLE KALICI OTURMA İZNİ ALMA VASIFLARINA SAHİP BİRİ OLDUĞU YÖNÜNDEKİ ÖNERİMİZLE AYNI KARARI VERDİ.

Ronald Kalasko, dava sürecinde zaman zaman biraraya geldiği Gülen'den etkilendiğini de söyledi.

SANIRIM BENİ EN ÇOK ETKİLEYEN ŞEY ONUN MÜTEVAZILIĞİ OLDU. ÖYLE DAVRANIYORDU Kİ ONUNLA TANIŞMAK BENİM İÇİN BÜYÜK BİR ONURKEN SANKİ KENDİSİ BENİMLE TANIŞMAKTAN DOLAYI ONUR DUYMUŞTU. AYRICA BİR AVUKAT OLARAK, MÜVEKKİLİNİZİN YAPTIĞI YA DA ÖĞRETTİĞİ HER ŞEYE İNANMAK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ. AMA ÖĞRETTİĞİ YA DA SAVUNDUĞU ŞEYLER GERÇEKTEN ÇOK OLUMLU ŞEYLERSE BUNUN HİÇ KUŞKUSUZ SİZE YARARI DOKUNUR. BENİM BUNU HİSSETMEM DE, ONUN GÜÇLÜ BİR SAVUNUCUSU OLMAM DA BANA ÇOK YARDIMCI OLDU.

KAYNAK

Newwave

Altın Üye
Yorumlarınıza dikkat edin kişisel tartışmalara girmeyin sadece içerik ile ilgili yorumlar yapın lütfen.

emrah1607

Banned
berderke ;

alıntı yaptığın kanalda onun kanalı . kendi kanalında ben amerikanın maşasıyım diyecek hali yok ya.yada parasını alan avukat kötü bir insan ama savunuyorum diyecek hali yok ya . ayrıca aynı avukat kendi ülkesine yani abd ye hizmet eden bir insanı rica edildiyse göz boyamak için neden savunmasın bir kaç güzel söz söylemesin .

ayrıca ben bir hristiyan avukatın dedikleri ile fikir yürütmem . ilk sayfada eklediğim videolar ve niceleri yeter bana

ya konuya girişinden biraz mantıklı bir cevap geldi diye sevindim hepsini okudum o yüzden ama yanıt olarak verdiğin haber bumuydu allah aşkına .

ben bu haberi zamanında stv de de izledim saçma sapan gelmişti şimdi değişen bisey olmaz .

fethullah gülenin avukatı savunma yapmışta burda da bir kaç avukatlığına savunanlar var .bende onlara şu soruyu yönelttim . üstüne alınamayabilirsinde istersen ama bir cevabın varsa buyur :

neden 2. sayfada yazdığım cia yetkilileri fethullah gülene abd mahkemesi tarafından kalıcı izin verilmeyince oturma izni alması için kefil oldular .soru bu bu kadar basit varsa cevabı olan buyursun .

DÜZCELİ MEHMET

Kendini Arayan Adam
Emrah ;

Kendi kanalı verecek haberi tabi, hangi kanalda Gülen hakkında bu tür bir haber yayınlanır ki sorarım sana? Allah göstermesin mesela KanalD, Gülen hakkında şu yukarıdaki, aslında senin de cevabını sorduğun birçok soruya cevap veren programı yayınlamaya kalksa, belki biraz müneccimlik olacak ama, kurgu ekibinden genel yayın yönetmenine kadar hepsinin koltuğu sallanırdı. Avukatı da beğenmemişsin. Kendi seveninden ya da sizin deyiminizle cemaatinden biri değil de, Amerikalı ve bu tür oturma izinleri konusunda kendisinin deyimiyle yüzlerce insanın davasına bakmış bir insanı ortaya sunuyoruz eh artık buna da bir kulp bulmazsınız diye, yine kalkıyorsun "para alan avukat, kötü bir insan ama savunuyorum diyecek değil ya" diyorsun. E iyi de biz size artık daha kimi sunalım, ne avukatı, ne yargıçı hiç birinin beyanını delil kabul etmiyorsun, sadece kafana kazımışsın Fethullah kötüdür Fethullah kötüdür diye bizim hiç bir belgemizi kaale almıyorsun, hepsine muhakkak bir kulp buluyorsun. Bak avukat ne diyor "AYRICA BİR AVUKAT OLARAK, MÜVEKKİLİNİZİN YAPTIĞI YA DA ÖĞRETTİĞİ HER ŞEYE İNANMAK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ. AMA ÖĞRETTİĞİ YA DA SAVUNDUĞU ŞEYLER GERÇEKTEN ÇOK OLUMLU ŞEYLERSE BUNUN HİÇ KUŞKUSUZ SİZE YARARI DOKUNUR. BENİM BUNU HİSSETMEM DE, ONUN GÜÇLÜ BİR SAVUNUCUSU OLMAM DA BANA ÇOK YARDIMCI OLDU." Yani adam, ben ona sadece para için avukatlık yapmadım diyor. Biz Gülen' in ülkemiz için çok faydalı olacağına inandığımızdan ona kapılarımızı açtık diyor. He, bu adamda ne buldular da kapılarını açmışlar diye ille de hala ısrarla soruyorsan, onu buyur "eğitim çalışmalarına verdiği destek ve fikirleriyle dünyanın önde gelen entellektüeli seçilen Gülen" diyen bu avukata sorabilirsin. Dünyanın önde gelen entellektüeli ne demek (şeriatçı, gerici, yobaz dememiş bak) ; araştır "FOREIGN POLICY" içlerinde Orhan Pamuk dahil dünyadan 100 fikir adamı entellektüel içinden sanırım 2 sene önceydi, Fethullah Gülen en fazla oy ile birinci seçilmişti. Son olarak şu Rusya' da okulları kapatılıyor, İran' a sokulmadı hikayelerine de girerdim ama yoruldum yazmaktan burada artık kesmek istiyorum. SAYGILAR...

