Ergenekon İddianamesi Çürük Çıktı

ezel_1907

New member
Sorgu sırasında ilginç Aygün detayı
Cumhuriyet gazetesi Ankara temsilcisi Mustafa Balbay, gözaltı ve mahkemede yaşadıklarını tüm detayları ile anlattı. Çok ilginç bir detayda gün yüzüne çıktı.

Balbay, kendisine ağırlıklı Türk Metal-İş Sendikası Başkanı Mustafa Özbek ve Başkent Üniversitesi Rektörü Mehmet Haberal ile ilgili sorular yöneltildiğini açıkladı. Ergenekon terör örgütü üyesi olmak ve hükümete karşı halkı isyana teşvikle suçlanan Balbay, ART'de yaptığı programda yaşadıklarını ve soruşturmaya ilişkin görüşlerini anlattı. Sorguyu beklerken ATO Başkanı Sinan Aygün ile yan yana oturduklarını belirten Balbay, ilginç bir ayrıntıyı da aktardı. Balbay, "Gözlerini kapamış, kafasını duvara yaslamış, 'Beni Başbakan yapacaklar', diye mırıldanıyordu' dedi. Galiba kafasında siyaset var" diye konuştu.SABAH

Hala çürük diyenler var :D

bu gözaltina alınanları ne kadar çok kahramanlaştırmayı seviyorsunuz

adamlar laikliğide atatürküde türk insanlarınıda kullanıyorlar

BANA SADECE ŞUNU AÇIKLAYIN

Bu şahıslar bu kadar vatansever madem

Ben bilmiyorum bunları savunan arkadaşlar aydınlatsınlar beni

BU GÜNE KADAR BUNLAR VATAN İÇİN NE YAPMIŞLAR?

bazukaa

New member

ne yapmaları lazımki tatmin olasın...askerlik yapmış olmaları yetmezmi?hırsızlık yağmacılık yapmamış olmaları yetmezmi?apo köpeğine dünyayı dar etmeleri seni tatmin etmiyormu?
apo köpeği gibi kürtçülük yapsalardı tatmin olurmuydun?

OrHUN_BEY

New member

Hemen açıklayayım dostum...

Gözaltına alınan isimler arasında yer alan emekli albay H.Atilla Uğur’un, terörist başı Abdullah Öcalan'ı İmralı adasında sorgulayan ekibin başında yer aldığı ortaya çıktı.
Org. Hurşit Tolon

Orgeneral Ahmet Hurşit Tolon, 1942 yılında İstanbul'da doğdu. 1962 yılında Kara Harp Okulu'ndan, 1975 yılında da Piyade Okulu'ndan mezun oldu.

1974 yılına kadar Kara Kuvvetleri'ne bağlı çeşitli birliklerde takım ve bölük komutanlığı yapan Orgeneral Tolon, 1978 yılında Kara Harp Akademisi'nden mezun oldu. Ardından kurmay subay olarak Genelkurmay Personel Dairesi Plan Şube İnsangücü Plan Subaylığı, Washington Kara Ataşeliği, Genelkurmay Personel Daire Plan Şube Müdürlüğü, Genelkurmay Personel Daire General/Amiral Şube Müdürlüğü ve 39. Piyade Tümen 49. Piyade Alay Komutanlığı görevlerini yürüttü.

Orgeneral Tolon, 1989 yılında Tuğgeneralliğe terfi etti. Tuğgeneral rütbesi ile Genelkurmay Genel Sekreterliği ve 28. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı görevlerinde bulundu. 1993 yılında tümgeneralliğe terfi etti. Tümgeneral rütbesi ile Genelkurmay Genel Sekreterliği, Jandarma Asayiş Komutan Yardımcılığı ve 7. Kolordu Komutan Yardımcılığı görevlerini yürüttü. 1997 yılında korgeneralliğe terfi etti. Korgeneral rütbesi ile 15. Kolordu Komutanlığı ve Genelkurmay Lojistik Başkanlığı görevlerinde bulunduktan sonra 2001 tarihinden geçerli olarak orgeneralliğe terfi etti ve Ege Ordu Komutanlığı'nda atandı.
Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Hematoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ercüment Ovalı, hücre tedavilerinin önümüzdeki yıllara damgasını vuracağını söylüyor: “Örneğin çiçek hastalığı, tamamen kontrol altına alınabildi ve yok edildi. Bu hastalığı yok ederken sorun olan mikroorganizmaya karşı, bir başka organizma hücreleri tedavi amaçlı kullanıldı. Hücre tedavilerine ait ikinci örnek, kan bankacılığında kullanılan, kan ve hücresel kan ürünleridir ve bugün hâlâ yerine kullanılabilecek bir ürün üretilememiştir. Hücre tedavilerinin üçüncü kullanım alanı ise kök hücre nakilleri. Kök hücre nakilleriyle kanserli hastalarda kanser hücresi sağlıklı bir başka hücreyle yok ediliyor. Geçen 20 sene içerisinde kök hücre nakillerinin bize öğrettiği bir şey de, kök hücrenin birçok organın yenilenebilmesinde de kullanılabileceğidir.”
Daha gelecek dostum biliyorsun ki bunlar henüz hiç bir şey...

