Denizli olmadı rota Güneş

yyildirayy

Moderator
Hikmet Karaman’ı yollayan Timsah’ta teknik direktör arayışları hız kazandı. Yeşil beyazlıların en büyük hedefi Şenol Güneş.

Vojvodina karşısında alınan 3-0’lık yenilginin ardından Bursaspor’da taşlar yerinden oynadı. İstifaya çağrılan yönetim, rüzgarı kesmek için hemen teknik direktör Hikmet Karaman ile yolları ayırdı. Hoca arayışları da hemen başladı. İlk olarak Çeşme’de Mustafa Denizli ile görüşüldü. Ama efsane hoca olumlu yanıt vermedi. Denizli, “Teklif geldi, kendileriyle görüştük. Bursaspor’un düşünceleri beni memnun etti, ancak önceden yapılmış planlarım olduğu için çalışmam mümkün değil” ifadesini kullandı.

Bu gelişmenin üzerine rota hemen Şenol Güneş’e çevrildi. Taraftarın da sıcak baktığı Güneş ile Bursa’da temas kurulacağı öğrenildi.

Güneş’in olmaması durumunda da liste hazır. Başkan Erkan Körüstan öncelikle yerli istiyor. Bu doğrultuda adaylar Abdullah Avcı ve Yılmaz Vural. Yabancı konusunda ise rota Cristoph Daum. Avrupa’dan elendikten sonra ciddi bir maddi sıkıntı içine giren Timsah, mevcut durumda takımı başarıya taşıyabilecek bir hoca istiyor.

‘KARAMAN’DAN BOMBA SÖZLER’

Hikmet Karaman, yönetime hemen yüklendi. Tecrübeli çalıştırıcı, “İstediğim oyuncular alınmadı, bir de transferi gizlediler. Böyle şey olur mu! Keşke yönetim benimle oturup konuşsaydı” dedi. Yöneticilerin daha önce kendisine açık açık, “Seninle çalışmayacağız” dediğini vurgulayan Karaman, “Yenilginin faturasını bana kesmeye çalışıyorlar” ifadesini kullandı.