Cumhuriyeti kuran gizli komite

dracula36

New member
SEVİYE(edit FLETCH),
ben bu ülkeye ölürüm ama adam gibi bir ideolojiye ölürüm o da kemalist milli devrim le olur,osmanlı türk düşmanı katil bi devletdi bunu biraz okuyanlar algılar senin gibi milliyetçi geçinip yüzeysel konuşmuyoruz biz,sen farkında olmadan türk düşmanı bi devlete atam diyorsun senden milyonlarca var ama merak etme yalnız değilsin,biz ise özgeçmişini bilmeden babamızı bile sevmeyiz işte o yüzden biz milliyetçiliği özümseyerek yapıyoruz lafa geldimi osmanlı torunuyum diyen kafa tokuşturup sivri pabuçla gezen yeniyetme çapulcu veletlerden değiliz biz,biz kemalist devrimin teorisiyle yatıp kalkıyoruz nasıl uygularız diye kafa yoruyoruz genco,aradaki fark burda,yerim senin osmanlını işte tekrar söylüyorum.

mtn1905

New member
Nutukla ilgili çok alıntım var ilerleyen zamanlarda yazarım.Öğrenirsiniz.
Ayrıca bir belgeye yalan diyorsanız başka bir dayanak göstermelisiniz..

bilgisayardan artislik yapma lan cahil turta,ben bu ülkeye ölürüm ama adam gibi bir ideolojiye ölürüm o da kemalist milli devrim le olur,osmanlı türk düşmanı katil bi devletdi bunu biraz okuyanlar algılar senin gibi milliyetçi geçinip yüzeysel konuşmuyoruz biz,sen farkında olmadan türk düşmanı bi devlete atam diyorsun senden milyonlarca var ama merak etme yalnız değilsin,biz ise özgeçmişini bilmeden babamızı bile sevmeyiz işte o yüzden biz milliyetçiliği özümseyerek yapıyoruz lafa geldimi osmanlı torunuyum diyen kafa tokuşturup sivri pabuçla gezen yeniyetme çapulcu veletlerden değiliz biz,biz kemalist devrimin teorisiyle yatıp kalkıyoruz nasıl uygularız diye kafa yoruyoruz genco,aradaki fark burda,yerim senin osmanlını işte tekrar söylüyorum.
Master degree cehalet diye buna derler...Osmanlı'ya katil ancak bir Türk düşmanı diyebilir...Galiba sen Lenin hayranı bir marksistsin ya da sen en güzeli vatandaşlığını değiştir...Devrim dediğin şey ileriye götürür hangi devrim bizi ileri götürdü..Şu anda ne kadar ilerdeyiz?

AntidepresaN

New member
Mtn1905, biz Türk Devrimi Nutuk u okuyarak öğrendik.

İsyancılara hiçbir şart altında özgürlük tanınamaz.İngiliz maşası şeyh sait ve isyancılarına ve isyancıları korumaya kalkanlara izin mi verilmesi gerekiyordu?Milli savunma bakanı Recep Peker’den alıntı yapmak istiyorum. “Hükümetimiz pislik yuvalarını temizlemeye yetkisi olmadan bu ülkenin yönetimini ele alamaz. İç tehlike içinden yanan yangın gibidir. Eğer devlet kuruluşları, meclisler ve hükümetler, bu yangını patlamadan önce bulup gereken yasal önlemleri almazsa yangın büyüdükten sonra önlem almaya da zaman kalmaz.’’

Günümüzde bu gibi yasalar olmadığı içindir ki daha geçenlerde Diyarbakırda soysuz şeyh sait anılmıştır.İşte bu devlete isyandır.

64general1

New member
Bu konuyu okuyunca,fetulahın bir ara müridlerine mesajlar verdiği ve ihanetlerinin belli olgunluga oluşuncaya kadar,takiyye yapmaları gerektigini ve erken harekete geçen yılanın başını ezerler dediğini biliyorum.Hatta bu gözlerimle seyrettigim videonun,sahte,montaj oldugunu söleyip,inkar etti her fetulah savunucusu ama gel velakin demekki artık kendilerine güvenleri artık yerine geldiki bu Atatürk ve eserlerine düşman arkadaşlar çok gür bir şekilde seslerini yükseltir oldular her yerde.O kadar kinle yetiştirilmişler ki her türlü iftira,yanlış bilgiyle donatılan müridler saldırıyorlar.Kimse mürid değiliz yalanlarına başvurmasın.Her biriniz tek kalıp,aynı iddialara,aynı cümlelere sahip,aynı planyadan çıkmış gibisiniz.Artık kutuplar belli oldu artık gözü karartan bu insanlar, gözlerinde bu kinle eminim cihata bile hazırlanıyorlardır.Üç beş sene önce benim bu günleri gören tesbitlerime hayal gücü ve komplo teorileri diyenler.bu ülkenin başına bir musibet geleceginide göreceklerdir.
cumhuriyeti kuran gizli bilmem neymiş.Siz aşmışsınız iyice çizgiyi.Dünyanın gördüğü en büyük anti-emperyalist öndere,bir halk olarak müteşekkir olacagınıza, kölelere yakışan ruhunuzla ona ve eserlerine saldırıyorsunuz.İnşaallah herbiriniz layıgınızı bulacaksınız.

