Erdoğan'dan Unutulmayanlar..

Silentiarius

New member
aşağıda yazılanlar RTE tarafından öylenmiş, bir siyasal kimliği açığa vuran sözlerdir.üşenmedim oturdum derledim..

elhamdulillah şeriatçıyız.(21.11.1994 milliyet)
yılbaşına karşıyım. (19.12.1994 sabah)
ben tekkeye degil dergaha gittim.(22.1.1997 gözcü)
ata'ya saygı duruşunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok. (12.5.1994 hürriyet)
10 kasım'da yaygara kopartıldı. (14.11.1994 hürriyet)
içki yasaklansın. (1.5.1996)
istanbul'u medine yapacagiz. (akis)
bütün okullar imam hatip yapılacak. (17.9.1994 cumhuriyet)
ben istanbul'un imamıyım. (8.1.1995 hürriyet)
mayo reklamı şehvet sömürüsüdür. (6.3.1996 hürriyet)
milli piyango zulümdür. (29.9.1994 hurriyet)
taksim'deki caminin temelini inşallah atacağız. (1.7.1994)
*cumhurbaşkanı'nın imam hatipli olacağı günler yakındır. (5.2.1996 akit)
sarık operasyonu çok komik. (15.5.1995 sabah)
yeşil (kaldırım rengi) medeniyettir. (25.6.1994)
ben meclis'in dua ile açılmasından yanayım. (8.1.1996 milliyet)
imamlar da nikah kıysın. (9.5.1995 milliyet)
laik değilim ama laikligi korumakla yükümlüyüm (10.07.2005)
burası sakatatçı değil kardeşim (8.07.2005)
ananı da al git buradan (12.02.2006)
10 kasim'da yaygara kopartildi. (14.11.1994 hurriyet)
içki yasaklansın. (1.5.1996 hurriyet)
sayın öcalan... (ile başlayan konuşması)
askerlik yan gelip yatma yeri değildir.. (unutulmayanların önde gideni)
Recep Tayyip Erdoğan

--------------------------------------------------------------------------

“türkiye kendine din olarak kemalizmi almış ve başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir...”
Recep Tayyip Erdoğan

“türkiye’nin yarınında artık kemalizme ve kemalizm benzeri rejimlere, sistemlere yer yoktur. kemalizmin yeniden kendini üretmesi söz konusu değildir. bizim için en üst belirleyici, islam’ın etkileridir. her şey ona göre belirlenir.”
Recep Tayyip Erdoğan

“camiler kışla, minareler süngü, kubbeler miğfer, müminler askerimizdir.”
Recep Tayyip Erdoğan

türkiye’nin yarınında artık kemalizme ve kemalizm benzeri rejimlere, sistemlere yer yoktur. kemalizmin yeniden kendini üretmesi söz konusu değildir.
demokrasi bizim için bir amaç değil, araçtır. amacımıza ulaşana kadar demokrasiye bağlıyız. bizim için en üst belirleyici, islamın etkileridir. her şey ona göre belirlenir.
Recep Tayyip Erdoğan

dinci bir miting sırasında halka sesleniyor:

“yolumuzun ortasında inek oturmuş, yolumuzu kapatıyor, menzile ulaşmamızı engelliyor.
ineği yolumuzdan önce lafla, usul usul, sonra evvelallah sizlerin yardımıyla, artık nasıl olursa, nasıl denk gelirse kaldıracağız.”
(inek olarak laik cumhuriyeti ve atatürk devrimlerini kastediyor.)
Recep Tayyip Erdoğan

“türkiye’yi eyaletlere bölmek lazım. merkezi yönetimin bir takım yetkileri bunlara verilmelidir.
belediye başkanları da bu konuda en yetkili olmalıdırlar. o bölgelerdeki her türlü eğitimde bunlara bırakılmalıdır.”
(pkk gibi bölücülerle aynı söylem)
Recep Tayyip Erdoğan

“hem laik, hem müslüman olunmaz. ya müslüman olacaksın, ya laik. ikisi birarada olunca ters mıknatıslanma yapar. mümkün değil, ikisi birarada olamaz.”
Recep Tayyip Erdoğan

