dijital yayın analoga nasıl çevrilir bilen var mı

Pax_deorum

cursum perficio
ya arkadaslar bu ara aklıma takıldı benim askerlik yaptığım tugay da da var dı kantinlerin hepsinde ligtv vardı receiver felan da yoktu
scart girişinden değil anten girişinden yayın alıyorlardı anladığım dijital yayını analoga çeviriyorlardı tabi aslında bu pek yasal değil ama tabi tugayda dijitürk denetim yapamıyordu burda bu konu ilgili birşeyler bilen var mı dır acaba ?

harem

New member
arkadasım digital yayını analog a cevirmek gibi bişi kesinlikle yok ole bişi aklına bile gelmesi ilginc.
digiturk analog yayındanda izlenmiyorki nasıl analog yayınla izleniyordu gibi bişi soleyebiliyorsun analog yayın kalmadı artık biliyorsun digiturk karasal yayındada deil onun iki acıklaması var ya digital bi yayın vardı sen fark etmedin yada uydu kontrol merkezi askeriyenin kuvvetlidir ole bişide olabilir kesinlikle gozden kacırdıgın bişi var..

alifuat_a

New member
bunun için bir cihaz var dijital yayını analoğa çevirir tv kanalları belediye yayınındaymış gibi bulur büyük otellerde dijital yayın vardır. bu cihaz olmasaydı her odaya bir receiver koymak zorunda kalınırdı. bu ciazın fiyatıda bağlayacağın tv sayısına göre artıyor bildiğim kadarı ile. pahalı bir cihaz belirteyim

happygod

New member
kardeş aynı olay bizim alaydada vardı,
büyük bir binanın üst katları: misafirhane ve sosyal tesis olarak işletiliyodu, tabi digiturk de vardı... ben receiver ın scart kablosunu barın tv sine, normal uhf çıkışınıda bu binanın altındaki askeri gazinonun tv sine takmıştım, bar da digiturk ün hangi kanalları izleniyosa aşağıda askerlerde o kanalları izleyebiliyodu, tahminimce olay budur: yoksa başka analog yayın falan söz konusu değil yani, umarım merakını giderebilmişimdir.

xsuatx

New member
Digital yayini analog yayina cevirmek elmayi armuta cevirmeye benzer.

Sizin sahit oldugunuz ise digiral bir yayini scartla izlemek yerine digital den cikan yayini rf ile tv nin rf cikisna vermekten ibarettir.Bu yuzden size analogmus gibi gelir.

Bu Su olayla aynidir.Belediyeler digitzl yayini alir ve belediyenin vericilrinden rf ile sehre verirler ve siz onu sanki analogmus gibi izlersiniz..

SU PM ATTIGIM SMODLARDAN BIRI ARTIK BENLE ILGILENSIN XSUATY NICKIMI GERI ISTIYORUM

xsuaty

HTML