Dil eğitimi ve ülke acente seçimi.......

hyltlord

New member
selam;

yurt dışı eğitim ile ilgili açtığınız konuları inceledim. Açıkcası kafam biraz daha karıştı. bilgi olarak bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.

öncelikle kendi beklentimi şöyle özet geçeyim;

ben 6 aydan az olmamak kaydıyla yurt dışında dil(ingilizce) eğitimi almayaı planlıyorum. Hatta somut girişimlerede başladım.
Lise mezunuyum ve alacağım eğitimi herhangi bir akademik kariyer için kullanmayacağım. Tek derdim dil öğrenmek ve bunu iş ve kişisel kariyer hayatında kullanmak.
daha açık söylemek gerekirse ufkumu genişletmek. Planladığım bazı hedeflere ulaşmak için önce ingilizce öğrenmem gerekiyor. Ve sıfırdan öğrenmek istiyorum.
Zaten teknik ingilizceyi saymazsak diyolog olarakta sıfırım. Birçok acente ile görüşmeler yaptım/yapıyorum ve yurt dışında yaşayan kuzenimlede görüşerek y. zellanda üzerine yoğunlaştım.

ingiltere,kanada,avusturalya,abd vs ülkeler bu söktörde öğrenciye doydukları için vize teferruatı ve fiyat olarak işi biraz abartmışlar. ikinci alternatifim ise malta.
ikinci alternatif(malta) ulaşım kolaylığı ve sıcak bir akdeniz ülkesi olması itibariyle avantajlı. fakat yerel halkın 2 dil konuşması ve netten araştırabildiğim kadarıyla
konaklama ve çalışma(part time) imkanları bakımından geride kalıyor.Yaklaşık üç aydır araştırıyorum ve firmalarla görüşüyorum. Bu sürede benim anladığım
ingilizceyi gerçek anlamda öğrenmek istiyorsan minimum 6 aylık bir eğitim alman gerektiği. Aldığın eğitimi pratiğe dökmek için, ilk şart yabancı bir ev arkadaşı seçeceksin ve mümkünse
part time bir iş bulup sürekli pratik yapacaksın. Görüştüğüm firmalara türk öğrencisi olmayan bir ülke veya okul varmı diye sordum. Maalesef yanıtını aldım:)

Bu eğitim için gerekli maddi olanaklarımı ayarladım, kısmetse bu hafta pasaportta çıkartacağım.

kafamın karıştığı nokta ise hangi firma hangi okul? sonuçta istanbulda onlarca firma var. Ama görüştüklerimin çoğu bana güven vermedi açıkçası. Seçim yapacağım
ülkeyide henüz net olarak belirlemiş değilim.

vediğiniz bilgilere bakılırsa deneyimleriniz fazla. bana bu anlamda tercih yaparken ülke ve firma konusunda önerebileceğiniz alternatifler veya yurt dışında eğitim almış dönmüş deneyimlerinden faydalanabileceğim
arkadaşlar var ise beni bilgilendirebilirseniz çok sevinirim.

AngeL Of Death

Wishmaster
ÖnceLikLe merhaba,

Size kendi tecrübeLerimden özetLe öneriLerde buLunacağım.

İngiLterede London School of Business'da uzun dönem diL eğitimi aLdım.

İngiLtere diL eğitiminde yabancıLarın ağırLıkta olduğu bir yer..Uzak doğulu, Türk ve Kolombiya ağırlıkLı öğrenciLer geneL oLarak İngiLtereye gidiyor..
Londra dışındaki şehirLerdeki diL eğitiminde ise konuşma aksanından ve ortamından yana sıkıntıLar oLuyor..Bütün bunLara iş buLamama,Türk öğrenciLerin aymazLıkLarı,ingiLtere hükümetinin part time çaLışma süreLeri iyice aşağıLara çekmesi gibi faktörLer de ekLenince.İngiLtere de diL öğrenmek oLdukça zor bir haL aLıyor..Sonuç oLarak ingiLtereye giden öğrenci diL eğitimini yarıda bırakıp üLkede kaçak çaLışmaya ve yaşamaya başLıyor..

BunLar dışında kaçak çaLışan hintLi,pakistanLı ingiLizce öğretmenLeri vs de mevcut.

