DİSK yaşananları 'devlet terörü' saydı

Leke

Altın Üye
Cerrah Senden müdür olursa

Polis Cumhuriyet yazarının kolunu kırdı

Gazetenin bahçesine giren çevik kuvvet, 2 gazeteciyi coplarla dövdü

Olaylı 1 Mayıs gösterilerinde polisin orantılı güç kullanımı iki gazetecinin yaralanmasına neden oldu. Cumhuriyet Gazetesi Pazar Dergisi'nin yazarı Ali Deniz Uslu ve gazeteci arkadaşı Esra Açıkgöz, gazeteye girerken göstericileri kovalayan polisin hedefi oldu. Göstericilerin sığınmaya çalıştığı Cumhuriyet Gazetesi'nin bahçesine giren polis burada 2 gazeteciyi coplarla dövdü.

Polisin copları Ali Deniz Uslu'nun kolunun kırılmasına neden olurken, Esra Açıkgöz ise çeşitli yerlerinden yaralandı. Açıkgöz tedavisinin ardından taburcu edilirken, kolunda parçalı kırıklar oluşan Uslu, gazetenin yakınındaki Osmanoğlu Kliniği'nde ameliyata alındı.

KOLUNA PLATİN TAKILDI

Kolunda parçalı kırıklar oluşan Uslu'nun koluna 3 saat süren ameliyatla platin takıldı. Uslu'nun 2 gün hastanede kalacağı öğrenildi.

GAZETE SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerle birlikte Savcılığa başvuran Cumhuriyet Gazetesi yetkilileri, polislerle ilgili suç duyurusunda bulundu.

Kaynak

Biri şiddet mi Dedi ?
Duyamadım .
Birileri yoldan geçen herkesi döver vede birileri bunu bile alkışlarsa artık ne denir bu olaya ben isim bulamadım .

HTML