Emin Gürses'e Geçmiş Olsun

Vtnsvr

New member
Emin Gürses'e Geçmiş Olsun
Mahiye Morgül - ASA Haber

Rize’nin en gür sesi şimdi Kandıra Cezaevinde’dir.

Ona bütün kalbimle geçmiş olsun diliyorum.

Ne tuhaf çelişkidir; ülkenin en yüksek okulu Harp Akademisinde ders veriyor olacaksınız ve sizi hapse atacaklar !

Sanırım ülkemizin başbakanı bir şiir okuduğu için mahkemelik olmuştu da başbakanlığa kadar yükseldi.

Emin Gürses de başbakanla aynı memleketlidir, belli olmaz, bakarsınız ona da bir gün böyle bir kapı açılır…

Fakat, minareyi çalan kılıfını hazırlamış olmalı, yarın Harp Akademilerinin diğer hocalarını paşalarını da onunla aynı davada yargılarlarsa şaşırmayalım.

Şaşırtmalarla dolu karmaşık günler yaşıyoruz.

Tuhaflıklar her alanda; sosyal kaos böyle bir şey olmalı.

Alacakaranlık kaplamış, bulanık suda balık avlamak mı dersiniz, kurtlar puslu havayı sever mi dersiniz artık siz bilirsiniz.

ABD ile PKK ilişkisi mesela.

Düne kadar her türlü Amerikan desteği verildi onlara.

Dağdan inip siyaset yapsınlar diye koordinatörlükler bile kuruldu.

Şimdi ne değişti de bitirilmesine yardım ediyor ABD ?

Yoksa, Kuzey Irak’ta bir Kürt devleti kurulması için TSK’yı burada oyalamak mıydı görevi?

Yada, daha büyük hesaplar için Amerika PKK’yı gözden mi çıkardı ?

Amerika’nın büyük emellerine ulaşması için Türkiye’de kitleleri yıldıran bir tozkoparan fırtınası mı estirilmeliydi ?

Bunun için güçlü seslerin hapse tıkılması mı gerekiyordu ?...

Kafalar allak bullak şimdi.

İçeri alınanlar hakkında neyle suçlandıklarına dair her türlü yayın serbestliği var, savcıdan iyi biliyor o gazeteler, nasıl gizli soruşturmaysa önce basından öğreniyoruz.

İnternette geçen hafta bir yazı dolaştırılıyordu, Fransa kaynaklı bir haber.
Pek ciddiye almamıştım, yanlış bilgilendirme gelmişti bana.

Diyordu ki Fransa’da bir banka dolandırıldı, oradan PKK’ya para gönderildi.

Ya da buna benzer bir haberdi.

"Bana ne" dedim...

Fransa polisi kendi bankasını kimin dolandırdığını isterse bulur, banka dolandırmak o kadar kolay bir iş olmasa gerek, beslediği PKK’ya açıktan verdikleri para yetmedi de şimdi niye dolandırma numarasına yatıyorlar, acaba Fransa bizim PKK ile ilişiğimiz yoktur mesajı mı vermek istiyor… Hepsi mümkün, aklım ermez o işlere. O işlerin uzmanını da yetiştirmiştir o Fransa.

Vaktiyle nasıl ki provokatör Ermeni çeteleri gönderirdi Anadolu’ya, ortalığı birbirine katar, çatışma çıkartırlardı.

Timur ile Beyazıd Han’ı birbirine düşürenler de onlardı.

Bu Fransızlardan uzak durmak lazım.

Niye bunlar aklıma geldi derseniz.

Gürses’le birlikte tutuklananlar için para transferi etmişler diye dedikodu dolaşıyor.

Benzer laflar da Fransa’dan internette dolaştırılınca bir tuhaflık sezdim.

Aklıma Ziraat Bankasının kurucusu Mithat Paşa geldi.

Nasıl akıllı ve yürekliydi. Galata bankerlerinin acımasızlığından Anadolu köylüsünü kurtarmak için sandıklar kurmuş, tam köylünün yüzü gülmeye başlayacak adamcağız hakkında bir tutuklama kararı, gerekçesi de “sahte evrakla zimmetine para geçirmek”!?

İnanılır gibi değil.

Halkın gözünde kurucusunu itibarsızlaştırarak bankayı da güvenilmez yapmaktır bu, böyle bir sonuçtan kim kazanırdı ?

Sonra ne oldu; çöl ortasında Taif zindanında sabah namazını kılarken üzerine çöken beş adamla onu boğdurdular!

Bir daha kimse cesaret edemesin Ziraat Bankası kurmaya diye.

Ta ki, Mustafa Kemal ecnebi tefecileri ve işgalcileri kovana kadar.

Yani bir devrim gerekti Ziraat Bankasını kurmak için.

Şimdi Ziraat Bankasının satışı da gündemde.

İtiraz edecek yürekli sesleri önce hapse atıyoruz.

İhtimaldir ki Mithat Paşa’ya düzenledikleri belge gibi daha bir çok belge bir yerlerde hazırlanmaktadır.

Bana ağır gelen, çok dindar görünen gazetelerde Mithat Paşa dinsizdi, masondu diye onu bir daha öldürmektedirler.

Onlar ne hazindir ki, hatırlamazlar onun ZİNDANDA SABAH NAMAZINDA BOĞARAK ÖLDÜRÜLDÜĞÜNÜ ve HALKINI ECNEBİ ZULMÜNDEN KURTARMAK İÇİN BANKA KURDUĞUNU.

Döndük geldik başa…

Sevgili kardeşim Emin, mahallemin ve Rize’min ve ülkemin yüz akı oğlum, senin nasıl helal süt emmiş olduğunu biz adımız gibi biliriz, sana kara çalmaya kimsenin gücü yetmeyecektir !

derbederin

Altın Üye
müslüm babanın akrabası olabilir mi acaba :eek:
eğer öyleyse geçmiş olsun diyim

VolkaN

Altın Üye

kaptan61ts

New member
Emin Gürses gibi birçok vatan sever Türkiye için çabalıyor.Nezaman Hükümetler bu çabalamadan rahatsız olursa içeri alıyorlar...ergün poyraz NEREDE ....MUHALEFETE hiç mi hiç tahammülü yok.Burası T.C ise Herkes gün gelir verecek hesabı varsa verecek...Başbakan Asmış bir devletiz..Sat i kayır ama verecegin hesabınıda hazırla....

Vtnsvr

New member
Müslüm gürses amcası oluyor oda çok güzel söylüyor.
İyi espri.

Kuva-yı Milliye Kahramanı İpsiz Recep'in Torunu Emin Gürses
Göktürk Fırat - Haber Vitrini

Ümraniye'de bir gecekonduda ele geçirilen patlayıcılarla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınanlar arasında bulunan Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi, İstihbarat ve Psikolojik Savaş Uzmanı Doç.Dr. Emin Gürses, daha sonra tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Doç.Dr. Gürses'in, Kurtuluş Savaşı yıllarında Kuva-yı Milliye hizmetinde çalışmış Rizeli halk kahramanı İpsiz Recep'in torunu olduğu ortaya çıktı.

Doç.Dr. Gürses'in, İpsiz Recep ile yakınlığının üç kuşak öncesine dayandığı belirtilirken, bu akrabalık Rize Nüfus Müdürlüğü kayıtlarında da kanıtlandı.

İpsiz Recep için Rize'de yapılan bir anma törenine katılan Doç.Dr. Emin Gürses, yaptığı bir konuşmada İpsiz Recep'in büyük dedesi olduğunu söylemişti.

İPSİZ RECEP KİMDİR?

İpsiz Recep, Kurtuluş Savaşı yıllarında balıkçı tekneleriyle Kuva-yı Milliye'ye asker ve silah taşımış bir halk kahramanıdır.

Kendi oluşturduğu bir gurup ile düşmana karşı savaşmış ve birçok başarı elde etmiştir.

Vatana olan hizmetleri karşılığı Atatürk tarafından parayla ödüllendirilmek istense de bu parayı kabul etmemiştir.

Sakarya'da bir anıtı bulunan Recep Reis ve silah arkadaşları, doğum yeri Rize'de de halk tarafından unutulmamış ve ismi ve anıları ölümünden sonra da yaşatılmıştır.

İpsiz Recep, Kurtuluş Savaşı'ndan sonra görevini yapmış bir kahraman olarak silahını duvara asmış ve yaptıklarından söz etmeyerek köşesine çekilmiştir.

Geçmişi hatırlatanlara ise

"Biz işimizi tamamladık efendiler. Savaşta dik duran başımızı siyasette eğmeyiz. Tilkinin bu pazarda işi yoktur"

diye cevap vermiştir. İpsiz Recep, yakalandığı tifo hastalığından hayatını kaybetmiştir.

Not:Zaman degişti.Moda artık ihanet,Kurtuluş savaşı kahramanlarının torunları bir şekilde iddianame ortada olmadan tutuklanabilirken şeyh saidlerin torunları ülkeyi yönetiyor.

HTML