İngiLtere güzeL bir üLkedir fakat diL eğitimini aLmanızı tavsiye etmem.

DiL eğitimi aLınacak en güzeL üLke Amerika'dır bana göre..Giden birkaç arkadaşım oLdu.OLdukça memnunLar.Ama oradaki hayat pahaLıLığı,Amerika vizesi aLma zor oLduğu için geneLLikLe zengin insanLarın tercih ettiği bir üLke amerika.Work and traveL diye bir seçenek var fakat onun vizesini aLmak da pek koLay değiL.

Bu iki üLke haricinde diL eğitimi aLınabiLecek en güzeL seçenek Kanada'dır bence..Bazı özeLLikLeri gerçekten güzeL.Eğer iyi bir eğitim aLmak istiyorsanız bu seçeneği göz ardı etmeyin derim.

Kanada'da okuyan arkadaşLarımız var.MutLaka onLar da sana okudukLarı okuLLar ve şartLar hakkında biLgi verecektir.Bende eLimden geLdiğince sana yardımcı oLmak isterim.Seni bu konuda biLgiLendireceğim.

Diğer seçenekLer arasında sana önerebiLeceğim en iyi üLke AvustaLya ve Yeni ZeLanda'dır..Oradaki yaşam şartLarı ve eğitim konusunda bu üLkeLerin sana uygun oLacağını düşünüyoruö..MaLta'da kaLiteLi bir eğitim aLacağını zannetmem.BiLdiğim kadarıyLa MaLta yoğunLukLa ortadoğu ve afrikadan geLen öğrenciLerin eğitim gördüğü bir üLke.

Bence sen Kanada-AvustraLya-Yeni ZeLanda arasında bir seçim yapmaLısın..Tabi seçim yapmak koLay değiL ve doğru okuL ve maddi imkanLar senin için beLirLeyici oLacaktır.

Ben okuL ve fiyatLar konusunda senin için bir araştırma yapacağım,en kısa sürede seni biLgiLendireceğim.

İyi forumLar..

hyltlord

New member
öncelikle verdiğin bilgiler için teşekkürler. Ama daha fazlasını bekliyorum şimdiden söylimm. Yalnız kanada, avustralya y. zellanda arasında tercih yapmam gerekse o şimdiden belli.(y. zellanda) Daha net birşey söyleyeyim. Vize prosüdürlerini acentelere sordum ve araştırdım. Sırf bu yüzden neredeyse bu işten vazgeçecektim.

okul ve vize masrafını peşin istiyorlar tamam(vize elbette garanti değil. okul ücreti ise vize ok. den sonra alınıyor)

bankada eğitim süresine göre 6 ay 1 yıllık gider masrafı kadar teminat isteniyor. oda tamam

varsa araç, ev gayrimenkul tapusu beyan edilecek onada eyvallah.

bunlarla bitmiyor.

okul gönderecekse gerekli evraklar.

çalıştığın firma gönderecekse(ki bu çok istisna) imza sürküleri vs.

benim gibi yok kardeşim ben şuan biryerde maaşlı çalışmıyorum ''home office'' çalışıyorum. ekonomik durumum müsait Bankada yeterince paramda var üzerime gayrimenkulümde var çok şükür ağır veya kalıcı bir rahatsızlığım yok. Neyse parası ödeyip yabancı dil öğrenmek istiyorum. Diyorsan zıctınnn.

avrupanın gözünde biz 3. dünya ülkesiyiz ya, bu adam gelip burada göçmen olursa, bize yük olursa diye düşünüyorlarki. Tüm yukarıdaki şartlar el verse dahi daha extradan birsürü döküman isteniyor.

bu prosöürü ilk öğrendiğimde ne yalan söyleyeyim çok canım sıkıldı. Başlarım böyle işe dedim. Sanki ben ingiltere,kanada,avustralya,abd vs. delisiyim.

benim Tek derdim dil öğrenmek. bu işide ülkemde bulunan birsürü para tuzağı kursa gidip(ki gittimde) yarım yamalak birşeyler öğrendikten sonra pratik yapma(işin özü bu aslında) şansın olmadıktan sonra ve buna mecbur kalmanda önemli. Öyle başladığın noktaya üzerine üç beş birşey koyup geri dönersin. Misal turizm sektöründe çalışıyor olsam sorun yok. Veya yapancı bir firmanın türkiyedeki ofisinde yine yabancı elemanların bulunduğu bir ortamda vs. Yurt dışında eğitim alma isteğimin tek sebebi budur aslında. Muhakkak farklı artılarıda olacaktır ama çıkış noktam bu.