“referansımız islamdır. tek hedefimiz islam devletidir.”
Recep Tayyip Erdoğan

“sen “ne mutlu türküm diyene” dersen, onun da “ne mutlu kürdüm” deme hakkı vardır.”
Recep Tayyip Erdoğan

oğlunun nikah davetiyesindeki tarih:
“29 zilkade 1421”
(nikah tarihi olarak arap takvimindeki tarihi kullanıyor)

“1.5 milyarlık islam alemi, müslüman milletimizin ayağa kalkmasını sabırsızlıkla bekliyor. kalkacağız, bu ayaklanma başlayacak.”
Recep Tayyip Erdoğan

“egemenlik kayıtsız şartsız milletindir lafı koskoca bir yalan, egemenlik kayıtsız şartsız allah’ındır.”
Recep Tayyip Erdoğan

“pkk’nın cenaze töreninde bayrağını açması da, f-16’ların alçaktan uçuş yapması da yanlış. iki tarafında yaptığı yanlış”
(pkk terör örgütü ile türk silahlı kuvvetleri’ni aynı kefeye koyuyor, kendince her iki tarafa da eşit yaklaşıyor.)
Recep Tayyip Erdoğan

“suriye’yi lübnan’dan çıkardıkları gibi, bizi de kıbrıs’tan çıkartırlar. birileri bize çık der, kuzu kuzu çıkarız.”
Recep Tayyip Erdoğan

“fazla içmedin değil mi? ağzın içki kokuyor.”
(avusturya’nın ankara büyükelçisi’ne)
Recep Tayyip Erdoğan

“dur dinle be!.. dur dinle!.. 9 ay 10 gün be!..”
(seçim konuşmaları sırasında vatandaşa)
Recep Tayyip Erdoğan

“yahu, bu millet yatıp kalkıp size mi çalışacak.”
(erzurum’da çiftçilere sesleniyor)
Recep Tayyip Erdoğan

“sana mı kaldı türban konusunda karar vermek, bu ulemanın işidir. ulema ne diyorsa o olur.”
(avrupa insan hakları mahkemesi’ne)
Recep Tayyip Erdoğan

(danıştay’ın türban kararı konusunda)
“efendi sen kim oluyorsun, buna mecelle (şeriat hukuku) karar verir”
(bir kaç hafta sonra işareti alan şeriatçı bir terörist danıştay’ı bastı ve türban kararı veren danıştay üyelerini silahla taradı, danıştay üyesi bir hakimi öldürdü.)
Recep Tayyip Erdoğan

“sallamaa.., elini kolunu sallamaa.., her yerin oynuyor be!”
(muhalefet milletvekiline)
Recep Tayyip Erdoğan

“abd’de özgürlük anlayışı var ama benim ülkemde yok”
(benim ülkem özgür değil diye, abd gezisinde ülkesini amerikalılara şikayet ediyor.)
Recep Tayyip Erdoğan

“ulan terbiyesizlik yapma!
artistlik yapma ulan!
hadi ananı da al git burdan”
(mersin’de bir vatandaşa)
Recep Tayyip Erdoğan

cumhurbaşkanı tarafından onaylanmayan yüzlerce atamanın vekaletlerle yürütülmesi konusunda:

“biz hukuka aykırı bir şey yapmıyoruz. mecelle’de (şeriat hukuku) böyle bir kaide var.”
Recep Tayyip Erdoğan

“askerlik yan gelip yatma yeri değil”
(şehit yakınlarına)
Recep Tayyip Erdoğan

“ne konuşacam ben o kadınla yahu!”
(şehit annesine)
Recep Tayyip Erdoğan

“söyleyin şu sahtekâra ne istiyormuş”
(almanya’da bir gurbetçi için söylüyor)
bu lafı söylediği toplantıda salondaki vatandaşlara türkiye cumhuriyeti’nin büyükelçisi’ni yuhalatıyor.
Recep Tayyip Erdoğan

“burası (kafasını göstererek) basmıyor. hayatında iki koyun gütmediği için bunu kavrayamıyor.”
(yök başkanı prof.dr. erdoğan teziç’e)
Recep Tayyip Erdoğan

“kendisine kefilim, babam gibi güvenirim, ona kendime inandığım gibi inanıyorum.”
(birleşmiş milletler tarafından tüm dünyada terörist ilan edilen ve aranan el kadı hakkında)
Recep Tayyip Erdoğan

