Digital Tv Kartlari [Gerekli Yazilimlar +Resimli Anlatimlar + Guncel keyler ] Bir Dig

xsuatx

New member
ilk olarak paray kiyip bir digital tv karti aldiginizda neler yapabilirsiniz.Bundan Kisaca Bahsedelim ki alttaki uzun Dokumani okumaya isteginiz olsun..

1-Nescafe'nizi icip pc basinda 1000lerce kaliteli tv yayinini izlerken begendiniz yerleri kaydedebilir.Kesip bicebilirsiniz.Pc basinda yoksaniz sorun degil.ornegin cumartesi gecesi evde yoksunuz ama televizyon makinasini izlemek istiyorsaniz ayarlayin programi cumartesi gece 1den 4e kadar kayit yap diye o yapsin eve gelince izleyin..

2-iNsanlarin para odeyerek kullandigi uydu uzerinden dosya paylasimi servisine kanca atarak Dunyada yeni program,film,vs vs ne varsa ilk sizin elinize gecsin saniyede 1mb i bulan download hiziyla

3-Bi kac tikla yasal uyelikleri 1000lerce $ i bulan sifreli kanallari pc nizden izleyin ;)

ve daha bir cok ozellik .

Bu Dokuman xsuaty tarafindan hazirlanmishtir.İsteyen istedigi yerde isim kullanmadan verebilir alinti yazmasina gerek yoktur :)

Not: 384657. pm ve 384228734. Postlarda bildirmemden sonr son kez burdada soyluyorum smodlardan biri ilgilensin xsuaty nickimi geri istiyorum nerdeyse hepinize pm attim bi ilgilenin pls !

Dokuman -1

iLk olarak skystar'imizi aldik ta bir kuralim dimi

Kurulum Anlatimi...

Sanirim Direk Skystar'in resmi sitesinde ki kurulum linkini vermek mantikli olucak

Skystar 2 Kurulum icin TIKLAYIN

Hmmmm VİSTA kullaniyom ben bu isime yaramaz diyenledenseniz

Buyrun Vista'da Skystar kurulumu

.ilk olarak pcmizde daha once skystar la ilgili driver program(progdb) ne varsa silelim ardindan.Driver'imizi rarlayalim ki windows kendi bulup otomatik yuklemeye calismasin..

Simdi Biz daha once driver kurulu varsyalim ve asagida ki gibi kaldiralim

Daha sonra silindikten sonra alttaki resimde de gözüktüğü gibi yeni donanım bulacak ve ağ denet... ünlem işaretli gözükecek..Açılan yeni donanım bulundu mesajını kapatınız...

Ünlem işaretli aygıta sağ tıklayalım ve sürücüyü güncelleştir diyelim..
Açılan pencerede "Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara" olana tıklayalım ve karşımıza altdaki resimdeki gibi pencere gelecek...

Şimdi en önemli yere geldik burada şayet 4.4.1 kuruyorsak BDA Klasörünün içindeki dosyaları sileceğiz..Yoksa ss2 kartımızı ses kartı gibi algılar.4.4.0 için bu geçerli değil!!!!!!!

İleri diyoruz ve Windows güvenliği çıkacak "Bu sürücü yazılımını yinede yükle" tıklıyoruz...
Windows sürücü yazılımınızı başarıyla güncelleştirdi diyecek ve kapat diyoruz.Altdaki resimdede görülüyor ....

Not: Vistada Codec olarak power dvd deluxe 7 Yi oneririm...

Dokuman 2-

Skystar 2 cihazini yararli kullanmak icin arayuz programlarina ihtiyaciniz vardir.Mytheathre ,progdvb ,altdvb gibi bir cok seceneginiz var.ben Progdvb yi oneririm.Simdi Progdvb kurulumunu resimli olarak inceliyecegiz..

ilk Olarak ProgDvb Full iNstall 4.83.2 Versiyonunu indirirelim... >>>>>>>> İNDİRMEK İCİN TİKLA

progdvb.exe uzantılı dosyaya çift tıklayınız.açılan pencerede dil seçimini english olarak seçin ve
next deyin.

açılan pencerede kullandığınız dvb-s kartınızı seçin. ve next deyin.(ss2 kullananlar için aşağıdaki gibidir.)

Diger gelen pencerelerede next diyerek kurulumu tamamlayabilirsiniz...

