Deniz Gezmiş'leri asmak gerekli miydi?

türk ocağı

serdengeçti
Deniz Gezmiş olayı nedir?

Şu “Deniz Gezmiş olayı”nı oturup konuşalım mı?
Konuşup bitirelim artık bu konuyu..
Her yıl aynı teraneler. Her yıl aynı senaryolar.. Gerçekleri tersyüz eden anlatımlar..
Neymiş, “Deniz Gezmiş, emperyalistlere karşı direnç göstermiş”!
Neymiş, “Deniz Gezmiş, dürüst bir yurtsevermiş”!
Neymiş, “Deniz Gezmiş mahkeme aşamasında dik durduğu için idam edilmiş”!
önce olayı doğru tanımlayalım..
Deniz Gezmiş; dışarıdan bakıldığında, emperyalistlere karşı, bir karşı çıkış içinde görünebilir.. Dürüst bir duruş sergiliyor gibi görünebilir. Yurtsever görüntüsü de olabilir.
Ama tartıştığımız konu, “Deniz Gezmiş bir suç işlemiş midir, işlememiş midir” sorusu ekseninde cevaplanması gereken, kriminal bir olay değil midir?
Hayır, emperyalistlere uşaklık için bu yazıyı kaleme almıyorum.
Bilakis, emperyalistlerin oyunlarını deşifre etmek için bu yazıyı kaleme alıyorum.. Egemen güçlerin, işine gelen insanları; suçlu iken bile nasıl suçsuz gösterebildiklerini ispat için bu tartışmaya dahil oluyorum.
Suçluların suçsuz gibi gösterilmesi ile iş bitmiyor tabii. Suçsuzların suçlu gösterilmesi de, bu mantığın zorunlu sonucudur..
O da, sonuçta bize dokunuyor!
Bize, size, tüm mütedeyyin insanlara..
Deniz Gezmiş’i masum gibi gösterenler, eline hiçbir dönemde silah almamış bir siyasi hareketin kurduğu partiler, aynı egemen güçler tarafından “terörist” gibi gösterilmediler mi?
Gezmiş’in suçsuz olduğunu iddia edip, ona “onurlu yurtsever” övgüsü yapanlar, mütedeyyin camia içindeki kendi halinde insanlara, hayali suçlamalarla terörist damgası vurmadılar mı?
İşte bu kirli oyunu deşifre etmek için tartışmaya katılıyorum ve Deniz Gezmiş’i yere göğe sığdıramayan solculardan tutun, bizim kesimdeki “dışarıya şirin görünme meraklıları”na kadar herkese soruyorum: “Deniz Gezmiş, eline silah almamış bir yurtsever midir?”
Devam ediyorum sorularıma, “Deniz Gezmiş, bir banka soyguncusu değil midir?”
Bir soru daha, “Deniz Gezmiş’in adam kaçırma eyleminin faili olduğu, uydurma bir iddia mıdır?”
Bu soruları sorup, cevaplandıracak tek bir Deniz Gezmiş sempatizanı bulamazsınız piyasada.
Bu sorular, Gezmiş sempatizanları için, “cızzz” diye nitelendirilen sorulardır.
Sanki Gezmiş’in idam edilmesinin sebebi, “yurtsever olması” imiş gibi gösterirler.
O yıllarda tek yurtsever Deniz Gezmiş imiş ve o da idam edilmiş sanki!
Hayır, onu idam eden sistemin avukatlığına soyunmuyorum.
Ama hiç kimse de, DenizGezmiş gibi; egemenlerin bilerek/bilmeyerek piyonu olan kişilerin avukatlığına soyunmasın!
Hele hele, suç işlemiş insanları, “Onurlu insanlar, dik duruşla insanlar” olarak göstermeye kalkışmasınlar!
Buyursunlar, açık açık cevap versinler, “Banka soymak, onurlu bir davranış ise, siz niye banka soymuyorsunuz?”
Adam kaçırmak yurtseverlik ise, siz “Bugün niye adam kaçırmıyorsunuz?”
Eline silah alıp, eylem yapmak “dik duruş göstergesi” ise, siz “Niye elinize silah almıyorsunuz?”
Yoksa bunların hepsini, perde arkasından yapıyor, yaptırıyorsunuz da, ortalıkta mı görünmüyorsunuz?
“Kapitalist sistemin bankasını soyanları suçlamak sana mı kaldı?” sorusunu sormaya yeltenmeyin sakın.
Muhataplarımız sadece Deniz Gezmiş’e sahip çıksalar, “İhtilaf da sizin, banka da sizin, terörist de sizin. İstediğiniz gibi çözün meselenizi” diyeceğim.
Ama o çevreler, Tarık Akan’ından tutun, Berhan Şimşek’ine kadar, Cumhuriyet’teki yazarlarına kadar hepsi, mütedeyyin insanları da çamura batırmaya çalışmıyorlar mı?
Karşımızdaki insanlar, suçu sabit olan bir insanı savunmak bir yana (Biz de zaten suçu sabit olan hiç kimseyi savunmayız), “O suçu, bu şahıs işlememiştir” savunmasına bile tahammül edemeyip, bütünüyle camiaları karalamaya çalışan insanlar değil midir? Onlar, “kara”yı “ak” göstermekle yetinmeyip, aynı zamanda da “ak”ı da “kara” gösterenler değil midir?
Bakın şu Menemen olayına..
Suçu sabit olan DenizGezmiş’e koro halinde övgüler düzen Cumhuriyet yazarlarının tamamı, Menemen’de mütedeyyin insanların teğmen Kubilay’ı öldürdüklerini söyleyip, bugünkü mütedeyyin insanları bile haksız yere suçlu ilan etmiyorlar mı?
Olayları sorgulamaya çalışan birisi çıkıp, Menemen’de yargılanan Erbilli Esad Efendi’ye “Onun böyle bir suç işleme imkânı yoktur. Ne yaşı, ne de fiilen bulunduğu yer, bu suçu işlemesine imkân vermez” dese, hemen yargısız infaz ile “Cumhuriyet düşmanlığı” tanımlaması ile kamuoyunda hain ilan edilmiyor mu?
Evet; Deniz Gezmiş’in işlediği suçlara rağmen, ona övgüler düzenlere bakın, hepsi mütedeyyin insana tahammül göstermeyenlerdir.
O kadar güçlüdürler ki, “Suçu sabit olan Deniz Gezmiş”i kahraman gibi gösterirler, tek bir savcı aleyhlerine dava açamaz. Ama mütedeyyin insanlara çamur atmaya gelince, suçsuz insanları bile suçlu gibi göstermekten hiç çekinmezler