sonuç olarak vize prosüdürleri aşırı olan öğrenciye doymuş, birtarafları şişmiş ülkelere en azından ilk aşamada gitmeyi pek düşünmüyorum açık konuşmam gerekirse..

o yüzden y. zellanda, malta türü ülkelere yöneldim sonuçta aynı sertifikalar verilecek. Embassycess,kaplan,LSI vs.

yinede tüm bu edinebildiğim bilgiler net ortamından, Türkiyedeki acentelerden ve 2., 3. ağızdan şahıslardan öğrenebildiklerim. Elbette dil eğitimine yurt dışına gitmiş, arkadaşların ilk ağızdan aktaracakları olumlu yada olumsuz tüm deneyimleri benim için daha fazla önemli. Bu anlamda tüm katkılara açığım..

AngeL Of Death

Wishmaster
Kanada'da diL Eğitimi hakkında bir araştırma yaptım ve en ucuz şu okuLu buLdum;eğitim süresine göre gerçekten iyi bir fiyat bence.FiyatLara bir bakın,konakLama işini bir şekiLde haLLedersiniz,kanada'da birçok türk öğrenci buLunmakta..

Kayıt parasının vizeden önce aLınıp aLınmadığı iLe iLgiLi kendi siteLerinde bir biLgiye rastLamadım..Bu diL okuLuna kayıt yapmak için bir danışmanLık firmasından biLgi topLamanız sizin için faydaLı oLacaktır.

Learn English at St Giles International in the UK, USA, Canada and Brazil

Kanada-Vancouver

Kampanya Fiyatı

Haftada 20 saat ders,

36 hafta eğitim(8,4 ay) = 4939 Kanada DoLarı(7,882 TL)

Diğer kayıt masrafLarı:320 Kanada DoLarı

HaftaLık KonakLama

AiLe Yanı:211 Kanada DoLarı
Yurt:300 Kanada DoLarı

hyltlord

New member
Kanada'da diL Eğitimi hakkında bir araştırma yaptım ve en ucuz şu okuLu buLdum;eğitim süresine göre gerçekten iyi bir fiyat bence.FiyatLara bir bakın,konakLama işini bir şekiLde haLLedersiniz,kanada'da birçok türk öğrenci buLunmakta..

Kayıt parasının vizeden önce aLınıp aLınmadığı iLe iLgiLi kendi siteLerinde bir biLgiye rastLamadım..Bu diL okuLuna kayıt yapmak için bir danışmanLık firmasından biLgi topLamanız sizin için faydaLı oLacaktır.

Learn English at St Giles International in the UK, USA, Canada and Brazil

Kanada-Vancouver

Kampanya Fiyatı

Haftada 20 saat ders,

36 hafta eğitim(8,4 ay) = 4939 Kanada DoLarı(7,882 TL)

Diğer kayıt masrafLarı:320 Kanada DoLarı

HaftaLık KonakLama

AiLe Yanı:211 Kanada DoLarı
Yurt:300 Kanada DoLarı

peki vize ile ilgili istenilen şartlarla ilgili bilginiz varmı.?

mesela avustralya için değişmedi ise 25.09.2010 için aşağıdaki gibiydi;

AVUSTRALYA ÖĞRENCİ VİZESİ EVRAKLARI

Kayıt yaptırdığınız program sonuna kadar geçerli pasaport.
Eğer gideceğiniz program 1 yıldan daha kısa zaman da ise, en az 1 yıl geçerli pasaport

Pasaportunuzun ilk dört ve son sayfasının fotokopisi

Vize ücreti 799.00 TL dir.

Eğer varsa eski pasaportlarınız
Arka Fonu beyaz olan 4 adet 45 mm x 35 mm boyutlarında yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf.
Nüfus Cüzdanı örneği

Vize başvuru formu (xxxxx xxxxxxxxxxxxx yetkilileri tarafından doldurulur.)