Ve basariyla programimizi kurduk simdi kullanimina ve ilk ayarlara gecelim

ilk ayarimiz progdvb 'yi turkcelestirmek olsun Bunun icin turkce dil paketini yukleyelim ...

Yuklemek icin TIKLAYIN

diger dil paketleri icin

http://www.progdvb.com/languages.htm

bu turkish dosyasını önce zip ten çıkardıktan sonra progdvb klasörünün içine kopyalayın.ardından progdvb yi açın.
settings/languages turkish i seçin.progdvb yi kapatıp yeniden açın.artık progdvb türkçe.

Programi kurduk ve turkce yaptik simdi tv kartimizla canak ve disecglerimizin uyumunu saglayalim

PROGDVB disecq Ayarlari

tek çanak kullanımında ayarlar/diseqc dediğimizde açılacak pencerede dvbcard yazısının altındaki yeşil noktaya çift tıklayıp izleyeceğimiz uydu seçilir ve ok denir.birden fazla çanak kullanımında dikkat edilecek husus arada kullanılan diseqc in girişlerine hangi uydu bağlı olduğudur.eğer tek bir çanağınız var ise aşağıdaki gibi ayar yapıp ok deyin.

progdvb de 2 çanağa göre durumu kısaca anlatalım. ayarlar/diseqc dediğimizda açılan pencerede mini diseqc seçeneğini(eğer diseqc'miz 4 girişli ise 1.0 or 2.0 ı seçiniz)seçiyoruz.

diyelim ki diseqc nin 1 nolu girişinde türksat 1c takılı,2nolu girişinde ise hotbird takılı bu durumda yapılacak ayar resimdeki gibidir.
yok eğer durum tersi ise o zaman da resimdekinin tersi ayar yapıldıgında sorunsuz izleyebilirsiniz.eğer diseqc nin girişlerini bilmiyorsanız tam olarak
verim alma durumunuz tamamen şansa kalmıştır

Tememdir ayarlarimizda yaptik simdi su kanallari bi taratalimda izleyelim dimi

KANAL TARAMA

once izlemek istedigimiz uydunun kanal listesini indirelim ben burda turksatinkini veriyorum

Turksat kanal listesi icin TIKLAYIN

diger uydulari indirmek icin su adresi ziyaret edin

DİGER KANAL LİSTELERİ İCİN TİKLAYİN

indirdiniz dosyayi rogdvb klasörünün içinde ki transponders klasörüne kopyalayın.bunu yapmamızdaki amaç uydudaki yeni yayına başlayan kanalların yahutta frekans değişikliği yapan kanalların listemizde olmasıdır.ardından kanal listesi/kanal ara seçeneğinden taratmak istediğimiz uyduyu seçtiğimiz anda kanal tarama işlemi başlayacaktır.

kanal tarama işlemi biraz uzun sürebilir.(10-15dk)

kanal tarama işi bitince açılacak pencereye ok. dediğinizde bulunan kanallar hafızaya alınacaktır

Tamamdir Kanallarimizda tarattik.Sifresiz Yayinlari Sorunsuz İzleyebiliyoruz.Simdide Sifreli Kanallari Nasil izliycez Onu anlatalim

Progdvb ile Şifreli Yayınların İzlenmesi

şifreli yayınları izlemek için 2 arabirime ihtiyaç var.1.si plugin(eklenti) 2.si key(güncel key).bunlar daima güncel oldu mu açılan tüm şifreli yayınları sorunsuz izlersiniz.farklı şifreleme sistemlerini farklı pluginler çözüyor.fakat şu an da en iyi plugin tek başına V plug emu'dur. açılabilen tüm şifreli yayınları açabilmektedir.İllede Diger pluginler lazim diyen arkadaslar istedikleri plugini yazsinlar upload edeyim

vPlug1.5.0FullInstall Turkce.zip

Simdi softcam dosyasini burdan versem bi anlmai yok cunku hergun degisiyor.iyisimi siz guncel softcam dosyasi icin su adreslerden birini ziyaret edin

GUNCEL SOFT CAM ICIN LINK 1

GUNCEL SOFTCAM ICIN LINK 2

GUNCEL SOFTCAM ICIN LINK 3

güncel keyi de progdvb klasörüne kopyalayın.burda dikkat edilecek husus key dosyasının adı softcam.key olacak uzantısı "key" olmazsa hiç bir işe yaramaz.artık açılabilen kanlları açıyorsunuz.sisteminize yüklü tüm pluginleri görebilir aktif-deaktif edebilirsiniz.iyi seyirler

hmmm tememdir acilabilen tum sifreli kanallarida actik..

