destek ve fikirlerinize ihtiyacım var.

bloodyhunt

New member
Abilerim ablalarim ben meslek lisesi 12.sınıf makina teknolojisi bölümü makina ressamligi öğrencisiyim aklım başıma anca dank etti tembel bir ogrenciyim ama geç kaldım dank etme konusunda heralde seviyem cok düşük çarpım tablosunu bile bilmem büyük rakamlı bölme işlemlerini ypamam sinavada girmiyorum direk 2yillik geçiş hakkımı kullandım ama dank etti ışte istanbulda 2 yillikdan daha fazlası gerekiyor yaşamak için, ben 4 yıl okuyup mühendis olmak istiyorum 2 yıl okuyup tekniker olarak işsiz kalmaktansa veya düşük maaş ile calismaktansa mühendislik istiyorum ama dediğim gibi hiç bir temelim hiç bir bilgim yok 1 sene bekleyip dershaneyemi gitsem diyorum yada 2yillik gideyim ustunemi tamamliyayim ya kafam cok karışık keşke lisenin başlarında anlasaydim okulun değerini bana yardımcı olabilecek bir abim bir ablam varmı lütfen gelecegimin parlak olmasını istiyorum başarmak istiyorum ama geç kaldığımı hissediyorum bunca senenin birikimini bilgisini ben 1 senede veya 2 senede nasıl kapatırım biraz bile bilgim olsa neyse ama hiç yok ağlamak istiyorum.

By_SEKOPY

_C*_Özel Harekat_
Dostum bana sorarsan 2 yillik oku ilk olarak o iki sene icinde kendini gelistir sayisal ve mantik konularinda sonra DGS ye gir tabi bolum puanlari yuksek tut DGS den iyi bir net yakalrsan hayallerine kavusrsun muhendislikten baslarsin bilmiyorum intibak kalktimi detaylar nette mevcut

onemli olan senin mesleki bilgin ve becerindir sen kendini mesleginde gelistirmeye bak bir cok muhendis var is bulamiyor cunku yetersizler

xY_sCoRpIoN

New member
Bana soracak olursan dershaneye gitme, Lakin bir şey bilmediğin için dershanede ek bilgi toplaman imkansız. İki yıLLık Okursan hem yatay geçişle devam etme ihtimalin olur, Hemde iki senende boşuna geçmemiş olur, geçen üç yılın gibi :)