Kayıt yaptırılan okuldan kabul mektubu. Kabul mektubunuzda;
Kursun başlangıç ve bitiş tarihleri
Haftalık ders saati
Okul ve Konaklama Ücreti makbuzu
Konaklama detayları yer almalıdır.
En son mezun olduğunuz okula ait mezuniyet belgeniz ve transkript fotokopileri. Eğer hala eğitiminize devam ediyor iseniz okuldan alınmış güncel tarihli öğrenci belgesi. Daha önce katıldığınız tüm kurslara dair sertifikalar

Avustralya’da tüm giderlerinizi karşılayabileceğinizi gösteren ilgili dokümanlar;
—Size ve ailenize ait banka hesap cüzdanı ( en az 3 ay hesapta beklemiş para ) ve kredi kartı fotokopileri
—Eğer gayrimenkulleriniz var ise ilgili tapular, araba ruhsatı fotokopileri
—Eğer kirada oturuyorsanız, kira gelirinizi gösteren belgeler
—Ailenizde geçiminizi sağlayan kişilerin maaş bordroları

Giderlerinizi aileniz karşılayacak ise, giderlerinizi karşılayacağını belirten konsolosluğa hitaben yazılmış mektup

Erkekler için askerliğini yapmış ise yaptığını gösteren belge. Askerliğini tamamlamamış olan kişiler için askerlik tecil belgesi

18 yaşından küçükler için anne ve babadan noter tasdikli muvakkatname.

Evli kişiler için Evlilik Cüzdanı fotokopisi

Sizin ve ailenizin (sizinle beraber Avustralya'ya gelmese dahi ) kimlik fotokopileri (Aslı gibidir ibaresi olmalı)
Cumhuriyet Savcılığından Sabıka Kaydı ve vukuatlı aile nüfus kütük kaydı örneği
Ülkede kalış sürenizi kapsayacak seyahat ve sağlık sigortası

AngeL Of Death

Wishmaster
-Okuyacağınız okuldan kabul yazısı

-Okul ücretlerini ödemek ve okulun yakınlarında yaşamak için yeterli paranız olduğuna dair kanıt

-Başvurunuzda, bizzat yazacağınız bir Öğrenim Planı bulundurmanız gerekmektedir.

Yaklaşık bir sayfa kadar olan bu yazıda, aşağıdaki hususları ortaya koymalısınız:

1 ] Kabul edildiğiniz okulda ve programda öğrenim görmek üzere niçin Kanada’ya gitmek istiyorsunuz;
2 ] Genel öğrenim ve kariyer hedefleriniz ve Kanada’daki öğrenim sizin bunları başarmanıza nasıl katkıda bulunacak;
3 ] Bilmemizi(konsoLosLuk) istediğiniz ilave faktörler (aile, mali, deneyim vs).

- Kanada’da öğrenim görmeyi planlayan her bir kişi için, İngilizce veya Fransızca olarak, Öğrenci İzni Başvurusunu doldurunuz ve gönderiniz (eğer bir küçük yalnız olarak gidiyorsa, küçük adına form doldurulmalı ve sunulmalıdır).

- Her kişi için geçerli bir uluslararası seyahat pasaportu sununuz. Çocuklar, eşlik eden ana-babanın pasaportuna yazılabilir.

- Gereksinimlere uygun olarak fotoğrafları sununuz.

- Gerekli başvuru ücretini ödeyiniz. Başvurunuz reddedilirse ücret iade edilmeyecektir.

- Öğrenim için Kanada’ya gelen çocukların, varış eyaletinde reşit oluncaya kadar velayet kanıtına ihtiyaçları vardır. Bu yaş eyaletten eyalete değişir. Alberta, Manitoba, Ontario, Prince Edward Island, Quebec ve Saskatchewan’da 18 yaşın altındaki, British Columbia, New Brunswick, Newfoundland ve Labrador, Nova Scotia, Northwest Territories, Nunavut ve Yukon’da 19 yaşın altındaki çocukların velayet formuna ihtiyacı vardır. Bir Kanada vatandaşı veya daimi oturma iznine sahip kişiye tam velayet veren Noter Onaylı Velayet Beyanı – Ana-baba / Veliler formunu sunmalısınız. Öğrencinin Kanada’da kalışı esnasında tam velayeti üstlenen, asgari 19 yaşında olan seçilmiş Kanada vatandaşı veya daimi oturma iznine sahip kişi tarafından verilen noter onaylı Velayet Beyanı – Veli formunu da sunmalısınız. Not: Usulüne uygun doldurulmuş bir Velayet Beyanı – ana-baba/vasi veya veli formu veriyorsanız, bu münferit formları vermeniz gerekmez.

