Erkek Adam Yemek Yapar (:

Mayhoş

mayhoş
Sizlere hanımları yemek yapmaya nazlanan erkekler için bir 'Hanım nazı alan' isimli yemeğimin tarifini sunacağım.

Gerekli malzemeler:

Bir adet tava

Bir adet tencere

Bir adet kaşık çatal bıcak

Bir adet kola ya da gazoz

Bir adet etliekmekçi numarası (ne olur ne olmaz hanım beddua ederde ocak yanar bişi olur lazım olur.)

160 gr ton balığı

1 paket nuhun ankara makarnası (burgu makarna olursa yerken daha az tiksinirsiniz.)

Salça tuz biberi de yanınıza koyun lazım olur.

Yemeğin yapılışı:

Tencere içine suyu koyuyoruz.Kaynamasını beklerken elime bir parça ekmek alıp gazozla yiyyoruz.Su kaynayınca makarnayı suya atıp 5dk kaynatıyoruz.Kıvama gelince suyunu süzüp soğuk sudan geçirip bi kenara koyuyoruz.Tavamızı elimize alıyoruz ocağa koyup ton ton balığımızı ve salçayı tavada hafiften kavuruyoruz.Sonra bakıyoruz tava küçük makarnayı almaz tavadaki tontonlu salçayı tencereye aktarıyoruz.Makarnayıda üstüne ilave edip karıştırıyoruz salça topaç topaç durmuyorsa ocağı kapatıyoruz.

Yemeğimiz servise hazır hale gelmiştir.Abovv durun birşey unuttum son kısımda baharat katmayı unutmayın bakın mutfağa bulduğunuz güzel kokulu baharatlardan katın Hanım nazı alan dedik yemeğimize, hanımın burnuna koku gitmeliki canı çekmeli...Tamam şimdi yiyebiliriz.Yemeden önce tontonun kutusunu atmadıysanız son kullanma tarihine bakın sonra yemek tarifi uydurmaydı zehirlendim demeyin.Ben her gün yapıyom bu yemeği hiç zehirlenmedim.

Afiyet olsun beyler nazlı hanımlara inat bugünde doyduk şükür.

Evet Siz NazLı hanımLarı Kız arkadaşLarı oLan ßeyLer :)
Sana mı muhtacım yavrum Kendi yemegimi kendim yaparım diyorsanız(dedinizmi :p)

TarifLerinizi aLaLım :)

ARCHANGEL

ANGEL OF JUSTICE
Mecbur kalırsak en güzeli yaparız farkettiyseniz ünlü ahçılar erkekdir (=

>ahm@t<

>HayalperesT
Hafiften yoksa baya baya laf çarptırma mı hissettim ne :p

Valla prenses yemesine çok severim yapmasınıda öle her kadında aşcı değildir teçrübeyle sabit Eğer erkek dışarda okumamışsa gurbette çalışmamışsa çalışan ana babanın çocuğu olmamışsa ana bağımlısıdır belli yaştan sonra zaten eğitemezsin erkeği

He tarif istiyorsan var bir iki davet edeyim öle iki yumurta kırma değil yaptığım soslu makarna bile 1 saat sürmüştü tadını sen tahmin et :laugh:

Mayhoş

mayhoş
O zaman Küçük küçük tarifLeri alalım :)
Öğrenci ,bekar erkeklere yeni ve değişik tatlar hakkında bilgi olsun :)

ARCHANGEL

ANGEL OF JUSTICE
Ben öğrenciyim bekliyorum tariflerini:laugh:

mr.aLi

Moderator
benden güzeL bir makarna tarifi geLiyor :)

az sonra!!

cakir

New member

İlk Tarif Benden Olsun O Zaman

Patatesli Börek :

İlk Önce Patateslerimizi Güzelce Haşlıyoruz Haşlama İşlemi BitikDen Sonra Patateslerimizi Güzelce Soyup Doğruyoruz İçerisine Zeytin Yağı Ve İsteğe Göre Baharatlarımızı Katıyoruz Ve Bir Kaşık İle İyice KarıştırdıkTan Sonra Patatesleri Püre Haline Getiriyoruz Daha Sonra Önceden Hazırladığımız Hamurumuza Bir Göz Atıyoruz Kıvama Gelmiş Mi Diye Ben sizin Yerinize Baktım KıvamınDa :durdurun Sonra Hamurumuzu Ufak Ufak Pazılar Halinde Kesiyoruz Oklavayı Elimize Aldığımız Gibi Tavlanın Üzerine Birazcık Un Serpiştiriyoruz Kısacası Hamurumuzu Açıyoruz Tırınım Tırınım :) Hemen Akabinde Yaptımız İçi Açtığımız Hamurlara Güzelce Depiştiriyoruz Üstüne Yumurta Ve Susam İlevesi Yaplıyor
FırınaDa Verdik Mi TadınDan Yinmez Gari Ha Ha :durdurun