Ali Karahasanoğlu
Vakit

RTE

Banned
Şimdi de yeni bir kahraman icat edilmeye çalışılıyor.

kahramanlarda deniz gezmiş ve arkadaşları

icat etmeye çalışanlarda sözde atatürkçü geçinen ulusalcı ergenekoncu lar

Kim bu deniz gezmiş?

tabiki türkiye de marksist-leninist bir devrim gerçekleştirmek için silahlı mücadeleye bile kalkışmış bir kişi

Şimdi bu ulusolcu geçinenlere sormak gerek ,Atatürk ün amacı türkiyede leninist bir devrim kurmak mıydı

Atatürk ün yaptığı devrimler yetmiyor muydu ki birileri marksist leninist bir amaç peşinde koştular vede Atatürkçü geçinen sizler onları kahraman ilan ediyorsunuz

Tbiki asılmasına karşıyım. Ama devrim adı alrında suç işlemiş kişleride kahraman gibi göstermek helde bunu Atatürkçülük adına yapmaya çalışmak çok saçma

ArLeGi

New member
Deniz Gezmiş olayı nedir?

Şu “Deniz Gezmiş olayı”nı oturup konuşalım mı?
Konuşup bitirelim artık bu konuyu..
Her yıl aynı teraneler. Her yıl aynı senaryolar.. Gerçekleri tersyüz eden anlatımlar..
Neymiş, “Deniz Gezmiş, emperyalistlere karşı direnç göstermiş”!
Neymiş, “Deniz Gezmiş, dürüst bir yurtsevermiş”!
Neymiş, “Deniz Gezmiş mahkeme aşamasında dik durduğu için idam edilmiş”!
önce olayı doğru tanımlayalım..
Deniz Gezmiş; dışarıdan bakıldığında, emperyalistlere karşı, bir karşı çıkış içinde görünebilir.. Dürüst bir duruş sergiliyor gibi görünebilir. Yurtsever görüntüsü de olabilir.
Ama tartıştığımız konu, “Deniz Gezmiş bir suç işlemiş midir, işlememiş midir” sorusu ekseninde cevaplanması gereken, kriminal bir olay değil midir?
Hayır, emperyalistlere uşaklık için bu yazıyı kaleme almıyorum.
Bilakis, emperyalistlerin oyunlarını deşifre etmek için bu yazıyı kaleme alıyorum.. Egemen güçlerin, işine gelen insanları; suçlu iken bile nasıl suçsuz gösterebildiklerini ispat için bu tartışmaya dahil oluyorum.
Suçluların suçsuz gibi gösterilmesi ile iş bitmiyor tabii. Suçsuzların suçlu gösterilmesi de, bu mantığın zorunlu sonucudur..
O da, sonuçta bize dokunuyor!
Bize, size, tüm mütedeyyin insanlara..
Deniz Gezmiş’i masum gibi gösterenler, eline hiçbir dönemde silah almamış bir siyasi hareketin kurduğu partiler, aynı egemen güçler tarafından “terörist” gibi gösterilmediler mi?
Gezmiş’in suçsuz olduğunu iddia edip, ona “onurlu yurtsever” övgüsü yapanlar, mütedeyyin camia içindeki kendi halinde insanlara, hayali suçlamalarla terörist damgası vurmadılar mı?
İşte bu kirli oyunu deşifre etmek için tartışmaya katılıyorum ve Deniz Gezmiş’i yere göğe sığdıramayan solculardan tutun, bizim kesimdeki “dışarıya şirin görünme meraklıları”na kadar herkese soruyorum: “Deniz Gezmiş, eline silah almamış bir yurtsever midir?”
Devam ediyorum sorularıma, “Deniz Gezmiş, bir banka soyguncusu değil midir?”
