Dershanelerin kapatılmasını doğru buluyor musunuz?

Dershanelerin kapatılmasını doğru buluyor musunuz?

• Evet

Kullanılan: 23 51.1%
  • Kararsızım

Kullanılan: 4 8.9%
  • Konuyla ilgilenmiyorum

Kullanılan: 0 0.0%
  • Hayır

Kullanılan: 18 40.0%

• Kullanılan toplam oy
    45

l3adl3oy

New member
dersanelerin kapatılmasına değil yine her zamanki gibi hiç bir alt yapı proje plan yapılmadan saçma sapan bir karar alınmasına karşıyım ben.. ayrıca kapattıklarıda yok hepsini özel okul yapacaklar.. zenginsen git özel okulda iyi şartlarda oku diyecekler.. illegal örgütlerin pkknın tarikatların ermeni rum cemaatlerinin fitne yuvası olacak bazı okullar.. banane ister kapatsın ister kapatmasın ... karışsın ortalık andavalllar düşünsün..

cboy99

New member
simdiki sartlarda da ozel okul var zaten hep vardi. parasi olan turkiyede ozel okul olmasa bile daha iyi egitim alabilir zaten (yurtdisi vs.). bunun turkiyeyle alakasi yok. dunya meselesi. bu genel olarak tarihin her devrinde zaten boyle olmustur. malesef hayatta her seyin kalitelisi daha fazla parayla oluyor. devlet egitime ne kadar para ayirirsa ayirsin isterse toplum muasir medeniyet seviyesine ciksin bir ozel okul her zaman devlet okulundan cok daha iyi egitim veriyor. buradaki sikinti aslinda ozel tesebbusten yana bir zihniyettemisin yoksa devletci bi zihniyete mi sahipsin olayi.

dershane harbi kulfet. neydi o oyle hep dershaneye gidilirdi hafta sonu filan. kaldirilmasi iyidir ama umarim sistem uzerinde derinlemesine planlama yapilmistir. zaten tum dershanelerin ozel okul olmayacagi asikar. deshane sektoru vatana millete hic faydasi olmayan olu bir sektordu. en azindan sermaye sahiplerinin bir kismi yararli bir sektore yonelirler. buradaki kotu olan durum sak diye hadi kapatiyoz haci dediginde birsuru ogretmen issiz kalacak. bunu boyle kademeli yapsalardi daha isabetli olurdu. zaten biton adam okutuyon sonra issiz ogretmen ordusu yaratiyosun bu aldigin ani kararla bi o kadar daha ogretmeni issiz birakmak da garip..

sevindigim yan ise gulen cemaatinin gercek yuzunu bazi kesimlerin anlamaya baslamasi...

Ali Sahin

Hackhell Forever!!!
Kimsenin cocugunu zorla gondermiyolar.ama her kose basindada var oldugunu biliyorum belki azaltilabilirdi belirli standarlar getirebilirdi yeni ama tamamen kapatilmasini dogru bulmuyorum.arti olarak sunuda sadece ek bilgi olarak eklemek isterim yasadigim yer olan almanyadada yok dersaneler kimseninde bir sesi gurultusu ne bilim ihtiyac olarak gordugunu duymadim.........

KnockOut

Super Sonic
Kim ne derse desin bilmem, dershaneleri açanlar belgeleri ile ve hizmet şartları ile açıyor. Ne akılda insanlar bunu kapatmaya çalışıyor ? Dershaneler kapatılacaksa ÖZEL HASTANELERDE KAPATILMALIDIR. Görüşüm Bu !

l3adl3oy

New member
bunlar yarın devlet okullarını bile kapatabilir.. aşamalı olarak paralı eğitime geçebilirler.. ne öyle devlet her sene atamayyla uğrasıyor.. kambur devletee... zaten ne diyordu bakan atanamayan öğretmen başka mesleğe yönelsin koskoca bakandan cıkan öneriye bak...

milli eğitimdeki değişiklikler, atatürkle ilgili ne varsa kaldırılması , andımızın kaldırılması ,özel okullara destek maddi olarak, anadilde eğitime geçiş ; eyalet sistemi demeden eyalet sistemine geçişin aşamaları..

cgokhans

New member
Sınav duruyorsa dershaneler mecbur kalacak çünkü eğitim sistemi iyi değil. sanki dershaneler kapatılınca daha mı iyi olacak? bu sefer de özel dersler de uçuş yaşanacak ailelere daha fazla maddi külfet yüklenecek. e sınavı da kaldıramazlar sınav yoksa torpil vardır. Ben şiddetle karşı çıkıyorum. ayrıca bu sektörden çok fazla kişi para kazanıyor sadece dershanedeki öğretmenler değil ki. onun kantini kitap yazarları soru yazarları dershane çevresindeki hazır yiyecekciler otobüscüler uuuuuuu. Elbette kimsenin fazladan dershane parası vermesini istemem ama o kalkarsa daha da pahalı olan özel derslere mecbur kalacaklar sınavlardan dolayı.

OceanGray

>EbruzeN
Burda Önemli olan Okullardaki eğitiminin kalite kontrol altına alınması öss sınavı kpss sınavı dersaneler var oldugu için bu kadar zor bence benim görüşüm yani.
Bu arada Eğitim ile Hastanenin ne alakası var anlamadım bi alaka kuramadım özel hastane ile gülünç yani...
Resmen dersane artık ihtiyaç oldu yani mecbur bıraktılar insanları dersaneye gitmeleri için mahkum olmaya gerek yok benim çevremde dersaneye gitmeyip çok iyi yerler kazanan insanlar var herkesin kendi içinde olan bişey olmayan şeylerde bizim milletimiz hep bahane bulmayı sever çocuk dersaneye gidemedim diye kazanamadım der aile biz gönderdik kazanamazsa kendi bilir der hep sorumlulugu üstümüzden atarız..hiç olmaması daha mantıklı

slovenia

New member
sırf şuraya yorum atmak için foruma üye oldum. ben 8.sınıfa gidiyorum. sınava hazırlanıyorum aynı zamanda dershaneye gidiyorum. bu adamlar okuldaki inkılap dersime 65 yaşındaki adamı koymuşlar dersten zerre bir şey anlamıyoruz. adamın anlatabilme kabiliyeti yok, kalmamış. dershane olmasa okulca inkılaptan kalacağız sınavda. bir de dershaneler kapatılsın diyorlar yav aklıma geldikce çıldırıyorum

oLdness_07

The Darkness
Dershanelerin kapatılması çözüm değildir, pisliği halı altına atmaktır. Dershaneler devlet tekelinde değil, özel sektörde ve pek tabi ki arz- talep mevzusu ile ilgili dershanelerin mevcudiyeti. Yani ihtiyaçtan dolayı açıldı bu dershaneler, kişiler talep etti, vatandaşlar. Devlet bunun sebebine yönelip bunu bitireceğine (bknz: Türkiye'deki eğitimin boktanlığı) ameliyat eder gibi karşı doğacak reaksiyonları iplemeden almaya çalışıyorlar. Ayrıca kimin dershaneye gidip kimin gitmeyeceğine devlet karar vermez. İnsanların özgür iradesi ve beyni var, karar verebilirler tabi ki... Yani devlet siz bi b*ktan anlamazsınız diyerekten kolları sıvamış, daha da yazılırdı bu konuya ama neyse anladınız siz :)

MasTerOn

New member
Dershaneler geç bile kalındı. Kapatılsın tabiki. Sonrada şu fetoş mudur nedir onunda icabına bakılması lazım.