Hmmm ilk basta uydudan download sozu vermishtik okey onuda yerine getirelim.Uydudan download yapabilmek icin skygrabber adli programa ihtiyacimiz var..

SkyGrabber_253.zip

Diger skygrabber Versiyonlari icin TIKLAYIN

yapamayan arkadaşlar için SkyGraber detaylı anlatımı şu şekilde önce setup4PC data servisi ekliyelim buradaki anlatım turksat içindir.
W3 yada diğer uydular içinde durum aynıdır yani ayarlar anlatıldığı gibidir.
setup4PC data servisi eklemeyi daha önce manna kısmında anlatmıştım resmimleri ve anlatımı burayada ekliyorum
-------------------------------------------------------------------------
Data servisi nasıl eklenir suan çanağım turksata çevrili olduğu için turksat için anlatacağım W1 ve diğer uydular içinde aynı işlem yapılır.
Setup4 PC açın Add buttonuna basıp uydumuzu ekliyelim

Buraya istediğiniz bir isim yazın Ok basın

Daha sonra "Transponder Management.." tıklayın

Buraya aşağdaki resimde görüldüğü gibi "12054 H 24740" frekansını girin sonra alttaki "Tune" Buttonuna basın ve OK basıp çıkın

Daha sonraki çıkan pencereye "Close" basıp kapatın

"Data services.." tıklayın

ustteki "Add" buttonuna basın

daha sonra "Apply" ve "OK" basın ve "Close" basıp setup4 PC kapatın

en son data servisi olarak hazırladığımız Turksat Download seçin

ss2'deki ayarlar tamamdir.Simdi skygrabber'a gecelim.

Not:Burdaki anlatim conax adli arkadasima aittir..

şimdi SkyGraber'e geçelim
"View" kısmından "Sat Providers" tıklayın

"42E-SkyDsl" Seçin

arkadaşlar buraya dikkat edin lütfen kırmızıylan işaretlediğim kısımda "Dideqc" ayarları var benim Turksat 1C uydusu şuan Diseqc 4. girişine bağlı siz kendi diseqc ayarlarını yapın lütfen
ve yine kırmızıylan işaretlediğim "Transponder" ve "Symbol Rate" değerlerine dikkat edin lütfen resimdeki gibi ayarlayın çünkü skygraber açtığımda bu değerler yanlıştı buna dikkat edin

"Setup4PC" de data servisi eklediyseniz eklediğiniz data servisini açın ve "SkyGraber" çalıştırın
"SkyGraber" çalıştırdığınızda "Setup4PC" deki seçtiğiniz Data servisi kırmızıya dönecek yani sinyal yok gibi buna aldırış etmeyin "Setup4PC" tekrar sağ tıklayıp seçilmiş olan data servisini tekrar tıklayın
"Setup4PC" çalışmaya başlıyacaktır.

ne suaty bu filmler ingilizce bilader diye hayiflaniyonuzmu?

tememdir kizmayin butun filmlere tek tek turkce dublaj yapamadim ama alt yazili izlettirebilirim uyarmi??

Project Lgi isimli bir dosyaya ihtiyaciniz var indirmek icin TİKLAYİN

Programi kuruyoruz ve calistiriyoruz ardindan altyazıyı filme modüle etmek için load subtitle diyoruz.

altyazının yerini gösteriyoruz.

ardından mavi çemberi mouse'un sol tuşu ile sürükleyerek izlemekte oldugunuz dvb programındaki görüntünün üzerine bırakıyoruz.play dediğimizde ise alt yazı artık başarıyla film üzerine modüle edilmiştir.

Daha baska bi sey istemeyin.Skystar'dan size yumurta yapmasini saglayamam :)

algunal

New member
Teşekkürler...

Kurbağa resimlerinin olduğu bölümleri görmek için sayfayı kopyalayarak bilgisayarınızda WORD 'e yapıştırın.

cafercan83

New member
dostum paylasımın ıcın cok saol ama sana bı sorum olacak ona gore alacam digital tv kartı nba tv yi digital tv kartiyla izleyebilrimyim

HTML