Bir soru daha, “Deniz Gezmiş’in adam kaçırma eyleminin faili olduğu, uydurma bir iddia mıdır?”
Bu soruları sorup, cevaplandıracak tek bir Deniz Gezmiş sempatizanı bulamazsınız piyasada.
Bu sorular, Gezmiş sempatizanları için, “cızzz” diye nitelendirilen sorulardır.
Sanki Gezmiş’in idam edilmesinin sebebi, “yurtsever olması” imiş gibi gösterirler.
O yıllarda tek yurtsever Deniz Gezmiş imiş ve o da idam edilmiş sanki!
Hayır, onu idam eden sistemin avukatlığına soyunmuyorum.
Ama hiç kimse de, DenizGezmiş gibi; egemenlerin bilerek/bilmeyerek piyonu olan kişilerin avukatlığına soyunmasın!
Hele hele, suç işlemiş insanları, “Onurlu insanlar, dik duruşla insanlar” olarak göstermeye kalkışmasınlar!
Buyursunlar, açık açık cevap versinler, “Banka soymak, onurlu bir davranış ise, siz niye banka soymuyorsunuz?”
Adam kaçırmak yurtseverlik ise, siz “Bugün niye adam kaçırmıyorsunuz?”
Eline silah alıp, eylem yapmak “dik duruş göstergesi” ise, siz “Niye elinize silah almıyorsunuz?”
Yoksa bunların hepsini, perde arkasından yapıyor, yaptırıyorsunuz da, ortalıkta mı görünmüyorsunuz?
“Kapitalist sistemin bankasını soyanları suçlamak sana mı kaldı?” sorusunu sormaya yeltenmeyin sakın.
Muhataplarımız sadece Deniz Gezmiş’e sahip çıksalar, “İhtilaf da sizin, banka da sizin, terörist de sizin. İstediğiniz gibi çözün meselenizi” diyeceğim.
Ama o çevreler, Tarık Akan’ından tutun, Berhan Şimşek’ine kadar, Cumhuriyet’teki yazarlarına kadar hepsi, mütedeyyin insanları da çamura batırmaya çalışmıyorlar mı?
Karşımızdaki insanlar, suçu sabit olan bir insanı savunmak bir yana (Biz de zaten suçu sabit olan hiç kimseyi savunmayız), “O suçu, bu şahıs işlememiştir” savunmasına bile tahammül edemeyip, bütünüyle camiaları karalamaya çalışan insanlar değil midir? Onlar, “kara”yı “ak” göstermekle yetinmeyip, aynı zamanda da “ak”ı da “kara” gösterenler değil midir?
Bakın şu Menemen olayına..
Suçu sabit olan DenizGezmiş’e koro halinde övgüler düzen Cumhuriyet yazarlarının tamamı, Menemen’de mütedeyyin insanların teğmen Kubilay’ı öldürdüklerini söyleyip, bugünkü mütedeyyin insanları bile haksız yere suçlu ilan etmiyorlar mı?
Olayları sorgulamaya çalışan birisi çıkıp, Menemen’de yargılanan Erbilli Esad Efendi’ye “Onun böyle bir suç işleme imkânı yoktur. Ne yaşı, ne de fiilen bulunduğu yer, bu suçu işlemesine imkân vermez” dese, hemen yargısız infaz ile “Cumhuriyet düşmanlığı” tanımlaması ile kamuoyunda hain ilan edilmiyor mu?
Evet; Deniz Gezmiş’in işlediği suçlara rağmen, ona övgüler düzenlere bakın, hepsi mütedeyyin insana tahammül göstermeyenlerdir.
O kadar güçlüdürler ki, “Suçu sabit olan Deniz Gezmiş”i kahraman gibi gösterirler, tek bir savcı aleyhlerine dava açamaz. Ama mütedeyyin insanlara çamur atmaya gelince, suçsuz insanları bile suçlu gibi göstermekten hiç çekinmezler

