Evermotion textures full hepsi

barismamik

New member
Arkadaşlar hackhell den çok faydalandım tüm hackhell ekibine teşekkürler ben aradım bulamadım verildiyse özür diliyorum herkesten

Evermotion un kaplama arşivi aşağıda pdf dosyasındaki tüm kaplamalar mat dosyaları diffuse bump vs. tüm dosyalası ile mevcut çok kaliteli kaplamalar.

Teklink hotfile rar dosyası yaptım yaklaşık 1gb büyüklüğünde

Öncelikle pdf dosyasını indirip kaplamalara bakın hoşunuza giderse indirin

Pdf dosyası indirme adresi :
Hotfile.com: 1-CLICK Dateihoster: arcshaderpdf.rar

Tüm arcshaders full indirme adresi:
Sonunda yükleme bitti...
Hotfile.com: 1-CLICK Dateihoster: texture.rar

Şimdi indirdikten sonra kaplamaları nasıl kullanacağız onu anlatmaya çalışalım.
1) İlk olarak tüm arşivi bi klasöre çıkartıyoruz daima bu klasörden çalışacağız klasörün yerini mümkün olduğunca daha sonradan değiştirmeyin 3dsmax hata verebilir.

2) arcshaders_vol_2 isimli pdf dosyasından kullanacağımız kaplamayı beğeniyoruz.
Örneğin brick_01 isimli kapmayı bir duvarda kullanmak istiyoruz. Birick01 kaplaması hangi kategoride yanında büyük yazan kategorisine bakıyoruz AS_VRAY_V2_bricks kategorisinde.

3) 3dsmax programını açalım.
4) Kaplama yapmak için basit bir box ile duvar yapalım.
5) M tuşuna basarak 3dsmax te material editor penceresini açalım.
6) Material slotlarının altında bulunan küçük mavi küre ve çapraz ufak ok tuşuna basalım .
(Get material )
7) Açlılan pencerede Üst sağda Mtl Library sekmesine tıklayalım. Aşağıdan open butonuna basalım.
8)Daha sonra indirdiğiniz dosyaları açtığınız klasörden matlibs klasörü daha sonraArchshaders klasörüne girelim buradan AS_vray_v2_bricks kategorisine çift tıklayarak kategoriyi 3dsmax te açalım.
9)Sağdaki view menüsünden maps ve incompatible seçeneklerini kapatıp sadece materials işaretli kalsın.
10) bircks_01 materiline çift tıklayarak materiali alalım.
11) materiali aldık şimdi aşağıdaki pencereyi kaydırarak maps bölümüne gelin. Maps sekmesi kapalıysa + işaretine tıklayıp açın. Burada bu material için gerekli olan map isimleri yazacak.
Diffuse Map #50 ( As2_bricks_01.jpg )
Bump Map#52 ( Normal Bump )

12 ) Şimdi arcshader klasöründen Arcshaders_textures klasörünü açalım. Buradan As2_bricks_01.jpg resmini bulun. Tüm resimler harf sırasında. As2_bricks_01 resim dosyasını sürükleyerek Map #50 ( As2_bricks_01.jpg ) yazan yere sürükleyip bırakın.
Yukarıdaki slota material işlenecektir.
13) Map#52 ( Normal Bump ) sekmesine tıklayalım. Açılan pencerede
Normal: #53 As2_bricks_01_bump.jpg yazan yerede aynı klasörden AS2_bricks_01_bump resmini sürükleyip buraya bırakalım.
Slottaki material resminde kabartı oluşacaktır.
14) Kaplamamız hazır. Şimdi duvarımızı seçelim ve assign material to selection butonuna tıklayalım.
Duvarımız kaplandı. Şimdi kaplamayı ayarlamaya geldi .
Material Editor penceresini kapatalım. Duvarımız seçili durumda iken sağ taraftaki menüden modify sekmesine gidelim buradan modify list açılır menüsünden UVW Mapi seçelim ve aşağıdan Box sekmesine işaretleyelim.
UVW Mapping yanındaki oka tıklayalım oradan Gizmo ya tıklayalım ve gizmo seçili iken Scale aracı ile kaplamamızı istediğimiz boyuta ayarlayalım.

