Erdoğan'dan Unutulmayanlar..

alexxxx

New member
konunun tamamında esasiyet yoktur, bazı bölümlerde vardır. geçmişte hata yapılmış olabilir. ben dahil hepimiz geçmişte mutlaka hata yapmışızdır. fakat yanlış olduğunu anladığımızda tövbe edip kendimizi düzeltmişizdir.
erdoğan veya bir başkası da hata yapmıştır zamanında. bizler pişman olunca düzeliyorsak onlarda düzelebilir ve düzeldikleri ayan beyan ortadadır. memleketin bu günkü halinin farkında olanlar onunda farkındadır.
sadece gazetede yazan şeylerin tamamının doğruluğunu kimse kanıt olarak gösteremez,çünkü asparagas denen olay oldukça yaygın günümüzde.

şu noktaya hala takılıyorum, askerlik yan gelip yatma yeri değildir sözünün kötü tarafı nerededir ? bende şimdi söylüyorum ki askerlik yan gelip yatma yeri değildir !
biz askerliğimizi yatarak yapmadık ve yatmak içinde gitmedik. bu sözün kötü yanını açıklayan olursa sevinirim. bakalım, kim askerlik yan gelip yatma yeridir diyebilecek. bu sözü kötü algılayanlar mutlaka bu şekilde düşünüyor olmalıdır ve ne kadar vatansever oldukları şüphelidir

degazor35

TÜRK oğlu TÜRK
Sen bana ne hakla beddua okuyorsun.Ben bu iktidar döneminde işsiz kaldım.Beddua okumadım.Yine bunlar varken iş buldum.İyisiyle kötüsüyle yönettiler.Kim gelir bilinmez.Ama ben yine bunlara vereceğim.Belkide size inat vereceğim.Kimseye düşüncesi için beddua edemezsin.Çoğunluk onları isterse kuyruğunu kıstırıp oturmasınıda bileceksin.Tamam mı?

ogamemanya

New member
memleketin geleceğini basit bir inada bağlayan zihniyete çok yazık.
Sözüm sana değil sadece, böyle düşünen yüzbinler var maalesef

metalic

New member
bu akepe'lilere ne söylesen boş anlamıyorlar. peygamber gelip akepe'ye karşı çıksa;bunlar yine akepe'ye destek werirler......

crnky

New member
Şu RTE'ın söylediklerinin bir kısmı gerçekten mantıksız bir kısmı bilgisizce bir kısmı benim de katıldığım sözler.

yılbaşına karşıyım.
Bu mesela amaçsızca söylenmiş. Bana da yılbaşı çok bir şey ifade etmiyor. Ama kendisine bir şey ifade etmeyen bir şeyi söylemesi alakasız, nerede söylediği de önemli tabii... Ama yılbaşına karşı olması onun sorunudur. Bu konuda özgürlüklere aykırı bir hukuki norm teklifi yapmadıkları sürece bir problem yoktur.

ben tekkeye degil dergaha gittim.
Bu da bizi ilgilenmdirmez. Kimseyi kiliseye, camiiye, dergaha gittiği için suçlanamaz.

taksim'deki caminin temelini inşallah atacağız.
Taksim kalabalık bir yer camii yapılması ihtiyaç. Sonucta cemaat sığmayabiliyor tek camii veya mescide. Ama bu yapıın mevcut binalar yıkılmadan uygun bir yere yapılması gerekiyor.

sarık operasyonu çok komik.
Buna katılıyorum. Giyimle ilgili her türlü yasak mantıksız. İster mayo olsun ister başka bir şey. Çok saçma kimin kıyafetinin kime zararı dokunacak. Daha farklı şeyler yasaklanmalı eğer gerçekten yasaklanacaksa.

ben meclis'in dua ile açılmasından yanayım.
Bu mantıksız. Ateist adam niye dua etsin. Açıkçası bu sözün geçtiği konuşmanın tamamını dinlemek daha yararlı olacak.

imamlar da nikah kıysın.
Zaten kıyıyor... :saskin Hukuken serbest. Resmi nikahtan sonra dini her türlü nikah serbesttir.

sayın öcalan...
Sayın Öcalan lafının gerçekten saygı amaçlı söylendiğine inanmıyorum. Saygı duymadığına da ağız alışkanlığı sayın diyebilir bir siyasi... Bu konuda Ahmet Hakan'ın yazısına katılıyorum. Sayın Öcalan lafının ne niyetle söylendiğiyle ilgili kesin bir şey söylenemez.

askerlik yan gelip yatma yeri değildir..
Bu cümleyi çok iyi hatırlıyorum. Konuşmanın tamamını dinlediğimde, cümlenin çekilip saptırıldığını anlamıştım. "Askerlik yan gelip yatma yeri değil, muhakkak savaşılacak muhakkak ölenler olacaktır." gibi bir şeydi. Buradan çıkan mana askerlerin yan gelip yattığı değildir. "Askerlerin şehit olmasını biz de istemeyeiz ama bu tür riskler bazı fedakarlıklar askerlik için mecburdur. " ben bu manayı çıkardım. Tek cümle olarak okunduğunda korkunc geliyor kulağa.

Bunun dışında diğer maddelerin çoğu saçma geldi çoğunun da problemi neresinde anlamadım. Onları yazı halinde vermek dürüstlüğe daha uygun olacaktır kanımca.

HTML