Ali Karahasanoğlu
Vakit

ya sen şimdi gelip de bana suçlular suçsuz hatta kahraman gibi gösteriliyorlar

diyemezsin.adam kaçırdılar diyorsun peki neden kaçırdılar 6. filonun bu ülkeden def olup

gitmesi için kaçırdılar peki birşey yaptılar mı HAYIR.

Banka soydular diyorsun neden soydular THKO adı verilen ve türkiyenin TAM

BAĞIMSIZLIĞINI isteyen ve bunun için çalışan bir örgüte para sağlamak için tabi ki banka

soymak hiç güzel birşey değil ben herkese gidin de banka soyun demiyorum ama lütfen o

geri kafamızı biraz da o dönemin şartlarını düşünmeye zorlarsak gerçek nedeni bulmamız

hiç de zor olmayacaktır çünkü para lazımdı ve bu parayı nereden bulacaklarıd ki ? onların

atatürk gibi yeni kurduğu ve yönetimi eline alan bire meclisi mi vardı HAYIR onların sadece

HALKLARI vardı ve herşeyi de onlar için yaptılar ve sonuna kadar da bu yaptıklarının

arkasında kaldılar sizin gibilerin ONUR un ne demekolduğunu tam anlamıyla bilmesini

beklemiyorum zaten onlar onurlarıyla sonuna kadar dik durdular ve sonucunu hepimiz

biliyoruz onlar milletleri için ölmüş birer KAHRAMANDIR bunu saptırmak isteyen gericiler

sizlersiniz ...

ha bide menemen olayı demişsin ben sana ağzım açık bakıyorum menemende ne

olduğunu tam olarak biliyor musun da sen konuşuyorsun ? menemen adice yapılmış bir

insanlık vahşetidir sizin gibi gericileri durdurmak isteyen KUBİLAY onbaşının

katledilmesidir kubilay onbaşı zarar vermemek için kuru sıkı silahını ateşlemiştir ama o

gericiler bakın bakın bize kurşun bile işlemiyor bu yol hakkın allahın yoludur kafasını getirin

o onbaşının diyerek kubilay ı katledip kafasını bi kazığa geçirmişllerdir ...

soruyorum size bu mudur insanlık bu mudur vatanını milletini sevmek bu mudur demokrasi

bu mudur din ???

peki denizler bunlardan hangisini yaptılar adam mı öldürdüler ? birini mi yaraladılar ???

bana bunların cevabını ver menemen i ve denizleri tam olarak oku,öğren öyle gel öyle ne

üdüğü belirsiz gazetelerin satılmış yazarlarından aldığın dandik yazılarla gelme kendin git

öğren gel başkasının üzerinden konuşmak kolaydır...