“onları hoplatacağım.”
(terörist el kadı’yı eleştiren muhalefet üyeleri ve gazetecilere)
Recep Tayyip Erdoğan

pkk ateşkes kararı verince:
“biz de durduk yerde onlara operasyon yapmayız”
(pkk’yı muhatap alıyor ve ateşkes kararlarına jest yaparak karşılık veriyor.)
Recep Tayyip Erdoğan

“neyseki, yaşına başına saygı duyuyorum. ağzı olan konuşuyor be!”
(kıbrıs davasının 50 yıllık lideri rauf denktaş’a)
Recep Tayyip Erdoğan

“ulusalmış, milliyetçiymiş, ne milliyetçisi yahu, bunlardan olsa olsa saman milliyetçisi olur.”
Recep Tayyip Erdoğan

“sanki maçta gibi bağırıp çağırıyorlar, (türkiye laiktir, laik kalacak) diye, bunlar hoş şeyler değil.”
(akp genel kongresinde)
Recep Tayyip Erdoğan

ve diğerleri;
"şerefsizler"
"bizim çocuklar açmı kalsın be!"
"kes ulan sesini."
"sana üç nokta koyarım."
"otur ulan oturduğun yerde, herşeye burnunu sokma"
Recep Tayyip Erdoğan

2002 seçimlerinden hemen önce ve başbakan olunca:

“ben gelişerek değiştim.”

başbakanlığının 4. yılında:
“ben hiçbir zaman değişmedim. islami fikirler değişmez.”

-------------------------------------------------------------------------

ve henüz 1980’li yıllarda recep tayyip erdoğan’ın atatürk ve cumhuriyet rejimine karşı etmiş olduğu yemin:

"ben muhammed müslüman ümmetindenim. türkiye dinsiz, laik bir memleket haline gelmiştir. hayatımı mustafa kemal dinsizliği ile savaşa adayacağıma, türkiye'yi bir din ve şeriat devleti haline getirmek için mücadele edeceğime, kemal paşa zamanında çıkarılan dinsiz kanunların tatbikini önleyeceğime, kısa zamanda ümmet esasına dayanan, şeriat devletinin kurulması için çalışacağıma, dinim, allahım ve bütün mukaddesatım üzerine yemin ve kasem ederim."

recep tayyip erdoğan’ın son 12 yılda hem belediye başkanlığı döneminde, hem de başbakanlığı sırasında söylediği yukarıdaki laflarına bakınca; 1980’li yıllarda yaptığı yeminine harfiyen sadık kaldığını ve yeminini gerçekleştirme yolunda tüm gücüyle çalıştığını görmemek için herhalde ya kör olmak, ya da türkiye cumhuriyeti düşmanı olmak gerekiyor.

“cumhurbaşkanı'nın imam hatipli olacağı günler yakındır.”
(5.2.1996 akit)

mustafa kemal atatürk:
- “laiklik adam olmaktır”

ChaMuR

Altın Üye
yorumlarınız konuyla alakalı olsun lütfen..
konu dışında yapılan yorumları silicem..
yorum yazmaden önce de sıkıyönetim kurallarını okuyun lütfen..

metalic

New member
tayyip-ül takiyyen'nin sözleini çok güzel derlemişsin. o istediği kadar yırtınsın, biz Mustafa Kemal'in askerleyiz sonuna kadar cumhuriyetimize sahip çıkacağız...

Pessi

New member
Hala Bu Adama Oy Verecekler Varsa . Türkiye nin Sonu Kötü

mustafa kemal atatürk:
- “laiklik adam olmaktır”​

Başka Söze Gerek Bile Yok

T.Erdoğanın Kendisi Zaten Ben Laik Değilm Diyor

leke900

New member
Muhtemelen bu gerçekler gene yalanlanıp RTE şuursuzca savunulmaya devam edilecektir.İnsanlar ne zaman anlıcak Türkiye bir din devleti değil hukuk devletidir ve devletlerin dini olmaz,olamaz kişilerin dini olur.Ayrıca bir insanın allahla arasınada ne bir cami hocası nede kendine süper müslüman diyen biri girebilir.Kimse kimsenin dinini sorgulayamaz.Burası İran değil.Burası Türkiye ve hepde öyle kalacak hiçbir zamanda hukuk devletimiz bir islam devleti dönüşmeyecektir bu hayallerden bir an önce vazgeçilsin.