Bıyırın On Numara Yemek Tarifi Sise Hadi Elleri Görem Bakem Hani Alıkş Nerede :)

ARCHANGEL

ANGEL OF JUSTICE
Bekliyorum ama bu az sonra lar magazin programlarındaki gibi olmasın en baştaki haberi en sonunda gösterme (=

Ben de size tavuk tarifi vereceğim iddia ediyorum TÜRKİYE DE ilk parmaktan sonra

ARCHANGEL

ANGEL OF JUSTICE
HARCIMIZ

Bir cam kaba 1 adet tavuk bulyon 1 yemek kaşığı zeytin yağı küçük paket doritos acılı-peynirli-bahartalı isteğe bağlı küçücük parcalara bölüp katıyoruz üstüne bir çay bardağı su ilave ediyoruz en son olarakda 1 yemek kaşığı un güzelce karıştıryoruz.

TAVUĞUN YAPILIŞI
1 gün sütün içinde beklettiğimiz kemiksiz tavuk göğüslerimizi alıp sosa buluyoruz ve kızgın yağda pişiriyoruz sıcak servis yapıyoruz afiyet olsun :laugh:
:laugh:

mr.aLi

Moderator
NapoLiten SosLu Makarna

Sos MaLzemeLeri:

4 adet orta boy oLgun domates
1 adet orta boy kuru soğan
3 diş sarımsak
1 çay kaşığı kuru fesLeğen
1 tutam ince kıyıLmış maydanoz
2 yemek kaşığı tereyağı yada 3 yemek kaşığı zeytinyağı
1 yemek kaşığı saLça
tuz

YapıLışı:

1- DomatesLerin kabukLarını soyun ve küçük küçük doğrayın
2- Soğan ve sarımsakLarı ince ince yemekLik doğrayın yada rendeLeyin.
3- Tereyağını sos tenceresine aLın. SoğanLarı ve sarımsakLarı ekLeyerek orta ateşte soğanLar pembeLeşinceye kadar kavurun.
4- SaLçayı soğanLarın üzerine ekLeyin ve karıştırarak eritin. Üzerine domates ve diğer maLzemeLeri koyarak kısık ateşte domatesLer iyice yumuşayana kadar pişirin.
5- Sıcakken makarnanın üzerine dökerek servis yapın.

Makarna için:

1,5 Litre su
yarım paket makarna
2 yemek kaşığı sıvıyağ
tuz

YapıLışı:

Suyu tencereye aLın ve kaynatın. Kaynayan suyun içine sıvıyağı ve tuzu atın
Makarnın tamamını tencereye ekLeyin ve 1-2 kez karıştırarak orta ateşte pişirin. Pişme süresini damak tadınıza göre ayarLayabiLirsiniz. Ben yakLaşık 10 dakika kadar pişiriyorum.

...::afiyet oLsun::...

Mayhoş

mayhoş
Ee senden bir de o muhteşem puding tarifini isterim :)

ARCHANGEL

ANGEL OF JUSTICE
Aldın tarifi bu akşam yapacağım (=

Mayhoş

mayhoş
Çikolatalı sufle yapan bir erkek kadının direk midesine ve kalbine giden yolu kazanıyor. İşte bir kadını mahvedebilecek enfes çikolatalı suflenin tarifi...

Yapılan geniş çaplı bir araştırmaya göre kadınların çikolataya ve sufleye bağımlılığının inanılmaz olduğunu gösterdi. Birçok kadın "bir erkeğin hangi yemeği hazırlaması sizi çok etkilerdi" sorusuna yüksek miktarda çikolatalı sufle cevabı gelmiş. İşte bu yüzdende hem içkiyle hem de sade olarak dayanılmaz bir tatlı olan suflenin reçetesini size vereceğiz ki karşınızda hiçbir kadın etkilenmemiş gibi davranamasın diye.

Suflenin lezzeti kullandığımız çikolatanın kalitesine göre değişir. Sufleyi en iyi kalite ,kakao oranı yüksek bitter çikolata ile yapılmalıyız. Üzerine ise sadace sıvı krema ilave ederek yemeliyiz. Ama sufle, içerisine şeker eklenmeden yapıldığı için biz Türkler üzerine pudra şekeri ekleyerek yemesini tercih ediyoruz.