Kim bu deniz gezmiş.

tabiki türkiye de marksist-leninist bir devrim gerçekleştirmek için silahlı mücadeleye bile kalkışmış bir kişi

Şimdi bu ulusolcu geçinenlere sormak gerek ,Atatürk ün amacı türkiyede leninist bir devrim kurmak mıydı

atatürk ün yaptığı devrimler yetmiyor muydu ki birileri marksist leninist bir amaç peşinde koştular vede atatürkçü geçinen sizler onları kahraman ilan ediyorsunuz

arkadaşım senn ne mal olduun zaten nick inden ve avatarından da belli sen hala bu nick ve

avatarla bana deniz gezmişleri anlatmaya çalışıyorsan baştan kaybediyorsun zaten,,

öncelikle atatürk ün amacı leninist bir devrim kurmak değildi olsaydı kurardı da zaten onun

amacı cumhuriyeti kurmaktı ve kurdu da ama siz ve sizin gibi din adı altından din faşistliği

yapan AQP ciler ve yandaşları olmasa böyle bir DEVRİM hareketine hiç gerek kalmazdı

atatürk ilkeleri gerçekten benimsenip uygulanmış olsaydı ne denizler hüseyinler yusuflar bu

mücadeleye kalkışırdı ne de vatanları uğruna asılırlardı siz daha din adı altında milleti

sömürün milletin beynini yıkayın sonra da gel bana sen denizleri anlat ...

sana ilk önce gidip adam gibi okumanı öğrenmeni hatta bundan önce şu geri kafanı

değiştirmeni öneriyorum bu gericiliği aşamadıktan sonra AQP ye oy veren milletin %47'sine

bu gericiliği aştıramadığımız sürece bu ülkede çok DEVRİM yapmak isteyen çıkacaktır

eğer bu düzenin bu bozuk düzenin değişmesinin tek yolu DEVRİMse bende bu yola baş

koydum ve ben de bir DEVRİMci olurum ...

Tek Yol Kemalist Devrim ...

türk ocağı

serdengeçti
ya sen şimdi gelip de bana suçlular suçsuz hatta kahraman gibi gösteriliyorlar

diyemezsin.adam kaçırdılar diyorsun peki neden kaçırdılar 6. filonun bu ülkeden def olup

gitmesi için kaçırdılar peki birşey yaptılar mı HAYIR.

Banka soydular diyorsun neden soydular THKO adı verilen ve türkiyenin TAM

BAĞIMSIZLIĞINI isteyen ve bunun için çalışan bir örgüte para sağlamak için tabi ki banka

soymak hiç güzel birşey değil ben herkese gidin de banka soyun demiyorum ama lütfen o

geri kafamızı biraz da o dönemin şartlarını düşünmeye zorlarsak gerçek nedeni bulmamız

hiç de zor olmayacaktır çünkü para lazımdı ve bu parayı nereden bulacaklarıd ki ? onların

atatürk gibi yeni kurduğu ve yönetimi eline alan bire meclisi mi vardı HAYIR onların sadece

HALKLARI vardı ve herşeyi de onlar için yaptılar ve sonuna kadar da bu yaptıklarının

arkasında kaldılar sizin gibilerin ONUR un ne demekolduğunu tam anlamıyla bilmesini

beklemiyorum zaten onlar onurlarıyla sonuna kadar dik durdular ve sonucunu hepimiz

biliyoruz onlar milletleri için ölmüş birer KAHRAMANDIR bunu saptırmak isteyen gericiler

sizlersiniz ...