emrah1607

Banned
berderke ;

açıklamaların için teşekkür ederim ama fikrim değişmedi bu konuda . gördüklerim yeter çünkü bana. teşekkürler üslubun, verdiğin bilgilerin ve görüşlerini paylaştığın için

sorumun cevabını senden alamadım neyse önemli değil . başkaları çıkacaktır muhakkak

evet arkadaşlar cevabı olan varmı ? sorumuz altta

neden 2. sayfada yazdığım cia yetkilileri fethullah gülene abd mahkemesi tarafından kalıcı izin verilmeyince oturma izni alması için kefil oldular .soru bu bu kadar basit varsa cevabı olan buyursun
.

DÜZCELİ MEHMET

Kendini Arayan Adam
Rica ederim, ben de sana teşekkür ederim, 2 şey için;
Birincisi; beni fazla tahrik etmeden seyrettin.
İkincisi; biraz konu dışı ama, birkaç gün önce "farzedelim evrim diye birşey yok" konusunda evrimcilere verdiğin örnekleri gördüm, çok hoşuma gitmişti. Orada da teşekkür ettim zaten ama ayrıca söyleyeyim istedim. Sana, tüm merak ettiğin sorularda, cevaplarına ulaşman hususunda başarılar dilerim. Sağlıcakla kal...

emrah1607

Banned
beni fazla tahrik etmeden seyrettin.
seyretmedim ya anlamaya çalıştım ama inan verdiğin örnek ona karsı olan bir insan için önem tasımaz . sadece ben değil kimseyi tatmin etmez o örnek .nedeninide açıkladım zaten .

neyse anlaştığımız yerler olduğu gibi anlaşamadığımız yerlerde olucaktır önemli olan saygı sevgi. diğerleri gibi kendi dediğini bile anlamadan yazan ve sırf yazı yazmak için yazanlar gibi hakaret edici kırıcı değildi açıklaman .bu yüzden teşekkürü fazlasıyla hak ettin bu konuda . kal sağlıcakla

fatih pala

Banned
selam konuyu acan arkadas aslında ıyı yapmıs ak kara anlasılması acısından ama yaklasımlar yanlıs bence arkadaslar bazı seylerı unutmayın bu ulkeyı ele gecırmek ısteyen batı 1. dunya savasından sonra ve once cephe savaslarına gırmeden once bır ulkeyı karıstırmıslar ve halkı ayrıstırmıslardır kucuk lokma mısalı olaylar karısık aslında sadece fetu hoca degıl bırcok ısım tartısılır sımdı sol kesım, laık ataturk cuyum dıyen kesım bırsey dedıgı zaman bunlar dınden uzak ınanmayın gıbı oluyor aslında gercektende bıraz uzaklar sorun bıraz bu azınızla kus tutsanız ınandıramassınız bazı seylerde gelelım fetı hocaya bu ınsan alttan serıat getırmeye kalksa getıremez bence ona ınananlar bıraz dusunsun abd desteklıyor onu bırcok kanıtı var arkadaslarda yazmıs abd zaten ıslam dusmanıdır yonetımı acıkca bılıyoruz demek ıstedıgım fetı hocaya ınananlar ıyı dusunsun neden abd kalkıp ıslamı yayan bırını desteklesın ?bu fetı grubunun tvlerıne bakın ne kadar yabancı ulke varsa catır cutur reklam verıyor neden dıger dındar kanallara reklam vermıyorlar ?gazetelerı neden her sene odul alıyor abd den ?benım kanımca turk halkını serıat dıye kandırıp kendılerıne yandas cekıyorlar ama asıl hedeflerı ılımlı ıslam projesıdır ılımlı demek abd ye ısraıl e batı ya karısma ne yaparsan yap anlımına gelıyor ve abd elcısı gecen tv programında canlı yayında anlattı tayyıp erdogan geldı degıstım dedı bızde onunu actık v.s uyanık olmak lazım arkadaslar gercek muslumanlara ıhtıyacı var dunyanın ne oldugu bellı olmayan ınsanlara hemen guvenmemek lazımdır kanaatımce

capo_one16

New member
ya güzel kardeşlerim , herkesi ve hatta dünyayı bir kenara bırakında - müslüman olmaktan başka , ALLAH ' a teslim olmaktan başka bir huzur yolu var mı? bir bakın.söyliim hemencik YOK YOK YOK...şu halde emin olun öncelikle kendinize bakın , gerçekten müslümanlığı yaşıyor musunuz? nasıl mı anlayacaksınız? ALLAH rızası dışında bir şeye üzülüyorsanız bilin ki imanınızda ciddi yara var...

HTML