-Kanada’da öğrenim göreceğiniz kurumdan kabul yazısı. Bu yazı, faks veya fotokopi olabilir.

-Finansal kaynaklarınıza dair kanıtları sununuz.

Formların fotokopilerini kullanabilirsiniz. Tüm formlar İngilizce veya Fransızca doldurulmalıdır. Yukarıda belirtilen tüm unsurları bir paket halinde birlikte sunmalısınız. Kanada’daki okulunuz veya öğrenim kurumunuz, size kabul yazısı göndermelidir, böylece onu, vize başvurunuza ekleyebilirsiniz.

http://www.canadainternational.gc.ca/turkey-turquie/visas/study_permits-permis_etudes.aspx?lang=tur

hyltlord

New member
şimdi benim vize kısmıyla ilgili sıkıntım şu; bordrolu çalışmıyorum ve öğrenci değilim. Bu şekildede başvuru yapılabiliyor fakat vize alma şansı azalıyor. En kötü iş yaptığım bir kaç firma ile konuşarak kendi ssk pirimlerimi ödeyip, Çalışıyor olarak gösteririm ve mktubuda alırım. Fakat ticaret odası sicil kayıtlarından imza sürkülerine kadar isteniyor. Bilmiyorum artık bir kaç firmaile konuştum bakalım sorun olacakmı. Ayrıca benim durumumdaki biri için vize şartları bir miktar daha fazla gibi hatırlıyorum(aşağıda yazdığı gibi)...!

Kanada Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Belgeler

(6 aydan kısa süreli okul kaydı yaptıran öğrenciler için)

En az 6 ay geçerlilik süresi olan pasaportunuz, varsa eski pasaportlarınız

Son 6 ay içinde çekilmiş, 2 adet vesikalık fotoğrafınız (Fotoğrafın arka fonu beyaz ve yüzünüz doğrudan fotoğraf makinesine bakar şekilde olmalıdır.)

Vize ücretinin yatırıldığına dair banka dekontunun aslı (Vize ücretini herhangi bir Garanti Bankasına, Garanti Çankaya Şubesi 9091287 no’lu hesaba yatırınız. Vize ücreti; tek girişli vize için 75 CAD, çok girişli vize için 150 CAD’dır.)

Gideceğiniz eğitim kuruluşundan alınmış kabul mektubu ve proforma fatura (İdealist tarafından getirtilecektir.)

Öğrenciliğiniz devam etmiyorsa son diplomanızın veya çıkış belgenizin fotokopisi

Halen öğrenciliğiniz devam ediyorsa öğrenci belgeniz. Tatil dönemi dışında yurtdışına gidecekseniz okulunuzdan alınmış, eğitiminizden izninizin olduğunu belirten mektup.

Kanada’da kalacağınız sürece masraflarınızı karşılayabileceğinizi kanıtlamanız için gereken belgeler:
Size ve/veya anne, baba, eş, kardeşe ait;
- Son bir yıla ait banka cüzdanları veya hesap hareketlerini gösterir banka ekstreleri
- Maaş bordroları veya iş sahibi iseler işyeri ile ilgili evrakların fotokopisi (Ticaret Odası faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi)
- Malvarlığı varsa tapuların, araç varsa ruhsatının fotokopisi
- Kira geliri varsa kontrat fotokopisi

Çalışıyorsanız, son 3 aya ait maaş bordronuz, işyerinizden izinli olduğunuzu ve döndüğünüzde işinize devam edebileceğinizi gösterir mektup (İşyerinize ait Ticaret odası faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi fokokopileri eklenecektir.)

