DVB Dream kumanda ayarlama

mchasso

New member
arkadaşlar DVB Dream de kumanda ayarlama nasıl yapılıyor? TV kartım Inca IT-AD40X

Şimdi programın uyumlu olduğu kumandalar:
Anir Multimedia Magic
ATI Remote Wonder,
Creative Live
FlyVideo 3000
Hauppage WinTV
Keyboard
LIRC Basic Devices
Pinnacle PCTV
Redlink 105 TV
Soundblaster Audigy 2
Twinhan(INCA, Skyvision, Visionplus vs...)
WinFAST 2000 XP Deluxe
WinLirc (SkyStar 2)

Programın Kurulumu:
http://rapidshare.com/files/1481290/uICE.rar adresinden indireceğiniz uICE 2.34 programını setupa çift tıklayarak kurun (içinde cracklemek için anlatımı var.). Ama programı çalıştırmayın, çalışırsa kapatın. Kurulum bittikten sonra Download uICE adresinden indireceğiniz USB kumanda desteği programcığını kurun. Kurulum bittikten sonra çıkan kutucuğa evet diyerek uICE programını başlatın.

Programın Ayarlanması:
(BÜTÜN AŞAĞIDAKİLER YAPILIRKEN KULLANMAK İSTEDİĞİNİZ PROGRAM AÇIK OLMALIDIR)
Ayrıca arada sırada uICE'da Apply diyerek yaptıklarınızı kaydetmenizi öneririm.
Program açıldıktan sonra çıkan kutulara evet diyerek internetten yeni sürümleri aramasına izin verin. Karşınıza şöyle bir ekran çıkar:

Kumandası USB olanlar USB Human Interface
Kumandası SkyStar2 olanlar WinLIRC
Kumandası Pinnacle'ın olanlar Pinnacle PC TV
Kumandası Hauppage olanlar Hauppage WinTV vs.vs.vs
seçeneklerini seçecekler.

Daha sonra programın startupta gizli başlamasını isteyenler general options'a gelerek start with windows ve hide on startup seçeneklerini işaretleyebilirler.

Şimdi sıra geldi kumanda tuşlarını programa tanıtmaya:
Öncelikle hardware setupa gelerek intialize demeniz gerek. Bunu yaptıktan sonra command bölümünde boş bir yere tıklayarak new remote control demeniz gerek, daha sonra tuşun ismini yazacaksınız. Sonra resimdeki gibi learn single button diyeceksiniz.

Çıkan pencerede tuşun ismini tekrar yazıp, kumandada kullanmak istediğiniz tuşa basacaksınız ve bütün tuşlar için aynı işlemi uygulayacaksınız.
Bu tanıtma işlemi bitince actions bölümüne gireceksiniz ve kumanda tuşlarınızı göreceksiniz. Burada sağ tarafta boş bir alan göreceksiniz boş değilse onu silin ve yeni add new action deyin. Eğer bir programdan bir klavye tuşunu kumandaya atamak istiyorsanız name bölümüne tuşun adını yazın resimdeki gibi keystroke to application deyin istediğiniz programı filename'den seçin, daha sonra keystroke'u seçin ve autokey capture'a basın, istediğiniz klavye tuşuna basın, oldu bitti.

Ben ProgDVB'de istediğim tuşlara önce settings>controls'dan klavye tuşu atadım örneğin osd ana menü için U tuşunu atadım, daha sonra bunu yukarıda anlattığım gibi keystroke ile uICE'a tanıttım. Eğer kumandaya her bastığınızda aşağıda bastığınız tuşun ismini görmek istemezseniz actions bölümünde her tuş için disable osd seçeneğini seçmelisiniz. Ayarları yaptıktan sonra file>save as'den ayarlarınızı kaydetmenizi öneririm. Bunları yaptıktan sonra hide deyin ve ayarını yaptığınız programı açın. Ve kumandanızı kullanın