Gerekli Malzemeler
( 4 kişilik )

* 30 gr tereyağı
* 2 çorba kaşığı un
* 250 ml süt ( 1 su bardağı +1/4 su bardağı)
* 200 gr kakao oranı yüksek bitter çikolata
* 4 yumurta sarısı (çırpılmış)
* 1 yumurta beyazı

Fırınımızı 210 dereceye getirip ısıtmaya başlayalım.

Sufle kalıplarımızın içerisini eritilmiş tereyağı ile yağlayalım ve azar azar şeker ekleyerek her tarafını bulayalım.

Tereyağımızı bir küçük tencereye koyup eritelim. Eridikten sonra üzerine unumuzu ilave edelim ve devamlı tahta kaşık ile karıştıralım. Rengi ballaşınca ve baloncuklar çıkınca üzerine sütümüzü ilave edelim. Ara sıra karıştırarak sütümüzü kaynatalım. Kaynadıktan sonra sütümüzü ocaktan alıp içerisine çikolatalarımızı ilave edelim ve devamlı karıştırarak çikolataların iyice erimesini sağlayalım. Daha sonra üzeribe çırpılmış yumurta sarılarını ilave edip hepsini iyice yedirelim.

Bu arada yumurta akını mikser ile köpürene kadar çırpalım. Köpüğü ve diğer çikolatalı karışımı birleştirip kaşıkla şöyle bir karıştıralım.

Sufle kalıplarımıza karışımımızı paylaştıralım. Önceden 210 derecede ısıttığımız fırınımızda suflelerimizi 15 dakika pişirelim.

Fırından çıkarınca hemen servis yapalım. Üzerine sıvı krema veya pudra şekeri serpiştirerek süsleyebiliriz.

Afiyet olsun...

Mayhoş

mayhoş
Tel şehriye Çorbası

1 su bardağı tel şehriye
6 su bardağı su
bir çorba kaşığı salça
nanepulbibertuz
1 tane küçük boy kuru soğan
1 limon
4-5 kaşık sıvı yağ

Şehriye Çorbası Hazırlanışı:
Öncelikle soğanı çok ince kıyılmış bir şekilde doğrayıp yağda kavuruyoruz. Daha sonra salça tuz nane ve baharatlarıda koyup tekrar kavuruyoruz. En son 6 bardak suyu ekliyoruz ve su kaynadıktan sonra hemen şehriyesinide ilave edip şehriyeler pişene kadar kaynatıyoruz. Çorba piştikten sonra limonla servis yapıyoruz.
Afiyet Olsun

Mayhoş

mayhoş
Burginyon Yumurta tarifi

alzemeler :

4 kişilik
2 adet mantar piyaz doğranmış
1 su bardağı kırmızı şarap
½ adet küçük piyaz doğranmış domates
½ yaprak defne
4 tane karabiber
1 çay kaşığı kekik
¼ tatlı kaşığı un
½ tatlı kaşığı margarin
1 tatlı kaşığı tereyağı
4 adet yumurta
4 dilim taze kızarmış tost ekmek

Yapılışı :

Küçük bir tencerede margarini kızdırıp; mantar karabiber maydanoz defne ve kekiği ilave edin. Orta ateşte bir dakika sote yapın ve şarabı ilave edin ağır ağır kaynatarak şarabın dörtte üçünü çektirin. Tereyağı ile unu karıştırarak şarabın içine ekleyip birkaç dakika kaynatıp ateşten alın ve süzün. Sos yarım sus bardağı olmalı ve boza kıvamında olmalı. Tostları yumurta sahanına koyun. Yumurtaların üzerlerini 2 parmak kapatabilecek kadar bir suyu ocağa koyup içerisine bir miktar sirke koyun ve su kaynayınca yumurtaları kırın. Ağır ağır kaynatın ve 3 dakika sonra yumurtaları kevgirle sudan çıkarıp susuz olarak tost ekmeklerinin üzerlerine koyun. Hazırladığınız sosu kaynar olarak üzerlerine bölüştürerek dökün.

otlupeynir

Çǿκ کε√díκ طę ∂طí
erkek adam yemek yapar.. da senden fırsat bulursa..

bi çık mutfaktan da biz de bişeyler yapalım..:p

ARCHANGEL

ANGEL OF JUSTICE
Selin hemen deniyorum burginyonu ben de ne yapsam diye düşünüyordum :laugh: