DİNCİ FAŞİZMİN Ayak Sesleri!!!

cakir

New member
Başımızdaki Devlet Adamları Kim Olursa Olsun Farketmez,Kim Olduğu Önemli Değil,Önemli Olan Ne İçin Orada Olduklarıdır.Onlar'da İnsandır Doğru Kararlar'da Alabilirler Yanlış Kararlar'da.Oradakilerin Dini İle Uğraşmayın,Yanlışı Ne İse Onu Yanlışı İle Yargılayın (DİNİ) İle Değil.
Hakim Karşısına Çıkan Suçlu Suçundan Dolayı Mı Yargılanır,Yoksa Dininden Dolayı Mı Yargılanır.
Tabiki'de Suçun'dan Dolayı Yargılanır.O Zaman Herkesi Yaptıklarından Dolayı Yargılayabilirsiniz.
Dinin'den Dolayı Değil.Din'i İstismar Edip De Din Üzerinden Yanlış Yapanların'da Cezası Neyse Verilmeli.Kimsenin Yaptığı Yanına Kar Kalmamalı.
(1.Tim)
Araplar Falan Filan Değip'de Ortalığı Bulandırmanın Anlamı Yok.Sonuç Olarak Benim Dinim İslamiyet
Onlarınki De İslamiyet, Yaşantılarımız Aynı Mı Hayır,Kültürümüz Aynı Mı Hayır.Sadece Dinimiz Aynı.
Ne Türkiye Bi Arabistan Olur,Ne De Bi Arabistan Türkiye Olur.Eğer Olsaydı Bugüne Kadar Çoktan Olurdu.O Yüzden Böyle Anlamsız Endişelere Kapılmak Çok Yanlış.Dimin İslam Ve Ben Hala Türküm Arap Falan Değilim.Dinimin İslam Olması İçin İlla Arap Olmama Gerek Yok Herhalde :)

1.Tim

New member
Başımızdaki Devlet Adamları Kim Olursa Olsun Farketmez,Kim Olduğu Önemli Değil,Önemli Olan Ne İçin Orada Olduklarıdır.Onlar'da İnsandır Doğru Kararlar'da Alabilirler Yanlış Kararlar'da.Oradakilerin Dini İle Uğraşmayın,Yanlışı Ne İse Onu Yanlışı İle Yargılayın (DİNİ) İle Değil.
Hakim Karşısına Çıkan Suçlu Suçundan Dolayı Mı Yargılanır,Yoksa Dininden Dolayı Mı Yargılanır.
Tabiki'de Suçun'dan Dolayı Yargılanır.O Zaman Herkesi Yaptıklarından Dolayı Yargılayabilirsiniz.
Dinin'den Dolayı Değil.Din'i İstismar Edip De Din Üzerinden Yanlış Yapanların'da Cezası Neyse Verilmeli.Kimsenin Yaptığı Yanına Kar Kalmamalı.
(1.Tim)
Araplar Falan Filan Değip'de Ortalığı Bulandırmanın Anlamı Yok.Sonuç Olarak Benim Dinim İslamiyet
Onlarınki De İslamiyet, Yaşantılarımız Aynı Mı Hayır,Kültürümüz Aynı Mı Hayır.Sadece Dinimiz Aynı.
Ne Türkiye Bi Arabistan Olur,Ne De Bi Arabistan Türkiye Olur.Eğer Olsaydı Bugüne Kadar Çoktan Olurdu.O Yüzden Böyle Anlamsız Endişelere Kapılmak Çok Yanlış.Dimin İslam Ve Ben Hala Türküm Arap Falan Değilim.Dinimin İslam Olması İçin İlla Arap Olmama Gerek Yok Herhalde :)
O zaman ne mutlu sana :)

Leke

Altın Üye
Akp :

Kürt , Arap - İslam Sentezini Benimseyen , Kürt & Arap Faşizmi yapan , Türklükle Alakası olamayan , Türkçülük adına hiçbir halt yapmayan , Bir partidir .

Akp döneminde neredeyse Türküm Demek Suç olmuştur .
Ama Kürtler Demokrasi Nutukları Adı altında istediklerini Söyleme Apo'ya ağıtlar yakmaya '' Sayın '' demeye devam etmektedirler .

Keza Araplar ise yeşil Sermaya Adı Altında Ülkenin En Değerli Kurum ve Kuruluşlarını Yok Pahasına Satın Almaktadırlar .

Ülke Hızla Arap ve Kürt Faşizmine Doğru Gitmektedir .

Yazı Büyük İhtimalle 1 Mayıstan Sonra yazılmış , Keşke Tarihinide yazsaydın yazının .
Güzel yazı teşekkürler .

asas1453

New member
AKP ne kadar Dİn üzerinden siyaset yapıyosa ,CHP de aynı oranda din üzerinden siyaset yapıyo ...sadece kullandıkları yollar farklı.....

AKP dini kullanarak oy toplamaya çalışıyo...CHP akp yi karalamak için Dini kötülüyor..

şu muhalefet akp ye oy verenlere çok kızıyo sövüp sayıyo..aptal diyoo..
akp ye oy verenler oldukça millet gelişmez diyo..

yine aynı muhalefet akp nin yanlış politikalarını eleştirmekten çok dini eleştiriyo...

burda bi ikilik var ya...

böyle muhalefet oldukça akp baştan gitmez...saçma sapan yollara kimse dine çamur atmaya kalkışmasın...

adam gibi akp nin yaptığı yolsuzlukları göz önüne dökün.özelleştirmeleri dökün..
adam kayırmaları dökün..bunları dökerkende akp yapıyo şöle böle yapıyo demeyin...aynı zamanda yapılmaması için çözüm üretin.öyle çözüm üretin ki başa gelen hiç bir parti yolsuzluk yapamasın adam kayıramasın devletleşemesin...

halkın güveni anca böyle kazanılır...

YUKARUYI HERKES Bİ OKUSUN::::..:goz:

Akp :

Kürt , Arap - İslam Sentezini Benimseyen , Kürt & Arap Faşizmi yapan , Türklükle Alakası olamayan , Türkçülük adına hiçbir halt yapmayan , Bir partidir .

Ama Kürtler Demokrasi Nutukları Adı altında istediklerini Söyleme Apo'ya ağıtlar yakmaya '' Sayın '' demeye devam etmektedirler .

Keza Araplar ise yeşil Sermaya Adı Altında Ülkenin En Değerli Kurum ve Kuruluşlarını Yok Pahasına Satın Almaktadırlar .

Yazı Büyük İhtimalle 1 Mayıstan Sonra yazılmış , Keşke Tarihinide yazsaydın yazının .
Güzel yazı teşekkürler .
:clap:clap:clap:clap:clap

Afsinbey

New member
Dini,Siyasete Alet Edenlere Elbette Ben de Kızıyorum.Ancak Adam Müslümansa Ve de Samimi Bir
Müslümansa Elbetteki İbadetlerini Yapacaktır.Buna Karışmaya Hiç Kimsenin Hakkı Yoktur.
Diyebilirmisiniz Siz Savcısınız Ama Namaz Kılamazsınız,Ya da Oruç Tutamazsınız,Kendi Düşüncelerimizi Başkalarına Dayatmak Ne Kadar Yanlış Bi Hareket..Herkesin Görüşleri Ayrı Olabilir,Beş Parmağın Beşide Bir Değil,Ama
Karşınızdakilerede Saygı ve Seygi Çerçevesi İçinde Yaklaşmanız Gerekir. (TÜRBANINIZ ORTADA'MI KALDI) gibi Mesela
Düşünsenize Bütün Dünya Dindar Olsaydı Ne Olurdu,Ya da Bütün Dünya Laik Olsaydı Hemen Söyleyeyim Dünya Yaşanmaz Olurdu.Önemli Olan Bunca Farklılıklara Rağmen,Aynı Türkiyeyi Paylaşıyor Olmamız.
Saygılar.

(Kartqa) Mezara Girdiğinde Hesabını Laik Olarak Vermek İstediğini Söyle,Hani Senin Dinle Aran Yok Ya, Belki KDV İndirimi Yaparlar :)
"Dindar olmamakla" sizin önyargıyla baktığınız ve "Dinsizlik" olarak bahsettiğiniz şey farklı şeylerdir! Dindar olmayabilirim, olmayabilirsin, olmayabilirler fakat bu size kimseye "Din düşmanı", "dinsiz" yaftalarını yapıştırma hakkı vermez. Asıl din düşmani sizin kendinize aşılananları yargılamadan araştırmadan kabullenmenizden faydalanan "din tüccarlarıdır".

Diyorsun ki, herkes ibadetini istediği gibi yapar, sen bilmiyor musun ki LAİKLİĞİN TEMEL İLKELERİNDEN BİRİNİN DE "DEVLETİN DİNE GÖRE ŞEKİLLENEMEYİCİĞİ" gerçeğini.

O zaman ben "abc" dinine inanıyorum; "askerlik yapmamam", "vergi vermemem" lazım diyen birine nasıl cevap vericeksin? O da mı "dinini yaşadığı" gerekçesiyle devleti şekillendirsin? Üç beş tane çapulcu çıkıp onların "haklarını" savunduğunu mu söylesin? hatta bu dinin mensublarının artmasıyla bir parti kurulup %47 oy alıp iktidar mı olsun?

Türbanı siyasi simge olarak da yukarda anlattığım sebebten dolayı da kamusal alanda serbest kılmak mümkün değildir!!!

Bak bu örneği vereceğim yine başka taraflara çekeceksiniz ama yine de vereyim...
Sen nasıl Almanyada "Nazi" propagandası yapan simgelerle, Fransada Fransız İhtilali karşıtı simgelerle üniversitelere giremezsen,

LAİK, DEMOKRATİK, SOSYAL HUKUK DEVLETİ OLAN TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNDE DE TÜRBANLA ÜNİVERSİTEYE GİREMEZSİN!!!!!!!!!!!!!

Ayrıca Sorarım sana laiklik üzerine ne biliyorsun? Ben 17 yaşında bir gencim, yaşıma bakma çoğunuzun boyundan fazla kitap okudum, sizin sevdiğiniz kalemlerinde çarpık görüşlerinin yer aldığı kitaplarını da okudum.Her hafta bir kitap bitiriyorum bilgileniyorum, ama bu bilgilerle ne kadar kanıt göstersemde, gerçeklerden bahsetsemde sizin önyargılarınız ve DİNİMİZİ BİLMEMENİZ yüzünden birşeyler değişmiyor, siz de bana/bize "Tv profesörlüğü" yapıyorsunuz, "kahvehane muhabbeti" ağzıyla birşeyler yazıyorsunuz burada...

SEGMEN

İstiklal Mahkemesi Hakimi
Akp :

Güzel yazı teşekkürler .

çok doğru yazmışsın arkadaşım

bugün biradımdaha atıldı

senin o tarihteki yazında ne kadar haklı olduğun ortaya çıkmaya başladı

30-05-2008

AKP , DTP beraber TRT televizyonunda 24 saat kürtçe yayına karar verdiler

Türk gücünü yok saymak yanlıştır,bunuda görecekler

HTML