RomeoMAD

JusT B€
Yazında Dr Emınkulu gordum salterlerım attı bu adam tam bır oç
Turkıyenın hayrına bır ıs yaptıysa kafamı keserım..

ezel_1907

New member
Bu konuyu okuyunca,fetulahın bir ara müridlerine mesajlar verdiği ve ihanetlerinin belli olgunluga oluşuncaya kadar,takiyye yapmaları gerektigini ve erken harekete geçen yılanın başını ezerler dediğini biliyorum.Hatta bu gözlerimle seyrettigim videonun,sahte,montaj oldugunu söleyip,inkar etti her fetulah savunucusu ama gel velakin demekki artık kendilerine güvenleri artık yerine geldiki bu Atatürk ve eserlerine düşman arkadaşlar çok gür bir şekilde seslerini yükseltir oldular her yerde.O kadar kinle yetiştirilmişler ki her türlü iftira,yanlış bilgiyle donatılan müridler saldırıyorlar.Kimse mürid değiliz yalanlarına başvurmasın.Her biriniz tek kalıp,aynı iddialara,aynı cümlelere sahip,aynı planyadan çıkmış gibisiniz.Artık kutuplar belli oldu artık gözü karartan bu insanlar, gözlerinde bu kinle eminim cihata bile hazırlanıyorlardır.Üç beş sene önce benim bu günleri gören tesbitlerime hayal gücü ve komplo teorileri diyenler.bu ülkenin başına bir musibet geleceginide göreceklerdir.
cumhuriyeti kuran gizli bilmem neymiş.Siz aşmışsınız iyice çizgiyi.Dünyanın gördüğü en büyük anti-emperyalist öndere,bir halk olarak müteşekkir olacagınıza, kölelere yakışan ruhunuzla ona ve eserlerine saldırıyorsunuz.İnşaallah herbiriniz layıgınızı bulacaksınız.
Kimileri Fethullah Gülen'e kimileride çetecilere Türkiye sizinle gurur duyuyor diyenlerden.

mtn1905

New member
Mtn1905, biz Türk Devrimi Nutuk u okuyarak öğrendik.

İsyancılara hiçbir şart altında özgürlük tanınamaz.İngiliz maşası şeyh sait ve isyancılarına ve isyancıları korumaya kalkanlara izin mi verilmesi gerekiyordu?Milli savunma bakanı Recep Peker’den alıntı yapmak istiyorum. “Hükümetimiz pislik yuvalarını temizlemeye yetkisi olmadan bu ülkenin yönetimini ele alamaz. İç tehlike içinden yanan yangın gibidir. Eğer devlet kuruluşları, meclisler ve hükümetler, bu yangını patlamadan önce bulup gereken yasal önlemleri almazsa yangın büyüdükten sonra önlem almaya da zaman kalmaz.’’

Günümüzde bu gibi yasalar olmadığı içindir ki daha geçenlerde Diyarbakırda soysuz şeyh sait anılmıştır.İşte bu devlete isyandır.
şeyh sait isyanı ile dediklerimin ne alakası var anlamadım..bu konuda dediklerine katılıyorum..
Ama Nutkun tarih içerisinde kaç defa değiştirildiğini bilmeden konuşmamak lazım.Bunlarla ilgili kaynaklar var bakabilirsin ama bunu bilmen için okuman gerekir.

neb34

Banned
şeyh sait isyanı ile dediklerimin ne alakası var anlamadım..bu konuda dediklerine katılıyorum..
Ama Nutkun tarih içerisinde kaç defa değiştirildiğini bilmeden konuşmamak lazım.Bunlarla ilgili kaynaklar var bakabilirsin ama bunu bilmen için okuman gerekir.
Onlar nutkun ilk basımını(1927 tarihli ve İslam harfleri ile yazılı olan) okuyamazlar.Çünkü harf inkılabıyla oluşan TRAMVA yı hala atlatamadılar.İlk nutuk da şöyle bir ibare var:Ölüden medet umanların yüzüne tükürün.

Bazıları hala atalarını arıyor ama ataları onlara başka konuşuyor.Gel de çık işin içinden

UnDi

New member
Çok yazık gerçekten ...
kusun yıllarca biriktirdiniz tabi bunları hakkınız
bide kime hizmet ettiğinizi anlayacak kdr mantığınız olsa ...

neb34

Banned
Atatürk ile Ergenokonu kıyaslamaya çalışanlar

zavallılardır.....yazık
Haşa kıyaslamak ne mümkün? Kökler,dallarından her zaman üstündür zaten.

