DVDrom DVDoyunu okumuyor !!!!!

cankurt07

New member
:vurArkadaşlar yeni bir DVD oyun aldım , fakat notbook PC deki DVD romum DVD boş görüyor başka PC de denedim DVD gayet güzel çalışıyor..ilk etapta kendi DVDROMDA bir arıza olabileceğini düşündüm fakat diğer bütün DVD ve CD lerimi rahat ve sorunsuz bir şekilde çalıştırıyor formda arattım fakat bulamdım çözümünü..yardımcı olursanınız sevinirim :vur:vur:vur

eros1905

New member
Evet arkadaşım bende şuan O problem le başbaşayım

Benim Leptop ' ın Markası Toshiba seninki nedir?

sil3nttr

New member
bende de toshiba laptop var. matshita marka dvdrw var ustunde. son zamanlarda dogru duzgun hicbi dvdyi okumuodu ben de aldim kolonyayi doktum gozluklerimi sildigim mendile hafifce sildim simdi super calisio :)

eros1905

New member
Yok dostum benimki 2.200 ytl 2008 tohsiba da Yinede okumuyor yeni eski alakası yok yani....:):)

yazanomer

New member
arkadaslar +/- olayina dikkat edin bazi dvd-rom' lar dvd secer,

arti ise arti, eksi ise eksi dvd kullanarak bu sorunun utesinden gelebilirsiniz
dvd' lerin uzerinde DVD-RW veya DVD+RW olarak adlandirilmalar gorursunuz, ki sizin writer' iniz ne ise onu kullanmalisiniz, yoksa bu sekilde sorunlar ile karsilasirsiniz

peki +/- dvd nedir??

DVD-RW ve DVD+RW arasındaki onemli diyebilecegimiz unsur "loseless linking" teknolojisidir.
bu "+" diskleri video amacli ev kullanimina uygun hale getirmek icin gelistirilmisitir bir teknolojidir,

bahsettigimiz tekonloji sayesinde "+" disklere video, degisken veri akis hiziyla kodlanabilir.
bu sayede sabit hizda ust uste yapilan kayitlarda veriler arasinda olusan kopukluklar arti dvd' lerde olusmaz,

bu da video kaydedilen disklerin evlerdeki oynaticilarda sorunsuz oynatilabilmesini saglar.

kolay gelsin

cankurt07

New member
bendekide ACER marka notbook yani şimdi bu DVD çöpe diyorsungit yeni oyunu al ve + mı - mi olduğuna bak çok makul bir cevap kafamdaki bütün sorulara cevap buludum saol arkadaşım yazanomer

yazanomer

New member
yo dvd' leri atmana gerek yok elinde baska bir pc varsa onunla okutmayi dene nasilsa makineye yuklemeyecegiz writer' ina gore dvd' ye kaydet veya bilgisayari olan arkadaslarindan birinde bu islemi yapabilirsin

kolay gelsin

visi0n

ѕтαη∂.ву &
+R / -R oLayLarı var +/-'yi , -/+'yı okumaz Combo ise çalısır ama anlasılan seninki combo degil..

HTML