dream de newcam yardım

ogretmen63

New member
newcam i dream de nasıl kuracağız Ben bir link bulamadım Softcam den yüklemeye çalıştığımda hafıza yetersiz diyor ancak management den baktığımda ne oyun nede başka cam yüklü sadece iadyn yüklü. Newcam ile yeni bir server a bağlanacağım bilgiler mevcut ancak başaramıyorum. Server sahibi Sharemax programı ile yükletmeyi denedi ancak olmadı. Cihazda PLi yüklü. Ayrıca bilgisayardan cihazın ip sini yazıp içine giriyorum ancak root da heryer boş görünüyor.

aytacakoz

New member
sen bastan cihazı bi fabrika ayarına getir hafıza boşalsın sonra medunden sadece newcam i kur ftp ile dreame baglan var - tuxbox - config - newcamd klasörünün içindeki newcamd.conf u editle cws satırına sana verilen satırı yaz olay bitmiştir. newcamd klasörü yoksa kendin oluşturup netten buldugun newcamd.conf uda editleyip atabilirsin..

ogretmen63

New member
aşağıdaki bilgiyi borddan alıp var/tuxbox/config/newcamd/newcamd.conf dosyasının içini silip yapıştırdım. Ancak cihaz newcam "cannot decode" mesajı veriyor ve açmıyor. Hem tekli port için hemde multiple için ayrı ayrı dosyayı editledim ikisinde de olmadı. Cihazda şu an gbox da yüklü. Bilumum reset ve elektrikten aç kapa denedim ama nafile. yapıştırdığım bilgiler aşağıda:

DEMUX_API = 2
BOX_TYPE = DM7000
CONTROL_WORD_DEVICE = CA
CA_API = 2
GTX_OUTPUT_MODE = 16
PMT_UPDATE_WATCH = yes
EMU = yes
PREFER_EMU = yes
DISABLE_CAM = yes
CAM_CASYS = 00
AU = yes
SHOW_ALL_CA_SYSTEMS = no
OSD = none
OSD_WEB_LOGIN = root:dreambox
DEBUG_ECM = no
DEBUG_EMM = no
DEBUG_CWS = no
DEBUG_CAM = no
DEBUG_CAM_HEX = no
SHOW_CW = no
SHOW_PAT = no
SHOW_PMT = no
SHOW_ECM = no
SHOW_CAT = no
SHOW_EMM = no
SHOW_CWS_ECM = no
SHOW_CWS_EMM = no
EMM_REPORT_WRONG_SIG = no
OSD_WAIT_TIME = 2000
DEFAULT_CW_DELAY = 500
RELOAD_CONFIG_ON_ZAP = yes
RELOAD_KEYLIST_ON_ZAP = yes
CWS = uds 0 local local
CWS = dreambox 10001 root dreambox 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 lan cardserver
CWS = server port kullanıcıadı şifre 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 lan cardserver
CWS_CONNECT_TIMEOUT = 20
CWS_INCOMING_PORT = 12000
CWS_DEBUG_PORT = 12001
ADMIN_PASSWORD = secret 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00

Elbette CWS bölümünde bana verilen bilgiler yazılı. Yardımcı olursanız sevinirim.

oldwolf

New member
merhaba arkadaşım öncelikle key editleme için iki yol var

1- ftp ile pcden boxa bağlanıp key dosyasını çıkartıp editlemek.

2- menüye girip plugins bölümünden tuxbox comander'i install edip daha sonra kumandadan sarı tuşa basıp plugins bölümüne girin tuxbox commander üzerine gelip ok tuşuna basın var / keyse girin editleyeceğiniz dosya üzerine gelin kumandadan 4 tuşuna basın key dosyası açılır kumanda yardımı ile değişen keyleri girip kaydedip çıkın

2ci yolla key editlemenin resimli açıklama ile yapıldığı bir başlığı alttaki linkte görebilirsiniz.

http://hackhell.com/showthread.php?p=2328782#post2328782

HTML