CarlionE

New member
İddianeme yok ama 52 kişi içeride değilmi iddianamenin olmadığını nerden biliyosunuz.gerçeklik payı olmasa ve kanıtlar olmasa 2 paşa içeride olmazdı şimdi değilmi.Suçsuz olsa diğerleri gibi serbest bırakılırdı.Ve evlerinde bulunan el bombaları bunlarda düzmece değilmi.Komik olmayın ve işinize geldiği gibi değerlendirmeyin lütfen.Bu ülkenin zararına iş yapan herkes adalet karşısında hesap verecektir.Bu arada 2500 sayfalık iddianame var bırakında sizinle paylaşmasınlar bu iddianameyi:D
:clap:clap:clap

other4

New member
ergenokonu devlet uydurdu diyenleri darbe olduğu zaman görmek isterdim. ama ben çözdüm artık bunu söyliyen insanlar kesinlikle milletin sırtından nemalanan insanlar. aynı sinan aygün şerefsizinin yakalandığı zaman Atamızın adına ağzına alıp propaganda yapmasına benziyor MİLLET UYANDI kimse yemiyor sizin hilelerinizi sizi hapise atmak yetmez size orada hergün tecavüz etmek gerek.

gurcan_b

New member
yargının içinde ak partiyi destekleyenler yok degilmii bütün yargıçlar hakimler hepsii alayııı chpliii yaa böyle bir mantık varmı.. türkiyede ortalamaya vurursan her 2 kişiden biri ak partiye oy verdi buda demek oluyorki savcılardan bazıları avukatlardan bazıları ak partili kabul etmemek senin elinde..

yargının bazı bölümleri kendi elinde olabilir. zaten elinde olmayan tarafıı kendisine kapatma davası açmış bulunmaktadır.
oldu gulum bıraz ordan bıraz burdan yok bı kısmı elınde bı kısmı degıl ne bu yargı yapboz gıbı parca parca herhalde .. belki bi kısmıda senın elındedır. :D

ne yapmaları lazımki tatmin olasın...askerlik yapmış olmaları yetmezmi?hırsızlık yağmacılık yapmamış olmaları yetmezmi?apo köpeğine dünyayı dar etmeleri seni tatmin etmiyormu?
apo köpeği gibi kürtçülük yapsalardı tatmin olurmuydun?
yani senin mantıgına gore asker olan herkes vatansever yanı olemı asker olan masum suc ıslemez olemı. cok ılgınc dogrusu. askere gittinmi bilmiyorum ama. ben bu isi sırf para icin yapan bir suru adam gordum askerde.

mademki herkes adaletten savcılardan şikayetçi kimi akp ci kimi chp ci olmuşsa bundan da hem fikirsek ortada cumhuriyet kalmamıştır ki artık adaletten haktan hukuktan laiklikten ne konuşuyoruz ülkenin en önemli değeri cumhuriyetin temeli adalet siyasallaşmışsa ortada başka problem tartışmaya gerek kalmamıştır. o güzel övündüğümüz cumhuriyetimiz yıkılmıştır....

Nathanael

New member
ergenokonu devlet uydurdu diyenleri darbe olduğu zaman görmek isterdim. ama ben çözdüm artık bunu söyliyen insanlar kesinlikle milletin sırtından nemalanan insanlar. aynı sinan aygün şerefsizinin yakalandığı zaman Atamızın adına ağzına alıp propaganda yapmasına benziyor MİLLET UYANDI kimse yemiyor sizin hilelerinizi sizi hapise atmak yetmez size orada hergün tecavüz etmek gerek.
paşalar neden emekli olmadan once, yani emirlerinde ordu varken bunu düşünmediler?

emekli paşanın elinde ne ordu var ne birşey, darbe yapıcaktı diye millet kandırılıyor.

amaç orduyu zayıf düşürmek, muhalif seslere göz dagı vermek.

ergenekon kasası denilen adam bile parasız bir insandı, adamın ailesi cenazesini bile gazetecilere rica ederek kaldırttı.

ama senin gibi hiç bir şeyden habersiz, olayları bilmeyen ve yorumlayamayan insanlarımız inanıyor bu ergenekon olayına.

size uyanın demek bile vakit kaybı.

siyah357

New member
İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin, Ergenekon iddianamesi ile ilgili yayınlar için “Tamamı yalan” dedi.

Hurriyet.com.tr’ye açıklama yapan Başsavcı Aykut Cengiz Engin Ergenekon iddianamesinin son rötuşlarının yapıldığını belirtti ve şunları söyledi:

“İddianamenin içeriği ile ilgili söylenenlerin yazılanların hepsi yalan. Benim bizzat canlı olarak kameralara karşı yapacağım açıklamaların dışında hepsi yalan ve yanlış olarak kabul edilmeli. Yaklaşık bir ay önce de iddianamenin hazır olduğu, şüpheliler ile ilgili sevk maddeleri de yazıldı. Sanıklardan şüphelilerden avukatlardan duyulan her şey doğruymuş gibi yazılıyor. İddianame ile ilgili kameralar önünde yapacağım açıklamaların dışındakiler doğru olarak kabul edilmemeli”

Başsavcı Engin, açıklamanın ne zaman yapılacağına ilişkin soruya da “Arkadaşlar çalışmaları yürütüyor. Son rötuşlar yapılıyor. Bu hafta sonuna kadar yetiştirmeye gayret ediliyor” karşılığını verdi.Hürriyet...

HTML