Takriri Sükun,Ali Şükrü Bey meselesi,Menemen Hadiseleri

Danıştay saldırısı,Cumhuriyet gazetesi bombalanması,Darbe girişimler

70 sene önce ve 70 sene sonra

MUKAYESEYİ size bırakıyorum

mtn1905

New member
Atatürk ile ergenekon kıyaslaması yok ya nereden çıkartıyorsunuz.Bir tarihi gerçek sunuyoruz. Bunlar belgelere dayanan şeyler ve yalanlanmamışlardır. Yıllardan beri okutulan tarihin ne derece yalan olduğunu yeni yeni anlıyoruz.Statükodan kurtulmak gerekiyor

Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ

ےσℓđ
Haşa kıyaslamak ne mümkün? Kökler,dallarından her zaman üstündür zaten.

Takriri Sükun,Ali Şükrü Bey meselesi,Menemen Hadiseleri

Danıştay saldırısı,Cumhuriyet gazetesi bombalanması,Darbe girişimler

70 sene önce ve 70 sene sonra

MUKAYESEYİ size bırakıyorum

Takrir-i Sükun kanunu sayesinde "senin elemanlar" irticai ve yıkıcı içerikli boş hayallerine uzun bir süre ara verdiler.

Ali Şükrü Bey'in öldürülmesi kendisini de öldürende öldürüldüğü için aydınlanamamıştır
Lozan görüşmeleri sırasında "çemkirdiği" Lozan antlaşması imzalandıktan sonra ortaya çıkmıştırvakti zamanında gerici ruh'u en iyi şekilde yaşatmıştır, alkışlamak lazım tabi bunları aslında, bunlar olmasa "senin elemanlar" kimden ilham alıcaktı.ömrü daha uzun olsaymış "senin elemanlar" listesinde üst sıraları alabileceklerden birisiymiş.

Menemen Hadisesine gelecek olursak;
"senin elemanlar" şeriat getireceğiz diyerek Yedek Asteğmen Kublay'ı ve 2 mahalle bekçisini şehit etmişlerdir.

olaydan sonra Atatürk'ün Orduya gönderdiği taziyetname

28 Aralık 1930

Menemen’de ahiren vukua gelen irtica teşebbüsü esnasında Zabit Vekili Kublay Beyin vazife ifa ederken duçar olduğu akıbetten Cumhuriyet ordusunu taziyet ederim. Kublay Beyin şehadetinde mürtecilerin gösterdiği vahşet karşısında Menemen’deki ahaliden bazılarının alkışla tavripkâr bulunmaları, bütün cumhuriyetçi ve vatanperverler için utanılacak bir hâdisedir. Vatanı müdafaa için yetiştirilen; dahilî her politika ve ihtilâfın haricinde ve fevkinde muhterem bir vaziyette bulunan Türk zabitinin mürteciler karşısındaki yüksek vazifesi vatandaşlar tarafından yalnız hürmetle karşılandığına şüphe yoktur.
Menemen’de ahaliden bazılarının hataları bütün milleti müteellim etmiştir. İstilânın acılığını tatmış bir muhitte genç ve kahraman Zabit Vekilinin uğradığı tecavüzü milletin bizzat cumhuriyete karşı bir suikast telâkki ettiği ve mütecasirlerle, müşevvikleri, ona göre takip edeceği muhakkaktır. Hepimizin dikkatimiz bu mes’eledeki vazifelerimizin icabatını hassasiyetle ve hakkile yerine getirmeğe matuftur.
Büyük ordunun kahraman genç zabiti ve Cumhuriyetin mefkûreci muallim heyetinin kıymetli uzvu Kublay Bey, temiz kanı ile cumhuriyet hayatiyetini tazelemiş ve kuvvetlendirmiş olacaktır.

evet bu olaylar ve Danıştay saldırısı, Cumhuriyet Gazetesine bombalı saldırı ve de
darbe girişimleri arasındaki bağıntıları açıklarsan seviniriz
aklına gelen ilk üç olayı tarihten rastgele seçtiğin üç olayla bağdaştırmaya kalkışmadan önce 30 parçalık yapbozları birleştirmeye deneyerek başlamalısın

Büyük densizlikte bulunup "kökler dallarıdan üstündür" diyerek günümüzde pek çoğu "senin elemanlarının" eserleri olan rezillikleri, cinayetleri vb. olayları devletimizin kurucusu Atatürk ile darbeciliği, katilleri ve şiddeti bağdaştırmaya çalışmışın

Güneş balçıkla sıvanmıyor malesef, mantığın ve gerçeğin tokadı, Osmanlı tokadı gibidir. Yalan söylemekle, saçmalamakla, dezenformasyonla, şov yapmaya çalışmakla nereye kadar?

HTML