Dünya Acı biber sıralamasında ilk 10'a girenler

innuendo

HANZALA
1. Trinidad Scorpion “Butch T" : 1.463.700 SHU (Scoville Heat Unit)

2. Naga Viper: 1.382.118 SHU

3. Infinity pepper: 1.067.286 SHU

4.Bhut Jolokia "Ghost Pepper": 1.041.427 SHU

5.Dorset Naga: 970,000 SHU

6.Red Savina: 577.000 SHU

7.Chocolate Habanero: 385.000 SHU

8.Habanero: 350.00 SHU

9.Scotch Bonnet: 325.000 SHU

10.Jamaican Hot: 200.000 SHU

>ahm@t<

>HayalperesT
Şunları menemende düşünüyorumda ah ahhh tadından yenmez Daha doğrusu yemeye cesaretin olmaz : )

innuendo

HANZALA
Hatırı Sayılır Diğer Acı Biberler

Chiltepin pepper: 100.000 SHU (Scoville Heat Unit)

Carolina Cayenne Pepper : 125.000 SHU

African Devil: 175.000 SHU

Malagueta Pepper: 100.000 SHU

Pequin Pepper: 100.000 SPU

Madame Jeanette: 225.000 SHU

Biberin acı seviyesinin ölçüm tablosuna örnek

Anadoluda üretilen acı biberlerin ölçümü 5000-8000 SHU civarındadır.

sonsuzluğa

Moderator
bunlardan sen de yetiştiriyordun yanlış hatırlamıyorsam değil mi? :saskin

innuendo

HANZALA
bunlardan sen de yetiştiriyordun yanlış hatırlamıyorsam değil mi? :saskin
Evet bu sene "bhut jolokia" ve "habanero" üzerinde çalışıyorum. Trinidad Scorpion “Butch T" ve Red Savina Tohum siparişi verdim inşaallah yakın zamanda onlarıda edinmiş olacağım.

innuendo

HANZALA
By_S€KOPY;5382969' Alıntı:
hangi ülkelerde bunlar
Latin amerika ülkelerinden bazıları, abd, İngiltere, hindistan gibi ülkelerde üretiliyor.Sonuçta hepsinin menşei farklı oluyor. Amatör olarak ise dünyanın her yerinde vardır.

DeRSaaDeT

Islambol
Evet bu sene "bhut jolokia" ve "habanero" üzerinde çalışıyorum. Trinidad Scorpion “Butch T" ve Red Savina Tohum siparişi verdim inşaallah yakın zamanda onlarıda edinmiş olacağım.
seninle çiğ köfteci dükkanı açalım kanadaya :cool:
dayı bu arada bu biberlerin bazısına benzer biberleri burada bahçelere ekiyolar sana getireyim gelirken istersen :biggrin:

innuendo

HANZALA
seninle çiğ köfteci dükkanı açalım kanadaya :cool:
dayı bu arada bu biberlerin bazısına benzer biberleri burada bahçelere ekiyolar sana getireyim gelirken istersen :biggrin:

Valla süper olur:001_tt1:
10 tane tohum alacağız diye 10$ veriyoruz :D

DeRSaaDeT

Islambol
gelirken bir konuşuruz onu ;)... ben sana buradan alırım ;)... Kopuk dadının düğün ayağına istanbulu dolaşmak istiyorum =). hem ziyaret hem ticaret olr :p.. sana 20 kg getireyim tohum hahahaha... 20 kg valiz dolusu birşey getirme hakkım var =)

innuendo

HANZALA
gelirken bir konuşuruz onu ;)... ben sana buradan alırım ;)... Kopuk dadının düğün ayağına istanbulu dolaşmak istiyorum =). hem ziyaret hem ticaret olr :p.. sana 20 kg getireyim tohum hahahaha... 20 kg valiz dolusu birşey getirme hakkım var =)

Kiloyla işim yok:eek:ha tane hesabı takılıyorum :smile:

Zeytin

Zeytin&Limon
tamam işte tane hesabıyla 20000 tane tohum kilo hesabıyla 20 kilo eder :biggrin:... Seni urfada sözü geçen bi adam yapıcam :biggrin:
Dikkat ette gümrükte polisler takılmasın peşine =)

Ülkelerden tohum çıkarmak için iznin olması gerekiyor. Geçen sene hindistan gibi bir ülkede bir çiçek tohumunu çıkaramamıştım :)

DeRSaaDeT

Islambol
Dikkat ette gümrükte polisler takılmasın peşine =)

Ülkelerden tohum çıkarmak için iznin olması gerekiyor. Geçen sene hindistan gibi bir ülkede bir çiçek tohumunu çıkaramamıştım :)
Biliyorum ya konsolosluğa durumu sormam lazım öyle şakasına diyorum tabi :durdurun.. 20 kg tohumu nasıl sokacaksın ülkeye :biggrin: