Ekran Karti performansindan memnun olmayanlar buyrun :)

Zeytin

Zeytin&Limon
Nedir bu OmegaDriver?

Bagimsiz birkac yazilim muhendisinin ortaya koydugu alternatif driverlar.

Fark nedir?

Bilindigi uzere performans sadece donanimla kazanilmiyor yazilim da bu is icin cok onemli. Driverlari optimize eden bu yazilim muhendisleri normalden ust duzey performans alabiliyor..

Ne vaad ediyor?

Oyunlarda daha fazla fps daha yuksek performans. (Ekran kartinin sinirladigi olculerde)

Zarari varmi?

100u askin pcye kurup test ettim herhangi bir hata goremedim. Tek problemi her grafik karti icin driver bulunamamasi.. ati 4000 serisi icin hala cikmadigini soyleyebilirm. Ama yakin zamanda eger cikar ise ilk kuracaklardan birisiyim.

Nasil indirebilirim?

Resimli Anlatim

Siteden isaretli yeri seciyoruz

Eger ust kisimda yazan seride bir ekran kartiniz var ise bu uyari sizi ilgilendirmiyor.
Ama alt kisimdaki kartlardan birine sahipseniz v.3.8.252 veya daha eski bir surumunu yuklemeniz gerekmekte.

Eger ekran kartinizin WDM driveri var ise Omegadriver lar bunu desteklemez.
Ati kartlarda olan bu problem atinin kendi sitesinden indireceginiz WDM driver ile cozulecektir.

Umarim isinizi gorur.
Lamagro & :hhman:

seloboy

New member
bende fx5500 256 mb 128 bit pixel shader 2.0 ekran kartı var. omega sürücüsünü yüklerken tam bitime yakın ekran bozulmaşarı(artifact) oluyor ve pc kitleniyor. pc açıldıktan 2 saniye sonra yine ekran bozulmaları(artifact) oluyor yine kitleniyor. acaba neden sebebi ne olabilir acaba?

biosta fastwire falan hepsi açık.

Zeytin

Zeytin&Limon
bende fx5500 256 mb 128 bit pixel shader 2.0 ekran kartı var. omega sürücüsünü yüklerken tam bitime yakın ekran bozulmaşarı(artifact) oluyor ve pc kitleniyor. pc açıldıktan 2 saniye sonra yine ekran bozulmaları(artifact) oluyor yine kitleniyor. acaba neden sebebi ne olabilir acaba?

biosta fastwire falan hepsi açık.
İşletim sisteminiz nedir? Bir bakayım.

seloboy

New member
katılımsız derken? benim xp orjimalleştirilmiş yani yeşil yazıyla "Genuine" yazıyor.
ama orjinal xp cd'si değil, yan sanayi :)
cd'nin ek olarak otomatik kurduğu driverlardan dolayımı oluyor yoksa.(gerçi hiç birşey kurmuyorki sadece antivirüs, mtu sözlük ve ccleaner kuruluyor)

Zeytin

Zeytin&Limon
katılımsız derken? benim xp orjimalleştirilmiş yani yeşil yazıyla "Genuine" yazıyor.
ama orjinal xp cd'si değil, yan sanayi :)
cd'nin ek olarak otomatik kurduğu driverlardan dolayımı oluyor yoksa.(gerçi hiç birşey kurmuyorki sadece antivirüs, mtu sözlük ve ccleaner kuruluyor)
Windows saf haliyle kurulmuyorsa, eger yaninda herhangi bir program veya driver da kuruyorsa, bu surumler katilimli surumler oluyor.

Bu surumler icinde windowsun bazen gerekli olan suruculeri cikartilabiliyor. Sorununuz bu yuzden olabilir. Isletim sisteminizi windows xp nin orjinal(katilimsiz) haline cevirirseniz bu suruculeri rahatlikla kullanabileceginizi umuyorum.