ha bide menemen olayı demişsin ben sana ağzım açık bakıyorum menemende ne

olduğunu tam olarak biliyor musun da sen konuşuyorsun ? menemen adice yapılmış bir

insanlık vahşetidir sizin gibi gericileri durdurmak isteyen KUBİLAY onbaşının

katledilmesidir kubilay onbaşı zarar vermemek için kuru sıkı silahını ateşlemiştir ama o

gericiler bakın bakın bize kurşun bile işlemiyor bu yol hakkın allahın yoludur kafasını getirin

o onbaşının diyerek kubilay ı katledip kafasını bi kazığa geçirmişllerdir ...

soruyorum size bu mudur insanlık bu mudur vatanını milletini sevmek bu mudur demokrasi

bu mudur din ???

peki denizler bunlardan hangisini yaptılar adam mı öldürdüler ? birini mi yaraladılar ???

bana bunların cevabını ver menemen i ve denizleri tam olarak oku,öğren öyle gel öyle ne

üdüğü belirsiz gazetelerin satılmış yazarlarından aldığın dandik yazılarla gelme kendin git

öğren gel başkasının üzerinden konuşmak kolaydır...
.
Şimdi ben sana desem ki bu ülkeyi emperyalist kapitalistlerin elinden kurtarmak için İslam Devrimi yapmak lazım, Devrim içinde para lazım banka soyalım, öyleya Türkiye Darul Harp yani harbilerin parası helal dir çalınabilir, öyleyse soyalım bankaları, adamda kaçıralım, jandarmaya polise kurşunda sıkalım ne dersin?
Örgüte isimde bulalım mesela İDK (islami devrim kıtaları) nasıl hoşuna gittimi?
Gitmedi değilmi ne yobazlığımı koydun, ne bağnazlığımı, Öyleyse otur oturduğun yerde halka rağmen devrim yapılmaz halk neyi isterse zaten belli bir süreçten sonra onu uygulayacaktır. Halkın bankadaki parasını çalıp halk için devrim yapacağını sanan şaşkınlara en iyi örnektir deniz gezmiş tayfası.
Menemenle ilgili ne derece bilgili olduğun kubilayın rütbesini onbaşıya düşürdüğünden belli fazla söze gerek yok.

iSpiK

Kadim Dost
Yalnızsın. Gemerek’in dışında bir benzin istasyonunun arkası. Yerler ıslak. Çamur. Zifiri bir karanlık. Bir yamaçtasın orada. Yalnızca jandarmaların attıkları mermilerin alevlerini görüyorsun. Ateş etsen yerin belli olacak; ateş edemiyorsun.

O anda bombayı atmak aklıma geldi. Kafan çalışıyor. Mantığın tıkır tıkır işliyor. Soğukkanlısın. Pimini çekip bombayı elinde tutuyorsun bir iki saniye. Pimi çektikten dört saniye sonra bombanın patlaması gerek. Vakit geçirmemek gerek. Bomba elinde patlayabilir; bunun korkusu var içinde; elinde patlarsa diye.

Fırlatıyorsun bombayı. Sinip bekliyorsun. O andaki bekleme müthiş işte. Müthiş uzun geliyor o süre; zaman bir türlü geçmiyor; saniyeler dolmuyor bir türlü. Bomba, savunma bombası. Patlayınca bayağı etkili patlar. Havada birtakım kollar bacaklar göreceğini sanıp bekliyorsun.

Daha önce de kullandım bu bombadan. Eğitim atışları yaptım. Ama buradaki, eğitim atışlarından çok değişik. Patlayıncaya kadar, ilk akla gelen, bir türlü akıldan çıkmayan şey, bombanın patlamama olasılığı. Bomba bozuk çıkabilir. Ve bomba patlayınca isabet almak olasılığına karşı tam siper, yüzü koyun yere atıyorsun kendini. Çok gariptir, bir içgüdüyle ellerini ensende kenetliyorsun. Hiç tanımadığın, bilmediğin, hiç görmediğin birtakım insanların öleceğini düşünüyorsun birden; üzülüyorsun.