İngilizce öğrenmek için herhangi bir dil kursuna gittiyseniz aldığınız sertifikanın fotokopisi, sertifika almadıysanız kursa devam ettiğiniz tarihleri gösteren ve seviyenizi açıklayan bir mektup, herhangi bir dil yeterlilik sınavına girdiyseniz (TOEFL, IELTS vb) alınan skoru gösteren belge

Cumhuriyet Savcılığı’ndan alınacak sabıka kaydı

Ziyaretçi Vizesi Başvuru Bormu, Ek Aile Bilgi Formu, Eğitim ve İş Geçmişi Formu (İdealist’te mevcuttur, İngilizce veya Fransızca doldurulacaktır)

18 yaşın altındaki öğrenciler için anne ve babadan alınmış, noter onaylı muvaffakatname ayrıca Kanada’da çocuğun mesuliyetini üstlenen kişi veya okuldan alınacak yazılı belge

Üzerinde başvuru formunda belitilen adresinizin yazılı olduğu A4 ebadında bir adet zarf

(6 ay ve üzeri bir süre için okul kaydı yaptıran öğrenciler için)

Kanada’da kalacağınız sürece geçerlilik süresi olan pasaportunuz, varsa eski pasaportlarınız

Son 6 ay içinde çekilmiş, 4 adet vesikalık fotoğrafınız (Fotoğrafın arka fonu beyaz ve yüzünüz doğrudan fotoğraf makinesine bakar şekilde olmalıdır.)

Vize ücretinin yatırıldığına dair banka dekontunun aslı (Vize ücretini herhangi bir Garanti Bankasına, Garanti Çankaya Şubesi 9091287 no’lu hesaba yatırınız. Vize ücreti; 125 CAD’dır.)

Gideceğiniz eğitim kuruluşundan alınmış kabul mektubu ve proforma fatura (İdealist tarafından getirtilecektir.)

Öğrenciliğiniz devam etmiyorsa son diplomanızın veya çıkış belgenizin fotokopisi

Halen öğrenciliğiniz devam ediyorsa öğrenci belgeniz. Tatil dönemi dışında yurtdışına gidecekseniz okulunuzdan alınmış, eğitiminizden izninizin olduğunu belirten mektup.

Kanada’da kalacağınız sürece masraflarınızı karşılayabileceğinizi kanıtlamanız için gereken belgeler:
Size ve/veya anne, baba, eş, kardeşe ait;
- Son bir yıla ait banka cüzdanları veya hesap hareketlerini gösterir banka ekstreleri
- Maaş bordroları veya iş sahibi iseler işyeri ile ilgili evrakların fotokopisi (Ticaret Odası faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi)
- Malvarlığı varsa tapuların, araç varsa ruhsatının fotokopisi
- Kira geliri varsa kontrat fotokopisi

Çalışıyorsanız, son 3 aya ait maaş bordronuz, işyerinizden izinli olduğunuzu ve döndüğünüzde işinize devam edebileceğinizi gösterir mektup (İşyerinize ait Ticaret Odası faaliyet belgesi,vergi levhası, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi fotokopileri eklenecektir)

İngilizce öğrenmek için herhangi bir dil kursuna gittiyseniz aldığınız sertifikanın fotokopisi, sertifika almadıysanız kursa devam ettiğiniz tarihleri gösteren ve seviyenizi açıklayan bir mektup, herhangi bir dil yeterlilik sınavına girdiyseniz (TOEFL, IELTS vb) alınan skoru gösteren belge

Cumhuriyet Savcılığı’ndan alınacak sabıka kaydı

Kanada’da seçtiğiniz okulun eğitim ve meslek hayatınızın hedeflerine uygunluğunu dile getiren ve Kanada sonrası için yaptığınız planları açıklayan bir Niyet Mektubu

Okul Québec eyaletinde ise Certificat d’Acceptation du Québec (İdealist tarafından getirtilecektir.)

Öğrenci Vizesi Başvuru Bormu, Aile Bilgi Formu, Eğitim ve İş Geçmişi Formu (İdealist’te mevcuttur, İngilizce veya Fransızca doldurulacaktır)

18 yaşın altındaki öğrenciler için anne ve babadan alınmış, noter onaylı muvaffakatname ayrıca Kanada’da çocuğun mesuliyetini üstlenen kişi veya okuldan alınacak yazılı belge

Üzerinde başvuru formunda belitilen adresinizin yazılı olduğu A4 ebadında bir adet zarf

AngeL Of Death

Wishmaster
Vize vermek sadece vize memurunun takdirinde oLan birşeydir..En başta aradıkları şey samimiyet.OnLarın akLında soru işareti yaratmıyorsan vizeni en kısa sürede aLıyorsun.

