Ergenekon'un Kasası Bağkur Borcunu ödeyemezmi?

OrHUN_BEY

New member
Ben yukarıdaki arkadaşa cevap verdim.Sen niye zıplıyorsun hemen?Biz zulmün her türlüsüne karşıyız.Lakin yukardaki eleman Ergenekon üzerinden AKP şöyle böyle diyor.Ben de onun savunduğu zihniyetin uygulamasını anlattım.

Benim demek istediğim buydu.Ama nerde senin gibilerde 5 hamle sonrasını anlayacak idrak.

Gelmiş bana yok cadıyı şöyle yapmış yok böyle.Ya biz zulmün her türlüsüne karşıyız.Sadece iki yüzlülük yapmayın minvalinde bir yazı bu.

Yok iddianame hazır değilmiş de yok bilmem ne.E sen öyle dersen ben de Atıf Hoca'nın idamını yüzüne vururum

Şimdi anladın mı alakayı arkadaşım
Satranç oynamıyoruz ki 5 hamle sonrasını hesaplayayım ayrıca eğer derdin oysa satranç 1.liklerim var haberin olsun. Benim konumda yorum yapıyorsun ve yorumu yaparken istemeden de veya bilmeden de olsun benim savunduğum düşünceyi SAÇMA bir şekilde yeriyorsun. Akıllı ve mantıklıca olsa tamam eleştiri derim. Ama alakası yok sadece bana gelmiş Yüzüklerin efendisinin Türkçe dublajı gibi geçmiş dönem şekliyle konuşarak aklın sıra prim yapacaksın. Evet iddianamenin hazır olmadığını söylüyorum. Çünkü ben seni içeri aldığım zaman bişeyle suçlamalıyım aksi takdirde (O çok savunduğunuz ama uygulamadığınız) demokrasiye sığmaz bu durum. Şimdi git bana adam akıllı cevap verebilecek kapasiteye ulaş kanıtlarını delillerini bul ondan sonra gel. Bilmem ne zaman yaşamış bilmem nereli Bilmem kimi örnek gösterme...

burak55

New member
suçu belli olmayan bir insana hakaret etmek kul hakkına girer. ergenekon davasındakilerin iddanamesibile hazır değilken, bu insanlar neden içerde olduklarını bilmezken, kim neyi biliyorda bu insanlara terörist diyebiliyor. belki masumlar belki değiller ama terörist demek bence çook ayıp..

neb34

Banned
Satranç oynamıyoruz ki 5 hamle sonrasını hesaplayayım ayrıca eğer derdin oysa satranç 1.liklerim var haberin olsun. Benim konumda yorum yapıyorsun ve yorumu yaparken istemeden de veya bilmeden de olsun benim savunduğum düşünceyi SAÇMA bir şekilde yeriyorsun. Akıllı ve mantıklıca olsa tamam eleştiri derim. Ama alakası yok sadece bana gelmiş Yüzüklerin efendisinin Türkçe dublajı gibi geçmiş dönem şekliyle konuşarak aklın sıra prim yapacaksın. Evet iddianamenin hazır olmadığını söylüyorum. Çünkü ben seni içeri aldığım zaman bişeyle suçlamalıyım aksi takdirde (O çok savunduğunuz ama uygulamadığınız) demokrasiye sığmaz bu durum. Şimdi git bana adam akıllı cevap verebilecek kapasiteye ulaş kanıtlarını delillerini bul ondan sonra gel. Bilmem ne zaman yaşamış bilmem nereli Bilmem kimi örnek gösterme...
Ya sen ne saçmalıyorsun be??

Ne yazdığımı idrak etmemişsin sonra bıdı bıdı yapıyorsun.

Tekrar yazayım meğer ki anlamış olasın.

Diyorum ki ey Ergenekon konusunda AKP i suçlayanlar!Diyorsunuz ki Ergenekoncular'ın suçu yok iddianamesi yok ki ceza görüyorlar.Ben de diyorum ki İskilipli Atıf Hoca'nın da suçu yoktu asılmadan evvel.Lakin sizin güruhunuzdan kimse onu asanlara bu hukuk katliamını yapanlara birşey demedi.Ama işin ucunda AKP olunca neden anasını kaybetmiş danalar gibi bağırıyorsunuz?Bu iki yüzlülük değil mi?Eğer siz Ergenekondaki bazı şahıslara hayransanız ve bu yüzden AKP yi suçlarsanız İskilipli Atıf Hocanın talebeleri de sizinkileri de sizin yargınızla yargılar.

Umarım anlamışsındır.Türkçe anlattık,artık anlamazsan artık ne yapalım.

OrHUN_BEY

New member
Ya sen ne saçmalıyorsun be??

Ne yazdığımı idrak etmemişsin sonra bıdı bıdı yapıyorsun.

Tekrar yazayım meğer ki anlamış olasın.