Patlıyor bomba. Kan kokusu duyduğunu, feryatlar, çığlıklar, bağırışlar duyduğunu sanıyorsun ilk anda. Sonra derin bîr sessizlik oluyor. Sonra da kaçışan birtakım insanların ayak sesleri. Yani, önce bir şok etkisi oluyor karşıdakilerde, bir şaşkınlık. Sonra da panik ve kaçışma.

bu bombayı kime atmış onu bı arastıralım ondan sonra denız gezmişi nasıl ve niye savunalım dıye bı kere daha dusunelım..

CounTRy

Gülen Manyak
Atatürk bu ülkenin Amerikan mandasına girmesinide kabul etmemişti arkadaşlar.. Lakin başımızdakiler çok sağolsun onun isteklerinin hiç birisini yapmadılar.. Bu adamlar işte bu düzene karşı çıktı.. Amerikan Mandasına karşı koydu.. Ama bizde öyle bir adet vardırki Amerikaya karşı koyanı ya vatandaşlıktan atarlar ( Nazım Hikmet ) yada yağlı ilmkete sallandırırlar ( Deniz Gezmiş ve Arkadaşları )..

Ki bu insanları Amerikanın Mahkemeye vermesi gerekirken biz onların yerine yapıveririz.. Yalaklık olsun.. Marshall yardımlarını geriye çekmesinler diye.. Dünya bankasından para istersek bizi geri çevirmesinler.. IMF den para istersek bizim elimizi boş tutmasınlar.. Çünkü yiğenlerimizin cebini doldurmamız lazım...

Deniz ve arkadaşları 3 öldüler.. Biz 5 Geldik.. Bİz 5 ölürüz bizim arkamızdan 15 gelicekler...

ArLeGi

New member
Şimdi ben sana desem ki bu ülkeyi emperyalist kapitalistlerin elinden kurtarmak için İslam Devrimi yapmak lazım, Devrim içinde para lazım banka soyalım, öyleya Türkiye Darul Harp yani harbilerin parası helal dir çalınabilir, öyleyse soyalım bankaları, adamda kaçıralım, jandarmaya polise kurşunda sıkalım ne dersin?
Örgüte isimde bulalım mesela İDK (islami devrim kıtaları) nasıl hoşuna gittimi?
Gitmedi değilmi ne yobazlığımı koydun, ne bağnazlığımı, Öyleyse otur oturduğun yerde halka rağmen devrim yapılmaz halk neyi isterse zaten belli bir süreçten sonra onu uygulayacaktır. Halkın bankadaki parasını çalıp halk için devrim yapacağını sanan şaşkınlara en iyi örnektir deniz gezmiş tayfası.
Menemenle ilgili ne derece bilgili olduğun kubilayın rütbesini onbaşıya düşürdüğünden belli fazla söze gerek yok.
43’üncü Piyade Alayından Piyade Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay kargaşayı bastırmakla görevlendirilmiştir. Kubilay eratın (orduda onbaşı ve çavuşlara verilen ad)

sana bundan iyi cvp olamaz herhalde ...

beni anlamamakta diretiyorsun hala herhalde gericilik derken neyi kastettiğim senin bu

cevabından sonra iyice anlaşılmıştır ..

sen kendi ağzınla söylüyorsun halk ne isterse o olur diye din sömürüsüyle uyutulan halk

da bir gün uyanacak ve ne istediğini elbet herkese gösterecektir bakalım o zaman da böyle

konuşulunabilinecek mi onu merak ediyorum

ben şimdi öyle birşey söyledimmi ki sen hemen bankaları soydun örgüt kurdun

kapitalistleri attın ? ben sadece o dönemin şartları iyi düşünülmeli dedim sen bana darul

harp diyorsun ...

ben sadece bunları sonlandırmanın yolu devrimse bu yapılmalı diyorum senin kurtulma

planınını da gördük bu arada İDK :durdurun:durdurun

sende hala kurtuluşu islamda,şeriatta gören az önce de söylediğim gibi gericilerdensin bu

islam bu kadar devlet yönetiminde işe yarıyordu da osmanlı neden yıkıldı ? neden hiçbir

doğu şeriat ülkesi herhangi bir batı ülkesiyle birebir denk değil ?

eğer şeriat bu kadar işe yarıyorsa neden hala batıya muhtaçlar ???