Sendeki en büyük eksikLik bordroLu çaLışmıyor oLman.

Eğer birkaç ayLık birşeyse sorun oLmaz ama uzun zamandır böyLeyse mutLaka dikkatLerini çekecektir..

hyltlord

New member
uzun zamandır bordrolu çalışmıyorum(yaklaşık 5 yıldır). Aslına bakarsan bundan sonra maaşlı bir işte çalışmayıda düşünmüyorum. Öncesinde medya,parakende,telekomünikosyon sektörlerinde faaliyet gösteren ve herkezce bilinen birçok firmada çalıştım. Bu işleri dışarıdan daha yüksek karla yapmak ve başında biri olmaması daha işime geliyor. Şirket kurmayıda düşünüyorum ama şu eğitim olayından sonra.

evet bu benim vize almamda bir sorun söylediğin gibi. Bu kısmı aşmamın benim için 2 yolu var;

birincisi 3-5 ay bir firmada sigortalı çalışıyor görünmek ve niyet mektubu,bordro vs. gerekli evrakları almak.

ikinci yöntem ise şuan y zellanda için geçerli ama ne kadar işe yarar bilemem. Uzak bir akrabamın kızı Y. zellandalı biririyle evli. Aileside halen y. zellanda da yaşıyor. İletişime geçtim. Ailesinden bana gelecek davet, teminat artık adı her ne ise mektubu işimi kolaylaştırabilirmi araştırıyorum. Sonuçta y. zellanda da sabit bir adres ve konsolosluk yetkillerii için bir teminat. Diğer bütün şartları zaten karşılayabiliyorum....

evrim20

New member
Merhabalar;
Ben foruma yeni kayit oldum; eger seciminizi yapmamissaniz size yardimci olmak isterim.
Dil egitimi ile en iyi ulke ve uygun ulke kim ne derse ne desin; ingiltere`dir; Ingiltere gerek egitimi ve gerek yasam tarzi ile size cok faydali olacaktir.

Ingiltere"de sehir olarak da tevsiye edecegim sehir Brighton dir; ben de kendim burada yasamaktayim ve gerek sehir olarak gerekse buradaki dil kurslari olarak ihtiuyaclarinizi karsilayacaktir.

Londra gibi yogun bir sekilde yogunlukla ugrasirken; otobusklerde metrolarda zamaninizi kaybederken; Brighton`da yeterli pratik imkani bulabilirsiniz.

Turk dedigimizde biz heryerdeyiz heryerde Turk arkadaslar ile karsilasirsiniz ama; onemli olan sizin hareket tarziniz; eger Turk arkadaslar ile takilmaz kendinize yabanci arkadaslar ile takilirsaniz pratik yapabilirisniz.

Iyi bir sekilde dili ogrenmeniz konusma ve yazma olarak en az onerilen sure 1.5 yildir.

Brighton¬da degisik fiyatlarda okulalr bulunmaktadir; benim size onerim 9 aylik kayit yaptirip general student visa alip ayni zamnanda part time da calisma imkani saglamaniz. Ayni zamanda buraya geldiginizde size is bulma ile alakali da yardimda bulunacagimizi belirtmek isteriz.

Eger Brighton"daki okullar ve fiyatlari ile alakli bilgi istiyorsaniz; bana
[email protected] dan mail atabilirsiniz; ben size istediginiz okukldan 10 % indirim verme garantisini de veriyorum.

Bu isten benim acentamda para kazanacak ama; siz extra odemeyeceksiniz biz paramizi okullardan almaktayiz.

Umarim yardimci olabilmisimdir; daha ayrintili bilgi icin mail atmaniz yeterli; iyi aksamlar diliyorum.

Evrim BAS
STUDY IN BRIGHTON

cekmeyth

New member
yurtdışında üniversiteye gitmeden önce oraya turistik vizeyle gidip bir nereye gittiğini görmekte fayda var diye düşüyorum birde iş olanakları, ev tutma, yurt vs.. gibi konuları iyi incelemek lazım