Diyorum ki ey Ergenekon konusunda AKP i suçlayanlar!Diyorsunuz ki Ergenekoncular'ın suçu yok iddianamesi yok ki ceza görüyorlar.Ben de diyorum ki İskilipli Atıf Hoca'nın da suçu yoktu asılmadan evvel.Lakin sizin güruhunuzdan kimse onu asanlara bu hukuk katliamını yapanlara birşey demedi.Ama işin ucunda AKP olunca neden anasını kaybetmiş danalar gibi bağırıyorsunuz?Bu iki yüzlülük değil mi?Eğer siz Ergenekondaki bazı şahıslara hayransanız ve bu yüzden AKP yi suçlarsanız İskilipli Atıf Hocanın talebeleri de sizinkileri de sizin yargınızla yargılar.

Umarım anlamışsındır.Türkçe anlattık,artık anlamazsan artık ne yapalım.
Terbiye sınırlarımı bozmamaya çalışıyorum ama fazla zorlama istersen. Dana gibi böğürenleri de gördük köpekler gibi salya sümük "benim hiç bişeyim yok" diye ağlayanlarıda, mazlum kisvesi altına bürünüp gemicikleri alanlarıda onların YALAKA AYAK TAKIMI'nı da gördük. Ölmüş bir adama saygısı olmayan şu anda kötü bir şeyler yazmamak için kendimi zor tuttuğum şahısları da gördük islami olmak ayağına TÜRKÇE yi Osmanlıca ile harmanlayıp ATAM izindeyiz lafını ATATÜRK'Ü tanımamak adına FATİH SULTAN MEHMET'e yakıştıranıda Sen bu halinlemi FATİH'in izindesin ha ABD nin BOP EŞ BAŞKANI TAYYİP'in avukatlığına soyunarak mı?

neb34

Banned
Terbiye sınırlarımı bozmamaya çalışıyorum ama fazla zorlama istersen. Dana gibi böğürenleri de gördük köpekler gibi salya sümük "benim hiç bişeyim yok" diye ağlayanlarıda, mazlum kisvesi altına bürünüp gemicikleri alanlarıda onların YALAKA AYAK TAKIMI'nı da gördük. Ölmüş bir adama saygısı olmayan şu anda kötü bir şeyler yazmamak için kendimi zor tuttuğum şahısları da gördük islami olmak ayağına TÜRKÇE yi Osmanlıca ile harmanlayıp ATAM izindeyiz lafını ATATÜRK'Ü tanımamak adına FATİH SULTAN MEHMET'e yakıştıranıda Sen bu halinlemi FATİH'in izindesin ha ABD nin BOP EŞ BAŞKANI TAYYİP'in avukatlığına soyunarak mı?
Terbiyeni bozup bozmaman senin terbiyene kalmış.

Şimdi hiç şunu gördük bunu gördük deyip ipe un serme.Benim Tayyiple Erdoğanla işim olmaz.Ben sadece Ergenekoncuları savunacağım diye durduk yere hükümeti eleştirilmesine karşıyım.Seversin sevmezsin ayrı.Ama bu milletin hükümeti bu.Ergenekoncular için hukuk isteyenlerin,sadece kendi görüşlerindeki insanlar için değil herkes için adalet istemeleri adalet gereğidir eğer hakiki İLERİCİLER ise.İkiyüzlülüklerini suratlarına vurdukça bazıları,konuyu çarpıtmaya başladılar.Ne yapsınlar?Konuşacak birşeyleri yokki.Osmanlıca da olsa Türkçe de olsa fikir olmadıktan sonra abuk sabuk konuşmaları normaldir.

OrHUN_BEY

New member
Ey Ulu Tanrı'm. Sen bana sabır ver.

Konuyu çarpıtmak mı? Bilmem ne zaman yaşamış bilmem nereli bilmem kimi ortaya katıp konuyu cacık eden sensin...

OrHUN_BEY

New member
Peki kardeşim! Biz derdimizi anlatamadık ya ne diyeyim.Kabahat bizde demek ki

Buyur konu senin
Kardeşim? Eyvallah kardeşim. Bize bir adım gelene biz iki adım gideceğiz. Senin amacın eleştirmekse mantıklı eleştirsen mantıklı cevap vereceğim. Her neyse. Kal sağlıcakla...

OrHUN_BEY

New member
kardeşim bu orhun beyin acısı büyük mü ki ya.acı var mı acı.ne ergenekonmuş be......
Adminlerin gerekli işlemi yapacağını düşünerek susuyorum. Neden mantıksızlığını şebekliğinle kapatmaya çalışıyorsun?. Satılmış medyanın bir numaralı satılmış anchORMAN'ının malum sözünü kullanıyor olduğuna göre sana karşı çok defa kullanılmış... Ayrıca bir ara ilkokul Türkçe kitabı bularak Türkçe nasıl yazılır öğreniver...

HTML