RockStyLe

New member

Kim bu deniz gezmiş?

Atatürk ün yaptığı devrimler yetmiyor muydu ki birileri marksist leninist bir amaç peşinde koştular vede Atatürkçü geçinen sizler onları kahraman ilan ediyorsunuz

Tbiki asılmasına karşıyım. Ama devrim adı alrında suç işlemiş kişleride kahraman gibi göstermek helde bunu Atatürkçülük adına yapmaya çalışmak çok saçma
Oncelikle onLar yasarkende Kahramanlardı oldukten sonrada Kahramanlar....Ulke perisan haldeyse Ataturk devrimleri somuruluyorsa DEVRİM sart hala gelmıstı o donemde."Marksist-Leninist" olurken demişti.Amacı "benden sonrakı donemde marksist ve leninist yolunda devam edin" demektir.OnlarBizimKahramanlarımız.Kimnederse desin
Deniz , Mahir , Ulaş Kazanana kadar savaş....

metalic

New member
asılmaları kesinlikle bir hataydı...
varsa cezaları hapis yatar ödeyebilirlerdi.. kesinlikle idamlık suçları yoktu...
soğuk savaşın tanrılarına kurban edildiler...

darkwatchh

New member
ülkeleri için çabalıyorlardı... yalnız fazla aşırıya kaçtılar. zamanla çıkar ilişkileri olmaya başladı. konular saptırıldı. Sonunda verilen karar bence en ideal karardı.

hasavci

New member
Evet bu ülkede halk içi değil birileri için mücadele edenler kahraman ilan edilirler.Örnekmi Abdullah Çatlı uluslararası uyuşturucu kaçakçısı milli kahraman ilan edildi edenlere baktığımda,Menderes,Süleyman,Türkeş,Tansu,Özal,Mesut,Erbakan şimdide Tayyip.Ülkemizi din eksenli sağ görüşlü kadrolar idare etmişler vede işte ülkemin geldiği yer.Yorum varmı.

baris622

New member
ülkenin bütün sorumluluğunu bu 3 gencin ve arkadaşlarının üzerine attılar neresi adil bunun

istedikleri sadece bu ülkenin geleceğin daha parlak olmasıydı

denizi 1 kere öldürürler deniz gibileri kaç kişiyle öldürüceksiniz ?

darkwatchh

New member
Evet bu ülkede halk içi değil birileri için mücadele edenler kahraman ilan edilirler.Örnekmi Abdullah Çatlı uluslararası uyuşturucu kaçakçısı milli kahraman ilan edildi edenlere baktığımda,Menderes,Süleyman,Türkeş,Tansu,Özal,Mesut,Erbakan şimdide Tayyip.Ülkemizi din eksenli sağ görüşlü kadrolar idare etmişler vede işte ülkemin geldiği yer.Yorum varmı.
Ülkemizi din eksenli sağ görüşlü kadrolar idare etmişler bu lafın saçma...
sağ görüşlüler solculara göre daha çok önem verir. herkesin vermesi gerekir çünkü türkiye diniyle bir bütündür. bunların biri olmaza şu an türkiye cumhuriyeti olmazdı. asıl bu ülke dininden soğutulursa biter... bazıları din, gelenek ve göreneklerimizi silmeye çalışıyor.
Düşünsene din olmasaydı.. bu kadar insan şehit olmak için düşman üstüne yürümeseydi...
şu an bastığın topraklar bizim olurmuydu.....

slymn4444

New member
heyyyy deniz mahir ulaş hüseyin neden silinmediler tarihin sayfalarında neden kaybolmadılar sizler nederseniz diyin onlar dunde vardılar bugunde yarında olacaklar onların golgelerı bu toprak uzerınde geziyo gezmeye devam edecek o uzun boylu parkalı deniz hala geziyo sokaklarda parkasını çıkarmamış yoldaşlarıyla geziyo ........ve gezecek bizler yok olunca bahsedılecekmıyız ölünce yookkk olunca ama deniz ve yoldaşları burdalar ....

HTML