alpgg

New member
hakkaten güzel derleme olay budur :
mustafa kemal atatürk:
- “laiklik adam olmaktır”

İşsizlikmiş..
Yoksullukmuş..
Gelir dağılımı adaletsizliğiymiş..
Bölgeler arası dengesizlikmiş..
Hakmış, hukukmuş..
Ne gezer..
Eski bir çukulata reklamı gibisiniz..
Halkın sorunlarını sıralayınca hep aynı cevap..
İşsizlik..
‘Laiklik elden gidiyor ‘
Yoksulluk..
‘Laiklik elden gidiyor’..

zyrus

Banned
Pkk yıda Tayip Kurdu onu atlamışsın !! Hasbin allah ya Adamı kötülemek için Dötümden uydurma şeyleri kopyalayıp yapıştırmıssın hanı kanıtın var mı?

Leke

Altın Üye
ne alaka sen ilk önce işsizliğe çare kim bulmuş onu söyle bana . tayyip herkese iş imkanımı yaratmış yoksa yaratılan alanlarımı kapatmış onlara bak .

istersen atatatürkü mezarından kaldıralım.sanırım en son çözümü o bulmuştu ne dersin.rakamlar ortada laiklik balonu çok şişti bu balonu ağzınızla şişrmeye devam ederseniz yüzünüze patlayacak...

Börteçine9

New member
saman Mıllıyetcısını sen secımde goreceksın.laıklıgı dınsız sananlara ve laık olan dınsızlere karsı ınadına laıkız!!!

DeathMatch

New member
Bence artik siyeset bölümü tayip Erdoğanı kötüleme bölümü olmalıı cünkü burda bu prim getiriyor ..

bluedepth

New member
rte 2 tane olumlu iş yapıp halka şirin görünmeye çalışırken aradan 1 tane de kendi emelleri doğrultusunda işler çeviriyor.resmen susayana su veriyor ama içine bir miktar zehir katarak!

fare_07

**forum haşeresi**
ne ilgimi çekti biliyomusunz

cumhuriyet mitingi ile ilgili konuda ortalığı karıştıranlar burda yoklar olanlarda klon nicklerlere :durdurun

gerçekler herkes için gerçektir arkadaşlar değiştirmeye çalışmayın

nefret84

New member
ya benim anlamadığım hep neden eskiden söylediği sözler eleştiriliyor bugune kadar siyasetçilerin ağzından yalan vaatlerden baska birşey cıkmadı hiçbiride dediklerini yapmadı onları eleştirmiyosunuzda bu kelimelerin aslı astarı varmı yokmu bunu bile düsünmeden direk yargısız infaz yapıosunuz birazda sayın başbakanı yaptıkları ile ele alsanıza bana ve memleketime rahatlık getirmiş huzur getirmiş memleketimi saygın bir yere getirmiş kimsenin yapamadıklarını yapmış ya ben bu adama oy vermicemde gidip ne oldugu belirsiz iki kelimeyi bir araya getiremeyen saklabanlıklarıyla kendini ve partisini Atatürk'ün kurdugu partiyi kücük düsüren palyanço baykalamı oy vericem istediniz kadar kötü ve aşagılayıcı yorum yapın bu yolda olanları kimse döndüremez inşallah seçimlerden sonrada burda olursunuz...

Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ

ےσℓđ
özellikle rahatsız olduğum 2 sözü şunlardır:

"Askerlik yan gelip yatma yeri değildir" RTE

“Ulusalmış, milliyetçiymiş, ne milliyetçisi yahu, bunlardan olsa olsa saman milliyetçisi olur.” RTE

tabi halkın %40 ından fazlası o yüzden chp ye viricek oyu sırf laikliği kurtarmak için gelen chp 400 den fazla milletvekili çıkaracak ve 23 temmuz günü laiklik kurtarılmış olacak chp nin tek başına iktidar olduğu bu devlette türkiye hiç olmadığı kadar laik olacak...laik türkiye bağımsızlağa koşacak ekonomi tavana vuracak...satılan türkiye geri alınacak...ordu hakketiği konuma gelecek...cumhurbaşkanı halkı temsil eden laik biri gelecek...türkiye ab ve abd nin dayatmalarına boyun eğmeyecek...herkes özgür olacak...(peki bunları yapabilecek chp neden hiç iktidar olamıyor)

HTML