Hepsi bu kadar.

Ayrıca hazır 3d modeller için aşağıdaki sitelerden faydalanabilirsiniz.
Architectural Home Design, 3D models, Quality Textures. Online Interior Design ( Tamamen ücretsiz sadece archibase toolbar indirmeniz gerekiyor. )
all 3d models | 3D Animal | 3D fish | 3D Game Model | Free Download | 3D Door | 3D Models | Free 3d model ( Hiçbirşeye gerek yok direk tüm modelleri alabilirsiniz. )

Geriye sadece ışık ve render ayarları kalıyor onları bende tam olarak bilmiyorum onlarında yapınca 3dsmax ile herşey mümkün. :001_rolleyes:

Ayrıca paylaşacağım bi şey daha var arkadaşlar bunu paylaşmazsam çatlarım ben
uzun zamandır araştırıyordum panorama nasıl yapılır 3dsmax te diye çok basitmiş sonunda buldum hemen sizlerle paylaşmak istedim.
Öncelikle minik bir programa ihtiyacımız var buradan hemen indirebilirsiniz ilaç içinde.
Program sadece 2.6mb
Buradan indirebilirsiniz :
Hotfile.com: 1-CLICK Dateihoster: panor.rar

Ne yapacağımız görmek için benim yaptığım basit bir örneği buradan indirebilirsiniz.
quicktime formatı : Hotfile.com: 1-CLICK Dateihoster: pnmamik.rar
Flash swf formatı : Hotfile.com: 1-CLICK Dateihoster: pnmamik2.rar

Şimdi 3dsmax te modellediğimiz bi içmekan çalışması açalım.
Sahnenin ortasına bir kamera yerleştirelim. Vray kamera olmayacak normal kamera
(perpektiften istediğimiz görüntüyü bulduktan sonra Create menüsünden Camera oradanda create camera from view diyerek kamerayı oluşturabiliriz.) Kamera herhangi bir duvara felan değmesin sahnenin ortasında serbest olsun.

Rendering mesününden Render sekmesine tıklayalım.Render scene penceresinde Common bölmesinden Width ve height ı resmin kalitesine göre ayarlayıp image aspect bölümüne 2,0 yazalım yandaki kilit simgesine tıklayalım. Girdiğimiz width ve height oranları değişebilir. Widht teki rakam heighteki rakamın tam 2 katı olacak.

Daha sonra Renderer sekmesine geçelim Pencerenin en üstteki menüden buradanda Vray Camera sekmesine tıklayalım. Vray Camera penceresinde Type Spherical olarak seçelim.
Override FOV yazan yerdeki kutucuğa tıklayarak aktif hale getirelim. FOV kısmınada 360 yazaran Entera basalım diğer render ayarlarını istediğimiz gibi yapıp render alalım.
Render sonucu panoramik bir resim çıkacak bunu jpeg olarak kaydedelim.

Şimdi indirip kurduğumuz pano2QTVR programını açalım. Create a new project diyelim. Projeyi kaydetmemizi isteyecek bir isim vererek kaydedelim. panorama kısmında Equirectangular seçelim. Equirectangular image yazan yere browse diyerek renderden aldığımız jpeg resmini koyalım. Output formatı Quictime veya flashswf olarak seçip Create butonuna basalım.

Yapmış olduğumuz iç mekan içinde 360 derece gezebiliriz. Kolay gelsin...

nufel

New member
çok teşekkür ederim paylaşım için... elinizde paylaşabileceğiniz başka meteryaller yada modeller varsa çok sevinirim...

nufel

New member
birde unutmadan bu panaroma çok hızlı bunun hızını nasıl ayarlayabilirim.... çok teşekkür ederim şimdiden...

termi53

New member
Hocam linkleri yenileme durumun olur mu? Evermotion arşivi arıyorum herşeyiyle yardımcı olur musunuz?